Skocz do zawartości

dziwne odglosy z przedniego zawieszenia


marek75

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie takie włożyłem i nie jestem do końca zadowolony. Będę je zmieniał na oryginały. Zmiany wielkiej nie czuć, a jakieś dziwne odgłosy dochodzą. Nie jest cicho jak miało być.

a ja wlasnie zamowilem poliuretanowe tuleje (made in Russia, 1/3 ceny oryg. gum :mrgreen: ), jak zaloze i pojezdze, to sie podziele opinia :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem te poliuretany na zwykłe i w końcu błoga cisza. Faktycznie jak wspominał kolega włyszkow te poliuretany (znanej marki) mają większą średnicę os oryginałów. I to dosyć sporą...

Moja historia była taka:

Słyszalne skrzypienia i stuki, idąc za doświadczenie z OBK wymiana łączników - jest lepiej, ale nie do końca. W kolejce gumy, decyzja pada na poliuretany no bo mają być lepsze. Po założeniu faktycznie, jest cisza...niestety tylko przez dwa tygodnie. Myślę, nie ma szans by poliuretany padły. Ruszamy dalej w poszukiwaniach. Pojechałem na szarpaki i oględziny. Doszukałem się z mechanikiem uszkodzeń na tulejach (tych dużych) - były lekko zmęczone. Padła decyzja wymieniamy. Po wymiania...bez zmian. Zawieszenie całe wymienione, a skrzypi i stuka dalej. Kolejna decyzja wracam na oryginały z gumami. Efekt...w sumie to wymianę tulei można było odciągnąć w czasie, ale dla samochodu to na pewno nie była zła decyzja. Mam nadzieje na kilka miesięcy spokoju.

 

 

 

Pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zapomnialem wszystkim podziekowac.

dzieki za pomuka...

 

akurat w sobote wymienilem tuleje tylnego staba (na przod niestety nie straczylo mi czasu), jest zdecywdowanie lepiej niz bylo :)

jak wymienie przod, to podzile sie wrazeniami (przod halosowal u mnie bardziej niz tyl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wymienilem i przod... nareszcie bloga cisza przy jezdzie po nierownosciach :D

 

moje gumki przejechaly ok. 30 tys km, ale golym okiem widac, ze otwor stal sie eliptyczno jajowaty :mrgreen:

mam nadzieje, ze poliuretany wytrzymaja dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poliuretany są twardsze od normalnej gumy (...)

niestety (albo stety :P ) poliuretany bywaja rozne... bywaja "betonowe" i takiej bardziej gumowe... akurat te, ktore zalozylem nie sa z betonu, sa takie dosc elastyczne, wiec pozyjemy zobaczymy... A za OEM gumki, ktore sa nie dosc ze nietrwale, ale i dosc drogie, serdecznie DZIEKUJE, ale ich nie kupie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
poliuretany są twardsze od normalnej gumy (...)

niestety (albo stety :P ) poliuretany bywaja rozne... bywaja "betonowe" i takiej bardziej gumowe... akurat te, ktore zalozylem nie sa z betonu, sa takie dosc elastyczne, wiec pozyjemy zobaczymy... A za OEM gumki, ktore sa nie dosc ze nietrwale, ale i dosc drogie, serdecznie DZIEKUJE, ale ich nie kupie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Jakie te poliuretany założyłeś? Jak, do dziś zadowolony jesteś? Lepsze niż ori?

Podrzuć jakiegoś linka gdzie w PL można takie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poliuretany są twardsze od normalnej gumy (...)

niestety (albo stety :P ) poliuretany bywaja rozne... bywaja "betonowe" i takiej bardziej gumowe... akurat te, ktore zalozylem nie sa z betonu, sa takie dosc elastyczne, wiec pozyjemy zobaczymy... A za OEM gumki, ktore sa nie dosc ze nietrwale, ale i dosc drogie, serdecznie DZIEKUJE, ale ich nie kupie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Jakie te poliuretany założyłeś? Jak, do dziś zadowolony jesteś? Lepsze niż ori?

Podrzuć jakiegoś linka gdzie w PL można takie znaleźć.

na razie wszystko ok, przejechalem na nich ok. 9 tys. km

 

moje sa zolte i sa "made in Russia" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...