Skocz do zawartości

Impreza Type-R 1998 a paliwo 98/95- jak to obejść ?


EVAN

Rekomendowane odpowiedzi

Ściema polegająca na mieszaniu ludziom w głowie wartościami zależy na jakim silniku do badania oktanowości badanie przebiegało i w jakich warunkach, będziesz miał liczby RON , MON a nas interesuje RdON road octane number :)

 

Gdyby miał 100 okt inaczej silnik by reagował i inaczej by reklamowali i cenili ją :)

 

Doświadczenie z 5 lat tankowań 98 Lotosa zazwyczaj gorzej chodzi niż 98 BP mam te dwie stacje pod nosem i nieraz sprawdzałem , co do Shella VP100 a Lotosem jest do 2 stp różnicy więc przepaść...

 

 

EVAN dla Ciebie opcja 1 to Shell 100 + octane booster i jesteś zabezpieczony , oczywiście jak sprawny silnik i osprzęt.

 

EVAN dla Ciebie opcja 2 , rozbierz motor i grubszą uszczelkę wsadź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam Type R V.III z 97r na codzien zalewam go 98 Verva i auto jezdzi pieknie, upalam tez na tym paliwie ale sporadycznie. Silnik pracuje rowno , wchodzi na obroty rowniez prawidlowo. Jak jestem na torze zalewam V Power Racing. Takim systemem zrobilem ok 8tys i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam Type R V.III z 97r na codzien zalewam go 98 Verva i auto jezdzi pieknie, upalam tez na tym paliwie ale sporadycznie. Silnik pracuje rowno , wchodzi na obroty rowniez prawidlowo. Jak jestem na torze zalewam V Power Racing. Takim systemem zrobilem ok 8tys i jest ok

 

Ale rocznik 97 jeszcze chyba nie mial fabrycznie mapy na 100 oktanow, bo to paliwo wtedy dopiero wchodzilo na rynek zdaje sie - wiec w sumie powinno byc ok, o ile nie bylo remapu jakiegos na aftermarketowym ecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...