Skocz do zawartości

Tarcza hamulcowa Impreza GT - rozmiar


ZazPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Auto Impreza GT MY 99 kombi 218 KM. Przednie hamulce nie działały - po rozłożeniu okazało się, że prawdopodobnie tarcza hamulcowa która była w aucie była za mała!!!!. ( 292 mm ) co spowodowało wyżłobienie rowka w górnej części ściernej klocka hamulcowego

( klocki "wystawały" ponad górną część tarczy ). W związku z tym mam pytanko: Jaka powinna być prawidłowa średnica tarczy hamulcowej w tym aucie? 294mm?. Ewentualnie od jakiego jeszcze Subaru pasują tarcze na przód ( czy tylko od GT i kropka ).

Kupiłem Tarcze Brembo 09.9077.10 293 mm i wygląda że są też za małe... do tego klocki Ferodo FDS986 ( klocki chyba ok ).

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie pierwszy raz, kiedy na forum czytam o niedopasowaniu rozmiaru klocka (chyba właśnie głównie DS2500) do tarczy. Ciekawe czy różnica nominalnego rozmiaru tarczy GT/WRX (294mm) i Brembo (293mm) ma tu jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie pierwszy raz, kiedy na forum czytam o niedopasowaniu rozmiaru klocka (chyba właśnie głównie DS2500) do tarczy. Ciekawe czy różnica nominalnego rozmiaru tarczy GT/WRX (294mm) i Brembo (293mm) ma tu jakieś znaczenie.

 

z tego co widziałem u siebie w aucie to ma znaczenie. Brak tego 1 mm na średnicy tarczy powoduje, iż klocki zamiast się ścierać całą powierzchnią na tarczy przy hamowaniu są wgniatane w tarcze - powoduje to powstanie rowka w górnej części ścierającej klocka. Po jakimś czasie tłoczki muszą pokonać nie tylko opór przy normalnym ścieraniu klocka ale dodatkowo wcisnąć klocek na tarczę....

no nic pozostaje chyba tylko wymiana tarcz na średnicę 294mm

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze klocki masz za duze ? a srednica tarcz to z tego co pamietam to od 294 do 298 bo potem o zacisk beda obcierac. ale 292 nie wierze zeby powodowala powstawanie niby rowka. czesc klocka nie zuzyta by odpadla, odkruszyla sie. ale tak mi sie tylko wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...