Skocz do zawartości

zbieznosc


bksjb

Rekomendowane odpowiedzi

witam! panowie, zjada mi opone lewa po zewnatrznej stronie, z prawa nic sie nie dzieje. zajechalem do mechaniora, tu gdzie mieszkam w uk i powiedzial mi ze mam rozbieznosc, czy to mozliwe ze tylko jedno kolo mi zlizalo? jak to jest jak kola sa zbyt zbiezne/rozbiezne w stosunku do zlizywania opon od wewnatrz / na zewnatrz? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rozbieżności zjada opony od środka, i to na ogół równo po dwóch stronach,

nadmierne zużycie opony po zewnętrznej stronie świadczy o innych usterkach, może jest krzywa zwrotnica,

na pewno trzeba sprawdzić geometrię.

gdyby było za bardzo zbieżnie, zużywałoby opony z zewnątrz, ale też raczej równo po dwóch stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzalem sie dzisiaj kolom i jest cos takiego

 

a>

 

 

to taki obrazek w przyblizeniu pokazuje dwa kola przednie w moim aucie, oczywiscie proporcje sa duuuuuzo przesadzone ale chcialem poprostu pokazac jak stoja przednie kolapatrzac z przodu auta - stojac przodem do lamp (NIE Z GORY) Sorry, za jakosc, ale chyba kazdy zrozumie o co mi chodzi :)

 

czerwona linia to strona opony ktora mi lize. dziwne, bo wydaje mi sie ze powinno lizac opone na kole drugim od srodka... no ale moze mam zle odniesienie i drugie kolo tam gdzie lize opone powinno stac jak te po lewej !? sam juz nie wiem, a ciezko tu o dobrego mechanika, ktory wytlumaczyl by wszystko... oni by tu najchetniej wymieniali i.. wymieniali.. i wymieniali... wszystko wymienic to wiadomo ze potem musi byc wszystko dobrze... ale to nie o to chodzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...