Skocz do zawartości

Pojedzie na tym forek?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdaję sobie sprawę, że jakość wiadomości na Onecie pozostawia wiele do życzenia ale wyraźnie jest tam napisane: "Nie każdy kierowca będzie mógł przetestować BIO85, tankować je mogę jedynie auta z silnikiem Flexi Fuel."

 

Przecież oczywiście, że to doczytałem, ale na zasadzie lania do diesli oleju rzepakowego, tak i tutaj pytam.

Ktoś wie coś się stanie jak się na tym pojeździ? Gaz przecież też nie jest do Subaru...

 

-- 1 cze 2011, o 11:36 --

 

Ja zdaję sobie sprawę, że jakość wiadomości na Onecie pozostawia wiele do życzenia ale wyraźnie jest tam napisane: "Nie każdy kierowca będzie mógł przetestować BIO85, tankować je mogę jedynie auta z silnikiem Flexi Fuel."

 

Przecież oczywiście, że to doczytałem, ale na zasadzie lania do diesli oleju rzepakowego, tak i tutaj pytam.

Ktoś wie coś się stanie jak się na tym pojeździ? Gaz przecież też nie jest do Subaru...

 

 

Takie cuś jeszcze znalazłem:

 

Biopaliwa – dlaczego normalne silniki nie mogą go spalać?

 

 

 

Seryjne silniki benzynowe nie mogą spalać paliwa z etanolem, zaś wysokoprężne biodiesla. Przyczyną jest większa agresywność paliwa, i jego właściwości fizyczne, które mogą prowadzić do zniszczenia przewodów paliwowych i układów wtryskowych. Po niewielkich przeróbkach można tankować biopaliwa. Na Niemieckim rynku są dostępne nawet specjalne pakiety części, które instaluje się w samochodach samodzielnie lub z pomocą mechanika, po to by spalać tańsze biopaliwa.

 

Takie pakiet do przeróbki to fajna alternatywa dla gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...