Jump to content

czujnik światła / zmroku automatyczne przełączanie navi

dubelt
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Outbacka '08w wersji traktor ;)

Po poprzednim właścicielu trochę poprawiam samochód...

1) W obecnym momencie poszukuje informacji na temat czujnika oświetlenia / zmierzchu. Zauważyłem że, pomimo dobrze oznaczonej opcji w ustawieniach (auto), nie zmienia się kolor mapy w nawigacji (kenwood).

Podpowiedzcie mi proszę gdzie ten czujnik się znajduje (deska rozdz, koło szyby, str pasażera?? ), jak do wymontować i jak sprawdzić :)

2) W związku z zabawami z nawigacją, może ktoś podpowie jak wygląda schemat złączek do przyłączenia kamerki cofania?

widziałem na forach usa/de że montują coś takiego http://maxitec.pl/kamera-cofania-ca-9564-subaru-impreza-legacy-forester-tribeca.html

3) nie związane z tematem... :) jak rozkręcić półkę na kubki - całe zabudowanie między siedzeniami? wygląda na to że ktoś rozbierał go kiedyś i zapomniał wkręcić jednej śruby - lekko się całość rusza, co oczywiście doprowadza mnie do nerwicy ;)

1) W obecnym momencie poszukuje informacji na temat czujnika oświetlenia / zmierzchu. Zauważyłem że, pomimo dobrze oznaczonej opcji w ustawieniach (auto), nie zmienia się kolor mapy w nawigacji (kenwood).

W MY04 to jest uzależnione od włączonych/wyłączonych świateł mijania... :roll: :wink:

Podpowiedzcie mi proszę gdzie ten czujnik się znajduje (deska rozdz, koło szyby, str pasażera?? ), jak do wymontować i jak sprawdzić :)

W Legacy/Outback nie ma czujnika natężenia światła. Sterowanie podświetleniem (zegary + nawigacja) jest ręczne (pokrętło po lewej stronie kierownicy - obok składania lusterek) + to co wyżej napisała Aga.

2) W związku z zabawami z nawigacją, może ktoś podpowie jak wygląda schemat złączek do przyłączenia kamerki cofania?

widziałem na forach usa/de że montują coś takiego http://maxitec.pl/kamera-cofania-ca-9564-subaru-impreza-legacy-forester-tribeca.html

Jeżeli posiadasz nawigację z DVD, czyli taką...

subaru_legacy_3.0_r_2008_09.jpg

...to złącza są wyprowadzone następująco:

2vt9su9.gif

Jeżeli chciałbyś pełną dokumentację techniczną do nawigacji, napisz na PW.

OK. Dzięki za info.

Przy włączonych i wyłączonych światłach - zawsze mam jasną. ściemnienie tak jak opisałeś - pokrętłem.

Czy w legacy robili czujnik? może da się zamontować ? :)

Poniżej pokazuje zdjęcia naklejek navi - wygląda tak jak ta z twojej foty.

Monitor ma oznaczenia:

20110602124419.jpg

"radio":

20110602125137.jpg

jak mi się uda - z chęcią zamieszczę na forum opis jak zrobić :) chyba że gdzieś już jest ?

przy okazji wyprowadzę sobie audio in :)

-- Cz cze 02, 2011 3:53 pm --

doczytałem na forum że też kiedyś przeczesywałeś przestworza netu w poszukiwaniu serwisówki do tego modelu :)

wydaje mi się że mocno pomocnym jest również wątek http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=139632 w którym widać którą złączkę mam atakować :D

tak czy inaczej - wysłałem maila :) czekam na odzew

wydaje mi się że mocno pomocnym jest również wątek http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=139632 w którym widać którą złączkę mam atakować :D

Zgadza się, na zdjęciu widać złącze. Poniżej opisałem wszystkie interfejsy jednostki:

1z4d4ew.jpg

tak czy inaczej - wysłałem maila :) czekam na odzew

Przesłałem wiadomość z załącznikiem 8)

Przesłałem wiadomość z załącznikiem 8)

Zdradź mi proszę gdzie zakupiłeś piny do tych złączek (lub całe złączki) ?

Audio IN - AUX jest w złączce opisanej przez ciebie jako CAN ?

tak to wynika z obrazka z innego wątku

zkq3cp.jpg

Przy jednej zabawie zrobiłbym sobie wszystkie gadżety :D