Jump to content

dziwne odglosy z przedniego zawieszenia

marek75
 Share

Recommended Posts

Ja właśnie takie włożyłem i nie jestem do końca zadowolony. Będę je zmieniał na oryginały. Zmiany wielkiej nie czuć, a jakieś dziwne odgłosy dochodzą. Nie jest cicho jak miało być.

a ja wlasnie zamowilem poliuretanowe tuleje (made in Russia, 1/3 ceny oryg. gum :mrgreen: ), jak zaloze i pojezdze, to sie podziele opinia :)

• Upvote 1

Właśnie wymieniłem te poliuretany na zwykłe i w końcu błoga cisza. Faktycznie jak wspominał kolega włyszkow te poliuretany (znanej marki) mają większą średnicę os oryginałów. I to dosyć sporą...

Moja historia była taka:

Słyszalne skrzypienia i stuki, idąc za doświadczenie z OBK wymiana łączników - jest lepiej, ale nie do końca. W kolejce gumy, decyzja pada na poliuretany no bo mają być lepsze. Po założeniu faktycznie, jest cisza...niestety tylko przez dwa tygodnie. Myślę, nie ma szans by poliuretany padły. Ruszamy dalej w poszukiwaniach. Pojechałem na szarpaki i oględziny. Doszukałem się z mechanikiem uszkodzeń na tulejach (tych dużych) - były lekko zmęczone. Padła decyzja wymieniamy. Po wymiania...bez zmian. Zawieszenie całe wymienione, a skrzypi i stuka dalej. Kolejna decyzja wracam na oryginały z gumami. Efekt...w sumie to wymianę tulei można było odciągnąć w czasie, ale dla samochodu to na pewno nie była zła decyzja. Mam nadzieje na kilka miesięcy spokoju.

Pozdrawiam

• Upvote 1

W srode mam umowiona wizyte w serwisie na wymiane oleju to niech popatrza przy okazji.Nie wiem co sie dzieje bo ostatnio przestalo piszczec nie wiem od czego to zalezy bo jak popadal deszcz i jest bloga cisza.

• 4 weeks later...
Zapomnialem wszystkim podziekowac.

dzieki za pomuka...

akurat w sobote wymienilem tuleje tylnego staba (na przod niestety nie straczylo mi czasu), jest zdecywdowanie lepiej niz bylo :)

jak wymienie przod, to podzile sie wrazeniami (przod halosowal u mnie bardziej niz tyl)

• 2 weeks later...

wymienilem i przod... nareszcie bloga cisza przy jezdzie po nierownosciach :D

moje gumki przejechaly ok. 30 tys km, ale golym okiem widac, ze otwor stal sie eliptyczno jajowaty :mrgreen:

mam nadzieje, ze poliuretany wytrzymaja dluzej

poliuretany są twardsze od normalnej gumy (...)

niestety (albo stety :P ) poliuretany bywaja rozne... bywaja "betonowe" i takiej bardziej gumowe... akurat te, ktore zalozylem nie sa z betonu, sa takie dosc elastyczne, wiec pozyjemy zobaczymy... A za OEM gumki, ktore sa nie dosc ze nietrwale, ale i dosc drogie, serdecznie DZIEKUJE, ale ich nie kupie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Mialem podobne odglosy gdy przod troche nurkowal w zakretach. Wymienilem tuleje przednigo stabilizatora (oryginalne) ale skrzypienie znowu sie pojawilo. Nawinalem zwykla teflonowa tasme na drazek stabilizatora (pod gumami) i od roku mam spokoj.

• 2 weeks later...
  • 3 months later...

niestety (albo stety :P ) poliuretany bywaja rozne... bywaja "betonowe" i takiej bardziej gumowe... akurat te, ktore zalozylem nie sa z betonu, sa takie dosc elastyczne, wiec pozyjemy zobaczymy... A za OEM gumki, ktore sa nie dosc ze nietrwale, ale i dosc drogie, serdecznie DZIEKUJE, ale ich nie kupie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Jakie te poliuretany założyłeś? Jak, do dziś zadowolony jesteś? Lepsze niż ori?

Podrzuć jakiegoś linka gdzie w PL można takie znaleźć.

Jakie te poliuretany założyłeś? Jak, do dziś zadowolony jesteś? Lepsze niż ori?

Podrzuć jakiegoś linka gdzie w PL można takie znaleźć.

na razie wszystko ok, przejechalem na nich ok. 9 tys. km

moje sa zolte i sa "made in Russia" :D