Skocz do zawartości

Zblokowana skrzynia biegów


Spokojny

Rekomendowane odpowiedzi

Forek mój wraz z wiekiem zaczyna mieć swoje dziwactwa i fochy. Oto jedno z nich wraz z faktografią:

- stał sobie spokojnie na parkingu przez 2 tygodnie (chyba na luzie i zaciągniętym ręcznym)

- po odpaleniu i przy próbie wrzucenia biegu (każdego, włącznie ze wstecznym), drążek napotyka na stanowczy opór i próba kończy się niepowodzeniem

- drążek będąc w pozycji "luz" zachowuje się normalnie, czyli nie lata luźniej ani nie stawia większych niż zwykle oporów

- pedał sprzęgła również zachowuje się normalnie - opory takie jak zawsze

- po przyłożeniu nieco większej siły przy próbie wrzucenia biegu, obroty biegu jałowego delikatnie spadają (dzieje się tak zarówno przy wciśniętym jak i przy niewciśniętym pedale sprzęgła)

- nie próbowałem wrzucić biegu przy zgaszonym silniku (nie przyszło mi to do głowy w owym pełnym poirytowania momencie :oops: )

- wcześniej żadnych niepokojących objawów źle pracującej skrzyni nie zauważyłem.

 

Znajomy twierdzi, że to najprawdopodobniej rzadki przypadek zlepionego sprzęgła.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Jak w przypadku Subaru należy próbować zerwać owo zlepienie, bez rozdzielania skrzyni od silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyłączonym silniku wrzuć bieg, wsteczny lub jedynkę (w zależności od ustawienia samochodu/przeszkód przed nim/za nim)

Wciśnij sprzęgło i zakręć rozrusznikiem. Jak sklejone sprzęgło to powinno się rozkleić.

Dzięki! :D Tak też podpowiedział mi ów znajomy, który wstępnie zdiagnozował przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...