Skocz do zawartości

Konto bankowe dla studenta - co polecacie?


Qóba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam 20 lat i dalej posiadam izzyKonto w mBanku (to od 13 roku życia) - ostatnio dostałem komunikat, że od 01.08.2011 wprowadzają opłatę za kartę 2 zł miesięcznie, jeżeli nie dokonam transakcji bezgotówkowych za min. 100 zł.

 

Stwierdziłem, że to dobry moment na rozważania nt. zmiany konta i/lub banku.

 

Z konta korzystam sporadycznie - jestem zwolennikiem gotówki niż płacenia wszędzie kartą, więc są miesiące, gdzie na koncie nie ma praktycznie żadnego ruchu.

 

Co polecacie?

Konto idealne to brak opłat za prowadzenie rachunku, brak opłat za kartę, brak opłat za przelewy internetowe i możliwość wypłaty pieniędzy bez prowizji w dużej ilości bankomatów.

 

Ze względu na to, że całkiem sporo podróżuję, to świetnie by było jak by warunki wypłat pieniędzy za granicą lub płatności kartą za granicą byłyby rozliczane w mało zbójecki sposób.

 

Jeżeli ktoś może coś doradzić to będę wdzięczny, potem temat może wylądować w koszu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat się już przewijał przez forum

ja mogę polecić volkswagen bank polska

+ konto bez żadnych opłat (przelewy, zlecenia, karty itp)

+ wypłaty z dowolnego bankomatu (powyżej 400 pln bez opłat, poniżej opłata 1,5pln)

- brak punktów w Polsce żeby wpłacić gotówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: nie doczytałem że mbanku nie chcesz ;]... chociaż w ekoncie chyba nie ma żadnej opłaty karte

 

a ja polecę mbank, e-konto (jak będziesz zakładał to od razu załóż konto e-max i emax plus. Dostęp do nich masz z jednego panelu ;]

 

mam od zawsze i większość moich znajomych ma również (jak i rodziny).

 

Praktycznie wszystko za darmo, dobry dostęp i kontakt, SFI, Emakler... dla mnie bajka ;]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż w ekoncie chyba nie ma żadnej opłaty karte

 

 

Zmieniło się teraz na 2pln/m-c.

 

 

Pytanie tylko, czy jest jakieś inne konto, które ma tak niskie opłaty.

 

 

bo lepiej są rozliczane transakcje w euro (bez przeliczenia przez dolara).

 

Już teraz nie ma przeliczenia przez dolara, walutą rozliczeniową jest euro.

 

Co nie zmienia faktu, że przy przeliczaniu Visa kasuje prowizję, a Mastercard nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w mBanku i BZWBK... to pierwsze jest tańsze (1,50 za kartę - zwracane, jeśli dokonam transakcji plus 1,70 za dobrowolne ubezpieczenie) :wink:

 

 

Konto idealne to brak opłat za prowadzenie rachunku, brak opłat za kartę, brak opłat za przelewy internetowe i możliwość wypłaty pieniędzy bez prowizji w dużej ilości bankomatów.

 

Nie wiem, czy istnieje konto, gdzie wszystko masz za darmo... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy istnieje konto, gdzie wszystko masz za darmo... :roll:

 

era całkowicie darmowych kont to już prawie przeszłość. Banki to ostatnia instytucja, która nie chce zarobić jak najwięcej na swoich klientach

 

Jeśli nie używasz karty to zakładaj eKonto bez plastiku, wtedy nie masz żadnej opłaty. W przyszłości możesz sobie założyć eMaklera np. i masz wszystko podpięte pod jedno konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubanow, tak, ale najczęściej wypłacam kwoty rzędu 20, 50, 100 zł, czyli w wariancie jednej wypłaty (poniżej 400 zł) w miesiącu koszt wypłaty = kosztowi karty w mBanku do którego ogólnie rzecz biorąc, mam zaufanie, bo od 7 lat mnie nie zawiódł :)

 

Muszę jeszcze tylko porównać warunki wypłat za granicą - czy BZWBK czy mBank.

 

Rodzice się ze mnie śmieją, że tak kombinuje, bo to niby tylko 24 zł/rocznie, ale jakoś tak mam, że jak się da to wolę nie bulić :mrgreen:

 

Pozdr.

 

-- 18 lip 2011, o 19:39 --

 

Znalazłem kolejną propozycję, chyba jeszcze lepszą niż mBank i BZWBK:

http://www.deutsche-bank-pbc.pl/index.php/l1/konta/l2/db_net_konto_internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...