Skocz do zawartości

dziwne odglosy z przedniego zawieszenia


marek75

Rekomendowane odpowiedzi

w ktoryms momencie OEM gumki zostaly poprawione (chyba w MY'09), wlyszkow pisal o tym... nowszy typ ma taki dodatkowy kolnierz - w linkach, ktore podales, jego raczej nie widac (ale fotki moga byc tylko pogladowe, najlepiej zapytac sprzedawce/producenta)

 

-- 29 lut 2012, o 14:23 --

 

tu widac o co chodzi z tym kolnierzem :)

 

par0936e.jpg

 

widac tez, ze tuleja jest "przekrojona" w innym miejscu - ma to zapobiegac szybkiemu jej "wybijaniu sie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać, że jest zmienione ale w jakim celu to nie bardzo ;-)

Ktoś wie co daje ta zmiana?

 

PM

czytaj uwazniej :P

(...) nowa wersja tych gum ma kołnierz przez co mniej się brudzi miejsce kontaktu gumy z drążkiem że tak to ujmę :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

widac tez, ze tuleja jest "przekrojona" w innym miejscu - ma to zapobiegac szybkiemu jej "wybijaniu sie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw , pamiętaj napisać potem kilka słów, ewent spotkamy się na terenie Zgierza... :lol:

Ok. Dzisiaj zamówiłem więc najwcześniej założę w przyszły weekend.

Zgierzak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jestem ciekaw , pamiętaj napisać potem kilka słów, ewent spotkamy się na terenie Zgierza... :lol:

 

Wczoraj założyłem tuleje stabilizatora przedniego STRONGFLEX żółte.

Stukanie przeszło, autko stało się minimalnie bardziej sztywne. Czuje się to przy bujnięciach i szarpnięciach kierownicą. Nie piszczą, jak niektórzy pisali. Co do wytrzymałości to będzie można coś powiedzieć po 20 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem tuleje stabilizatora przedniego STRONGFLEX żółte.

maja ten dodatkowy kolnierz czy nie?

 

Nie piszczą, jak niektórzy pisali
u mnie (na razie? :) ) tez nie piszczy... ponoc pisk pojawia sie, kiedy pomiedzy tuleja a stabem nie zostaje smaru - wtedy trzeba przesmarowac na nowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw , pamiętaj napisać potem kilka słów, ewent spotkamy się na terenie Zgierza... :lol:

 

Wczoraj założyłem tuleje stabilizatora przedniego STRONGFLEX żółte.

Stukanie przeszło, autko stało się minimalnie bardziej sztywne. Czuje się to przy bujnięciach i szarpnięciach kierownicą. Nie piszczą, jak niektórzy pisali. Co do wytrzymałości to będzie można coś powiedzieć po 20 tys. km.

 

 

bardziej sztywne, niż oryginalnie :?:

jestem ciekaw, dla mnie teraz jest min za sztywne, inaczej byłoby w Imprezie, czy Forku

ale w Tribece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem tuleje stabilizatora przedniego STRONGFLEX żółte.

maja ten dodatkowy kolnierz czy nie?

 

Nie piszczą, jak niektórzy pisali
u mnie (na razie? :) ) tez nie piszczy... ponoc pisk pojawia sie, kiedy pomiedzy tuleja a stabem nie zostaje smaru - wtedy trzeba przesmarowac na nowo

 

Nie mają kołnierza ale nie mają wcięcia jak w przypadku oryginału - patrz foto:

post-5343-135184464719_thumb.jpg

 

Przecięte są na boku i mają wewnątrz ponacinane rowki wzdłuż otworu (może smar będzie się dłużej trzymał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował

 

tak się zastanawiam, czy też wymienić

cały czas puka z przodu i teraz na przeglądzie wyszło że to przednie gumki drążka

 

myślisz że kolory w praktyce oznaczają twardość ?

tzn czerwony Sport ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Żółte to te twardsze. Mam nadzieje, że będą też trwalsze.

 

-

 

Ciesze się jak natrafiam w sieci na pozytywne opinie o naszym produkcie:) Kolor to twardość której nie mylmy z trwałością, jest w obu twardościach taka sama, kolor czerwony to 80sha i jest zbliżona do seryjnych gumowych, żółte czyli 90sha są dla ludzi chcących trochę usztywnić zawias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wpadne w dziure to slychac dziwne uderzenie z zawieszenia bylem na przegladzie stablizatory ok amory ok gumy wachaczy tez co to moze byc???

 

-- Cz maja 17, 2012 1:28 am --

 

czy w tribece cos poprawiano w zawieszeniu w rocznokach 2010 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czy w tribece cos poprawiano w zawieszeniu w rocznokach 2010 2012

poza wczesniejsza zmiana tulei przedniego stab'a, to chyba nie bylo zadnych zmian... ale zawsze mozna upewnic sie tu :arrow: http://opposedforces.com/parts/b9_tribeca/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...