Skocz do zawartości

Jaka nawigacja do outbecka 2011


Robert Konieczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Probowalem z innymi komorkami i nie dziala.Mam wrazenie ze sytem zachowuje sie jak "zawieszony".Testowalem reset przez odlaczenie zasilania,ale nie skutkuje.Klawisz z symbolem komorki jest calyczas poswietlony bez nazwy komorki.Tak samo klawisz hands free.Aktywne sa tylko klawisze cyfrowe telefonu i przejscie do ostatnich polaczen.Ma ktos pomysl co z tym fantem zrobic?

P :? ozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam ! Czy ktoś montował taką stację ? http://allegro.pl/show_item.php?item=1979918941

ta nawigacja z allegro trochę różni się od tej, którą opisywałem tutaj na forum - o ile sam sprzęt wygląda chyba nawet lepiej od tamtej mojej nawigacji, to nie bardzo podoba mi się jej soft, przy czym nie chodzi mi o jego funkcjonalność, tylko wrażenia estetyczne (wiem, to subiektywne uczucie, ale moim zdaniem wygląda tandetnie i nie bardzo pasuje do naszych maszyn)

 

z tego co się orientuję, ten sprzęt jest zbudowany na podobnych lub tych samych komponentach przez różne chińskie manufaktury (zobacz na alibaba.com, np. hasło „subaru legacy dvd”), w których nadają mu trochę inny wygląd i inne oprogramowanie - jakiś czas temu na allegro były dostępne jeszcze inne mutacje, to chyba było nazwane „euronavi” albo jakoś tak (moim zdaniem ładniejsze - może jeszcze się pojawią i wartałoby chwilę się wstrzymać z zakupem labo poszukać gdzieś w sieci?)

 

kabli na pewno nie trzeba ciąć - wszystkie wtyczki są dopasowane

 

o ile z kierownicy działa sterowanie radiem/odtwarzaczem, to niestety nie funkcjonują klawisze do telefonu :( - trzeba korzystać z klawiszy na panelu stacji

 

tak jak wcześniej pisałem, ja zdecydowałem sie na sprzęt Flyaudio, który pozwala na odbieranie telefonu z kierownicy, ale ma bardzo ograniczoną funkcjonalność w zakresie wyboru i zapamiętywania kontaktów (dla mnie to nie była wada, gdyż nie używam komórki), a przede wszystkim brak RDS, który jest w tych klonach no-name jest (aczkolwiek niezbyt czuły)

 

pzdrwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym coś kupił.

Tylko czy flyaudio bez oficjalnej sieci dystrybucji, wsparcia technicznego i gwarancji - to taka super oferta? :roll:

Wygooglalem, ze na Ukrainie można kupić. :mrgreen:

 

Tak, kwestia wsparcia technicznego to poważna sprawa. Co prawda kilka postów wyżej, użytkownik Flyaudio_pl wspominał coś o przewidywanych aktualizacjach - no i... wspominał.

Dziś poważnie zastanowiłbym się nad kupowaniem Chińskiej chińszczyzny typu Flyaudio, Caska itd. mimo, że sprzęt działa czuję jakiś niepokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym coś kupił.

Tylko czy flyaudio bez oficjalnej sieci dystrybucji, wsparcia technicznego i gwarancji - to taka super oferta? :roll:

Wygooglalem, ze na Ukrainie można kupić. :mrgreen:

 

 

Też szukałem. Z cenami są na Ukrainie i w Rosji( 36-46 tys.rubli) , w Chinach " bezcenne". W Kanadzie 1700 dolców. No i wszędzie trzeba pewnie płacić cło. No chyba, żeby ktoś sam przywiózł.

Trzeba chyba czekać na jakąś okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można nabyć flyaudio w przyzwoitej cenie ?

w Polszcze chyba nie da rady - użytkownik Flyaudio_pl w tym wątku coś wprawdzie sugerował, ale na razie bez odzewu :cry:

widziałem oferty w sklepach internetowych na Ukrainie, jest też jewropejski dystybutor: http://www.flyaudio.eu/

od czasu do czasu pojawiają się oferty na ebay, ale bez gwarancji

 

-- N gru 18, 2011 1:53 am --

 

A może wstawilby ktoś zdjęcie kto ma kenwooda albo innego alpina zainstalowanego?

na pewno nie będzie sterowania z kierownicy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszędzie trzeba pewnie płacić cło. No chyba, żeby ktoś sam przywiózł.

z Beneluxu (link wyżej) nie będzie cła, a na Ukrainę to w zasadzie można by się przejechać - pewnie od razu zamontują po wcześniejszym umówieniu :D

poza tym na pewno znajdziesz kogoś ze znajomych, kto się wybiera na turniej piłki kopanej za pół roku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A gdzie można nabyć flyaudio w przyzwoitej cenie ?

w Polszcze chyba nie da rady - użytkownik Flyaudio_pl w tym wątku coś wprawdzie sugerował, ale na razie bez odzewu :cry:

widziałem oferty w sklepach internetowych na Ukrainie, jest też jewropejski dystybutor: http://www.flyaudio.eu/

od czasu do czasu pojawiają się oferty na ebay, ale bez gwarancji

 

-- N gru 18, 2011 1:53 am --

 

A może wstawilby ktoś zdjęcie kto ma kenwooda albo innego alpina zainstalowanego?

na pewno nie będzie sterowania z kierownicy :evil:

 

Na Ukrainie znalazłem cenę - 1700$ a w Kanadzie 1299$ -Trochę to wszystko za drogie.

W internecie w Polsce było w sierpniu ogłoszenie za nówkę 1499 zł ( niestety już nie ma)

Teraz w Polsce nie mogę nigdzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w Polsce nie mogę nigdzie znaleźć.

nie wiem czy jeszcze szukasz, ale zobaczyłem ponownie na aledrogo (http://allegro.pl/nawigacja-subaru-outback-legacy-2010-2011-dvd-gps-i2069725061.html) tę navi, o której wcześniej wspominałem (pod dumną nazwą "euronavi") - jest podobna do tej, jaką tu opisywałem, a nawet ma podobno win ce 6.0 zamiast 5.0 i polskie komunikaty, nie widzę jedynie zaślepek na sloty do kart mikro sd, nie wiem ponadto dlaczego na zdjęciach nie widać nazwy stacji radiowych (u mnie były), mimo że obsługuje RDS

interfejs wygląda tak sobie, ale chyba lepiej niż w tej, o którą kiedyś pytałeś (http://allegro.pl/show_item.php?item=1979918941), ponadto z tego co się kiedyś doszukałem wynika, że ten model powinien posiadać opcję wyboru 2 różnych "skórek" - trzeba by się jednak upewnić u sprzedającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w Polsce nie mogę nigdzie znaleźć.

nie wiem czy jeszcze szukasz, ale zobaczyłem ponownie na aledrogo (http://allegro.pl/nawigacja-subaru-outback-legacy-2010-2011-dvd-gps-i2069725061.html) tę navi, o której wcześniej wspominałem (pod dumną nazwą "euronavi") - jest podobna do tej, jaką tu opisywałem, a nawet ma podobno win ce 6.0 zamiast 5.0 i polskie komunikaty, nie widzę jedynie zaślepek na sloty do kart mikro sd, nie wiem ponadto dlaczego na zdjęciach nie widać nazwy stacji radiowych (u mnie były), mimo że obsługuje RDS

interfejs wygląda tak sobie, ale chyba lepiej niż w tej, o którą kiedyś pytałeś (http://allegro.pl/show_item.php?item=1979918941), ponadto z tego co się kiedyś doszukałem wynika, że ten model powinien posiadać opcję wyboru 2 różnych "skórek" - trzeba by się jednak upewnić u sprzedającego

 

Szukam cały czas, ale gdy zobaczyłem flyaudio to ta już mi się przestała podobać. A gdzie Ty kupiłeś swoją flyaudio( jeżeli to nie tajemnica) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty kupiłeś swoją flynavi( jeżeli to nie tajemnica) ?

zupełnie przypadkowo zobaczyłem w kwietniu na allegro - z profilu oferenta wynikało, że handluje częściami samochodowymi, transakcja przebiegła bezproblemowo, a stacja była nieużywana i kompletna

sprzedający sprzedał mi wersję, że sprzęt został sprowadzony (o ile pamiętam zakupiony w zagranicznym serwisie aukcyjnym typu ebay - kiedyś się tam pojawiał dystrybutor) na zamówienie konkretnej osoby, ale okazało się, że to było Legacy poprzedniej generacji i nie pasował :P

jeśli chcesz go osobiście przesłuchać, to mogę Ci podesłać kontakt i nr aukcji na priv - może uda się coś więcej wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od pewnego czasu obserwuję aukcje, ale niestety nie pojawia się. Oczywiście chętnie skorzystam z kontaktu do sprzedawcy.

 

-- 28 mar 2012, o 19:40 --

 

post-3303-135184465938_thumb.jpg Zamontowałem coś takiego no i są drobne problemy.

Przede wszystkim radio gubi sygnał po trasie w czasie jazdy z dala od nadajników. Może potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz ? Czy ktoś też tak ma ?.W dużych miastach jest O.K. Z kierownicy mam sterowanie radiem ale odbierania telefonu nie udało mi się ustawić.Trzeba nacisnąć na słuchawkę na monitorze lub panelu stacji. Jest zewnętrzny mikrofon. Nawigacja działa bardzo dobrze. Kamera cofania również. TV jeszcze nie przetestowałem, bo nie mam jeszcze anteny. Zostały mi jeszcze jakieś wolne kabelki ( np. oznaczony " AMP-C" - może ktoś wie, co to znaczy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem coś takiego no i są drobne problemy.

słaba czułość odbiornika to powszechna przypadłość tego rodzaju konstrukcji - doraźnie pomaga wyłączenie opcji AF

klawisze telefonu na kierownicy nie będą działać - już o tym pisałem (17.12.2011)

ten moduł TV jest analogowy czy DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy flyaudio dobrze odbiera(radio) ?

nie mam z tym problemów, ale moje Flyaudio nie ma RDS, więc nie może też za bardzo "zgubić" sygnału :P

czy ktoś ma wersję BIOS z RDS? (podobno sprzedawali takie na Europę, a przynajmniej tak deklarował dystrybutor z Beneluxu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV jeszcze nie przetestowałem, bo nie mam jeszcze anteny.
TV jest analogowy. Cyfrowego nie montowałem.

w takim razie polecam antenę TV-jack (http://www.tme.eu/pl/details/ant.tv-jack/anteny-samochodowe-do-odbioru-tv/) przyklejaną do szyby - korzystałem z takiej, gdy miałem poprzednią navi, tania jak barszcz i można ją schować przy górnej krawędzi przedniej szyby powyżej lusterka w pasie przyciemnienia, który wbrew pozorom nie powoduje ekranowania (alternatywna lokalizacja pionowo wzdłuż prawej krawędzi przedniej szyby, ale za bardzo rzuca się w oczy)

ponieważ antena jest nadrukowana na półprzezroczyste tworzywo można ostrożnie je wyciąć żyletką pozostawiając wąski margines wokół ścieżek i wtedy antena staje się prawie niewidoczna (mój patent :mrgreen: )

TV analogowa to jednak dość słaba jakość obrazu i zabawka jeszcze tylko na 2 lata - ja używam już modułu DVB-t, który możesz podłączyć również do swojej nawigacji - wtedy anteny (inne) najlepiej zamontować wzdłuż górnej krawędzi tylnej szyby (nie przesłaniają widoku z lusterka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV jeszcze nie przetestowałem, bo nie mam jeszcze anteny.
TV jest analogowy. Cyfrowego nie montowałem.

w takim razie polecam antenę TV-jack (http://www.tme.eu/pl/details/ant.tv-jack/anteny-samochodowe-do-odbioru-tv/) przyklejaną do szyby - korzystałem z takiej, gdy miałem poprzednią navi, tania jak barszcz i można ją schować przy górnej krawędzi przedniej szyby powyżej lusterka w pasie przyciemnienia, który wbrew pozorom nie powoduje ekranowania (alternatywna lokalizacja pionowo wzdłuż prawej krawędzi przedniej szyby, ale za bardzo rzuca się w oczy)

ponieważ antena jest nadrukowana na półprzezroczyste tworzywo można ostrożnie je wyciąć żyletką pozostawiając wąski margines wokół ścieżek i wtedy antena staje się prawie niewidoczna (mój patent :mrgreen: )

TV analogowa to jednak dość słaba jakość obrazu i zabawka jeszcze tylko na 2 lata - ja używam już modułu DVB-t, który możesz podłączyć również do swojej nawigacji - wtedy anteny (inne) najlepiej zamontować wzdłuż górnej krawędzi tylnej szyby (nie przesłaniają widoku z lusterka)

 

Czy używasz tej anteny do modułu cyfrowego ?

 

Druga sprawa: to uzyskałem informację, że radio będzie lepiej odbierać, jeżeli podłączymy 12V do drugiego kabelka wtyczki antenowej. Teraz jest wykorzystany tylko jeden ( od wtyczki do radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że tego Flyaudio nikt w Polsce nie sprzedaje.

 

Z tym sprzętem jest podobno taki feler, że jego producent (w Chinach) nie zapłacił/nie płaci tantiem za niektóre rozwiązania techniczne, które z upodobaniem wykorzystuje. Za duże ryzyko, by oprzeć na sprzedaży Flyaudio działalność firmy w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że tego Flyaudio nikt w Polsce nie sprzedaje.

 

Z tym sprzętem jest podobno taki feler, że jego producent (w Chinach) nie zapłacił/nie płaci tantiem za niektóre rozwiązania techniczne, które z upodobaniem wykorzystuje. Za duże ryzyko, by oprzeć na sprzedaży Flyaudio działalność firmy w PL.

 

 

Trochę się domyślałem, że są jakieś problemy prawne. Ale sprzęt jest fajny.

Nie rozumiem, tylko dlaczego sprzedawany jest ponoć w Holandii (UE)? ( Rosja, Ukraina, Turcja - nie biorą tego do głowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...