Skocz do zawartości

Roznice poza silnikiem miedzy modelem 2006 2.0R a WRX.


EvilD

Rekomendowane odpowiedzi

Z roku na rok zakup auta odkladalem, bo nie bylo mi do szczescia potrzebne, zawsze stawialem 2 kolka ponad 4-ry. Ale teraz kolejny czlonek rodziny w drodze i znow powraca temat Subaru. Dojrzalem do tego, ze nie potrzebuje turbo... jezdze duzo slabszym autem a i tak mandaciory od czasu do czasu dostaje, stad wniosek ze nie ma gdzie jezdzic szybciej. W korku czy Matiz, czy Impreza i tak stoje, wiec... pada wybor na model 2006 2.0R, szczegolnie ze cena dosc przystepna jak na 4WD. Pytanie, jakie sa roznice miedzy ta wolnossaca wersja 160KM a Impreza WRX? Nie chodzi mi o silnik czy osiagi, bo to jest oczywiste. Pytanie czy zawieszenie jest to samo? Przeniesienie napedu..., skrzynia biegow, hamulce? Pytanie, czy to zupelnie inne auta tylko "buda" taka sama czy warto kupic najslabsza Impreze? Niewykluczone ze kombi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O roznice to najlepiej chyba pytac importera.

Troche informacji znajdziesz tutaj http://www.subaru.pl/oferta/impreza.html

i http://www.cars101.com/subaru/impreza/impreza2006.html#std%20features (ale to dla wersji amerykanskiej).

Tak patrzac na szybko to 2.0R ma mniejsze kola i wezsze opony, to z kolei pociaga za soba inne hamulce bo 4 tloczkowe nie wejda pod kola 6.5 cala. Prawdopodobnie nie ma szpery z tylu bo nigdzie nie widze wzmianki o tym, szpera jest tylko w srodku. Samochod jest lzejszy wiec sprezyny moga byc troche mieksze.

Ciekawe jaka jest skrzynia (watpie zeby byla taka sama jak w WRX), jakie ma przelozenia i przelozenie koncowe? Ciekawe czy da sie zalozyc tylny dyfer od WRX'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba mało adekwatne, bo 2.5 litrowe silniki....

 

????

 

Dalres porownanie Imprez z silnikami 2.5 litra a pytanie bylo o wolnossace 2.0

 

podalem linka do amerykanskiej strony z silnikami jakie sa tu dostepne bo na polskie stronce trzeba otwozyc 2 oddzielne pdf-y i dopiero porownywac a cala ta sytuacja wynikla z tego ze nawet po przeczytaniu ze chodzi o 2.0 nadal mialem w glowie wbite ze przeciez zwykla impreza ma 2,5(us spec) a nie 2,0 litry

 

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria jest taka sama, hamulce i zawias sa inne.

Wg mojej wiedzy przekładnia kierownicza jest taka sama jak w MY04 i łomoce na zakrętach.

Jakiekolwiek dane katalogowe o tym nie mówią ale jeżeli masz zamiar jeździć po kostce,bruku , trelince, skręcac przez tory to przygotuj się na na wk.....nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria jest taka sama, hamulce i zawias sa inne.

Wg mojej wiedzy przekładnia kierownicza jest taka sama jak w MY04 i łomoce na zakrętach.

Jakiekolwiek dane katalogowe o tym nie mówią ale jeżeli masz zamiar jeździć po kostce,bruku , trelince, skręcac przez tory to przygotuj się na na wk.....nie.

 

krzysiom, ale to mowa o WRXie, nie o Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria jest taka sama, hamulce i zawias sa inne.

Wg mojej wiedzy przekładnia kierownicza jest taka sama jak w MY04 i łomoce na zakrętach.

Jakiekolwiek dane katalogowe o tym nie mówią ale jeżeli masz zamiar jeździć po kostce,bruku , trelince, skręcac przez tory to przygotuj się na na wk.....nie.

 

krzysiom, ale to mowa o WRXie, nie o Legacy.

Faktycznie! Miałem upojny wieczór- przegapiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...