Skocz do zawartości

Legacy IV zimny silnik problem


piotrekj482

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z Legacy 04 2.0 N/A. Na zimnym silniku po dłuższym postoju jak zapale auto to silnik pracuje normalnie natomiast jak chcę ruszyć to po dodaniu gazu silnik prawie zgaśnie i zaraz wraca na normalne obroty. I później już wszystko OK. Dzieje się tak tylko raz. Pózniej już jest normalne. Jest to strasznie wkurzające. Zapalam, chcę ruszyć a tu prawie gasnie (tak jakby brak mocy) no to ja sprzęgło przegazówka i już jest wszystko OK. Dzieje się tak tylko jak dłużej postoi. Gdy nie dotknę wtedy gazu to silnik ma normalne obroty. Czym ożliwe że przepustnica się blokuje? Auto ma 170k przejechane i ma LPG. Jak jest ciepły to chodzi zaje.........fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Legacy 2.0 SOHC, koszt regulacji zaworów niewieleki, na LPG zalecana regulacja co około 30kkm, w obliczu Twoich 22kkm na LPG ja bym regulował :) ...o czyszczeniu i problemach z przepustnicą napisano już sporo, bo bywa rozwiązaniem dla wielu problemów z przygasaniem, muleniem itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed adaptacją przepustnicy(która tak czy tak nie zaszkodzi) proponuje jechac do Panów fachowców od gazu i doregulowac gaz. Mozesz tez spróbować pojezdzić troszke na benzynce i po wystygnieciu silnika spróbować czu objaw dalej wystepuje. Czesto jest tak ze jesli gaz ma złe korekcje wtrysków(zakładając ze masz sekwencje) silnik rano odpala z nastawami dla gazu i musi chwilke potrwać zanim pzrestawi sie na benzynke.

Mój pierwszy post na tym forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:| może coś więcej napiszesz co Cię tak rozśmieszyło :?:

 

 

Gaz szkodzi!!!!!!!! No tak zapomniałem przecież może mi butla wystrzelić, śmierdzi gazem w środku auta, butla obciąża amortyzatory i sprężyny itd, itd, itd

 

Każdy jeździ na tym co chce....

 

Zielony - możesz też mieć rację ale ja raczej stawiam na zawory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A kolega micha_pl, co się na spotach i ustawkach nie pokazuje,hę :?: :?: :)

Kolega niestety od 2 miesięcy musi pracować po południu bo opiekunka Juniora gire sobie paskudnie złamała i kolega sie z żoną musi wymieniać. Co nie znaczy ze nie śledzi waszych wyczynów...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...