Skocz do zawartości

Wolność wyznania :-)


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

człowiek bez religii jest jak ryba bez... roweru :!: :mrgreen:

 

własnie odbywam "wojne" w domu o uczęszczanie na etyke/religie w szkole

 

tu akurat bym nie walczył, psychokatole na dzień dzisiejszy mają tak rozbudowaną firmę, że mogą zaszczuć Twoje dziecko nazywając np jehowymi czy innymi odmieńcami, a to może na kilkulatka źle wpłynąć, bo pomyśli że jest inny, gorszy...

 

Ja np postanowiłem nie zabraniać niestetyżonie wychować w obrządku katolickim moich chłopaków, byli ochrzczeni, poszli do komunii, a teraz mają w dupie pana kleche i nie wierzą w bajki które im opowiadali na tzw religii 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

młody, myśl, myśl i jeszcze raz myśl, nie daj się ogłupic bajkami o kolesiu który śmigał po wodzie... Kościół wykorzystuje ciemnotę, ludzi słabych psychicznie, dających się ogłupić, którymi jest łatwo manipulować, tylko tacy klechom zaniosą kasę na tacy... :!:

 

-- sobota, 17 wrz 2011, 21:56 --

 

szycha, :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ps

 

nie wiem czy rocznik 93 zrozumie... :roll:

 

-- sobota, 17 wrz 2011, 22:00 --

 

Jachu jeszcze nie ma dzieci, przynajmniej oficjalnie.... :D , spójrz na nicka, 93 rocznik.... :D

 

znam księdza który miał nicka judas16 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu, a ja uczęszczałam na religię (rocznik 90) i mam dzięki temu z głowy temat np bierzmowania (tak, brałam udział w tym obrządku szatańskochrześcijańskim :twisted::lol: )

z mojego rozcnika i wcześniejszego (miałam "sporą styczność" :lol: więc wiem) lepiej jest olać temat i chodzić na te zajęcia, doszkalania, a potem mieć temat daleko w nosie 8) (nie biorę w tym aktywnego udziału od 12 roku życia i jeszcze nie jestem szatanem :twisted: chyba :roll: :twisted::lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dodałam dlaczego z głowy - moja koleżanka, lat 21, zamierza w najbliższym czasie wziąć ślub, a jej narzeczony chce wziąć ślub kościelny, więc ta sierota lata teraz i kombinuje co by sobie załatwić bierzmowanie, bo olała temat w liceum :roll: taki btw... :roll: ja uważam, że małżeństwo w ogóle jest bez sensu, jak i ogólnie przyjęte związki, ale to zupełnie inny temat :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna7f, ja w styczniu kończe 19 lat, więc bierzmowanie mam już za sobą. Od połowy 2 klasy liceum (kiedy ukończyłem 18 lat) przestałem uczęszczać na lekcje religii i podobno teraz moge mieć problem ze ślubem kościelnym. Ale wiecie co wam powiem? Lata mi to co jakiś klecha sobie wymyślił z tą religią w szkole. To jest nieobowiązkowe i nie ma prawa mnie wykreślać z kościoła za nieuczęszczanie na lekcje religii w liceum!

 

Ostatnio na religii zapytał mojego kolege czemu chce się ożenić. To ten mu odpowiedział farmazonami, które owego księdza powinny zadowolić, ze chce zgodnie z prawem bożym itp itd i ksiąz powiedział, ze w połowie jest w Królestwie Bożym i może "załatwi" mu już teraz papiery na nauki przedmałżeńskie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna7f, ja w styczniu kończe 19 lat, więc bierzmowanie mam już za sobą. Od połowy 2 klasy liceum (kiedy ukończyłem 18 lat) przestałem uczęszczać na lekcje religii i podobno teraz moge mieć problem ze ślubem kościelnym. Ale wiecie co wam powiem? Lata mi to co jakiś klecha sobie wymyślił z tą religią w szkole. To jest nieobowiązkowe i nie ma prawa mnie wykreślać z kościoła za nieuczęszczanie na lekcje religii w liceum!

 

Ostatnio na religii zapytał mojego kolege czemu chce się ożenić. To ten mu odpowiedział farmazonami, które owego księdza powinny zadowolić, ze chce zgodnie z prawem bożym itp itd i ksiąz powiedział, ze w połowie jest w Królestwie Bożym i może "załatwi" mu już teraz papiery na nauki przedmałżeńskie :shock:

skoro tak to ja nie mam pytań 8)

 

a z tym księdzem to prawie jak ze słynnym księdzem Natankiem :shock: :twisted: czy jak mu tam :roll: :lol:

 

-- So wrz 17, 2011 10:16 pm --

 

może "załatwi" mu już teraz papiery na nauki przedmałżeńskie

a nie lepiej "prwojazdy" :roll:

:lol::mrgreen: +1 :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASAHI, zgadzam się. Niech robi to co chce i niech się z tym nie obnosi. Moim jednym z najlepszych kolegów w klasie jest świadek Jehowy i bardzo dobrze się z nim dogaduje, bo jest normalny. Nie gadamy o wierze, o aniołkach, Jezusach itp tylko o samochodach, sporcie, szkole i naprawde, jest bardzo wartościowym człowiekiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lobię chodzić do kościoła bo tam nie ma WC a nie lobię się torturować.

 

Kiedyś dwóch hipisów wybrało się do kościoła. niestety przed portalem jeden zwątpił i mówi do drugiego: Wiesz ty idź, zobacz co tam się dzieje i mi opowiesz.

Wychodzi z kościoła ten odważniejszy i zaczyna opowieść:

 

"To całkiem normalni ludzie tam. jeden taki stoi przy barze i rozlewa, wszyscy się popili i śpiewają a trzech chodzi z talerzami i robią zrzutę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z Was chyba jednak lekko przeginają pałę. Tak bezczelne i aroganckie szczanie po czyiś wartościach jest już zdecydowanie poniżej pewnego poziomu. Świadczy to tylko i wyłącznie o braku kultury osobistej i poszanowania dla osób o innym systemie wartości. Swój sprzeciw wobec katolików (a nie psychokatoli), księży (a nie klech) można wyrażać na 1000 różnych sposobów, które nie będą godzić w dobre imię którejkolwiek ze stron. Nie każdy ksiądz to pazerny, zepsuty pedofil, jak i nie każdy ateista to wzorowy obywatel stosujący się do zasad etyki.

 

A to, że Kościół w Polsce jest źle prowadzony od śmierci Wyszyńskiego, nie upoważnia kogokolwiek do wylewania pomyj na jego członków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...