Skocz do zawartości

Swap do Bugeye'owego WRX'a


Kaiser_Sowza

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko: czy do Bugeye'a WRX da się wpakować silnik EJ20R(twin turbo z Legaca GTB)? Czy to jest opłacalne i realne do wykonania? :?: Bo z tego co poczytałem to ten silnik jest sprawcą problemów przy przekładce. :evil:

 

A co ewentualnie można fajnego zaswapować do właśnie WRX'a? Mam na myśli jedynie subarowe jednostki turbo(Najlepiej coś niedrogiego, mocnego, trwałego i żeby nie palił więcej jak 8 na mieście hahahaha) . :D

 

Pozdrawiam.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ewentualnie można fajnego zaswapować do właśnie WRX'a? Mam na myśli jedynie subarowe jednostki turbo(Najlepiej coś niedrogiego, mocnego, trwałego i

 

EJ207, czyli seria STi (2.0). Uwaga, "stare" EJ207 występowały również w wersji bloku otwartego, warto więc szukać EJ207 z newage, uzyskujesz wtedy prawie pancerny półzamknięty blok. Włożysz nowe panewki główne i masz silnik na lata.

 

Odpuść sobie jednostkę Legasia, nic specjalnego a rzeźba prawie w nieskończoność. Jak już nawet Ci się uda ten silnik jakimś cudem umieścić to co dalej ? Nikt nie ma doświadczenia w modzeniu tej jednostki (zmiany turbin, uwolnienie wydechu, modyfikacje dolotu i na końcu remap), obstawiam gigantyczne koszta bez gwarancji jakiejkolwiek wartości dodanej.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa konkretna odpowiedź panie Grzegorzu. :D A po czym poznać EJ 207 z new age'a? I co to właściwie znaczy blok półzamknięty? Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie. :mrgreen:

 

Czy po wsadzeniu takiego motoru trzeba przerzucać coś więcej? Skrzynię, półosie itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznać EJ 207 z new age'a? I co to właściwie znaczy blok półzamknięty?

 

 

Kaiser_Sowza, ja jestem Grzegorz ;-) Blok półzamknięty poznasz, m.in. po dodatkowych, pionowych łącznikach-wzmocnieniach znajdujących się pomiędzy tulejami cylindrów a blokiem (otwarty ma tylko poziome). Dla Twojej wiedzy takie dodatkowe wzmocnienia powodują, że tuleje są mniej podatne na wibracje i odkształcenia termiczne. Tutaj masz wątek dedykowany tematowi : viewtopic.php?p=614391

 

Czy po wsadzeniu takiego motoru trzeba przerzucać coś więcej? Skrzynię, półosie itd?

 

 

Ja bym przede wszystkim zrobił kompletny swap silnika - czyli silnik (longblock - czyli blok i głowice), osprzęt (IC, turbo, rurkologia, etc.), wiązka wraz z ECU (koniecznie !!!). Taki swap będzie i elegancko działał i będzie "koszerny" (właściwa jednostka sterowana właściwym ECU).

 

Skrzynia, półosie, dyfer to dalszy ciąg zabawy, nie konieczny przy swapie silnika ale bardzo mile widziany (głównie z powodów praktycznych - słabość WRXowej skrzyni 5MT i zdecydowanie gorsze - mniej funkcjonalne - właściwość jezdne/trakcyjne).

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kaiser_Sowza, co Ty tam kombinujesz ?? :)

coś z Twoim enginem się dzieje czy masz jakiś diabelski plan ?? Bo szczerze jeżeli z Twoim robakiem wszystko ok to lepiej trzymaj kasę bo jak Ci zaraz podadzą cenę za komplet... :D

 

Plan zawsze jest diabelski. :twisted: Na razie dumam i kombinuję. :D A cena jak cena, kwestia zdobycia gotówki. Chyba w przyszłym roku założę partię polityczną i w następnych wyborach wystartujemy. :D Oczywiście partia będzie samochodowa. Czyli tanie paliwo i super drogi(bezpłatne), a o resztę niech się martwią inni. :twisted::mrgreen: Sądzę, że poparcie mielibyśmy spore. :lol:

 

 

U mnie silnik jest jak najbardziej ok. Jedyne co zostało wymienić to któraś z cewek.(muszę ją najpierw zlokalizować, bo wymiana wszystkich 4 to jakiś kosmos cenowy). :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...