Jump to content

wakacje na campingu

toja
 Share

Recommended Posts

Zastanawiam się nad wyjazdem na urlop z przyczepą campingową lub camperem.obie opcje wchodzą w gre,ale skłaniam sie bardziej w stronę przyczepy campingowej głównie z tego powodu że zostaje samochód do wyjechania po zakupy albo wycieczki.

Niestety nigdy nie jeździłem z przyczepa i nie wiem na co zwrócić uwage.

Auto moje to Legacy MY08 diesel.W dow.rej. DMC przyczepy z hamulcem to 1700kg bez 750.Nie wiem czy przy montażu haka trzeba zwrócić uwage na to jaka będzie przyczepa(czy z hamulcem czy bez) i czy są pod tym kątem różne haki?

Zacząłem szukać przyczepy i większosc ma stabilizacje jazdy-czy to to samo co hamulec?

Czy moim autem dam rade uciagnac te max 1700kg?probowal ktos juz tego z takim samochodem?

Jesli macie jakies informacje o tym na co zwrocic uwage jesli chodzi o przyczepy,akcesoria,campingi ew oplaty to dzieki za wszelkie info.Jestem w tym temacie totalnym laikiem i sory jak sie dopytuje o rzeczy oczywiste :oops:

pozdro

Jeśli chodzi o hak, to chyba nie ma znaczenia czy przyczepa ma hamulec czy nie.

Przy montażu haka zwróć uwagę na gniazdo czy jest 7 czy 13-pinowe (przyczepy mają różnie).

Daleko się wybierasz?

dzieki za info o pinach,nie wiedzialem o tym.

na poczatek pojedziemy blisko na mazury lub nad morze celem sprawdzenia czy to jest dla nas-mam nadzieje ze tak 8)

potem gdzies dale-wegry???

macie sprawdzone wypozyczalnie w okolicy warszawy?

Zacząłem szukać przyczepy i większosc ma stabilizacje jazdy-czy to to samo co hamulec?

Nie, nie to samo. Pisząc ogólnie, stabilizator ma za zadanie porawić prowadzenie przyczepy. To działa 8) Podczas manewrowania (parkowania) należy rozpiąć stabilizator.

Dotychczas miałem w firmie campera, ale z uwagi na to co napisałeś "zostaje samochód do wyjechania po zakupy albo wycieczki" zmieniliśmy na przyczepę. W ubiegłym roku byłem we Włoszech i taka forma odpoczynku "bez zobowiązań" bardzo mi odpowiada. Totalny luz. Przy pierwszym wyjeździe poproś wynajmującego o dokładną instrukcję obsługi :!: W nowych przyczepach jest sporo elektroniki i urządzeń (lodówki, ogrzewania, klimatyzacja). Obsługa czasami może stwarzać naprawdę problemy i niespodzianki. :wink:

• 3 weeks later...

Od trzech lat ciągam moim legacy (2.5 ,156 k/m) Knausa 1200k/g i nie miałem jakichkolwiek problemów. W cięższych przypadkach typu większe podjazdy czy zjazd z asfaltu, zapinam reduktor.Myślę,że Twój dizelek da radę i to bez najmniejszego wysiłku :)

Jesli macie jakies informacje o tym na co zwrocic uwage jesli chodzi o przyczepy,akcesoria,campingi ew oplaty to dzieki za wszelkie info.Jestem w tym temacie totalnym laikiem i sory jak sie dopytuje o rzeczy oczywiste :oops:

pozdro

toja, wypożyczając przyczepę pierwsze na co warto zwrócić uwagę wchodząc do niej to zapach.

Ważne żeby nie czuć było wilgoci , następnie patrzysz czy nie ma zacieków przy np: szyberdachach. Sprawdź czy wszystko w środku : lodówka , kuchenka , elektryka działa prawidłowo. Fajnie byłoby gdyby miała przedsionek.Nie wiem czy wypożyczają z pełnym wyposażeniem np:stolik, krzesła, parasol :wink: .

Sprawdź ogumienie , ma być takie samo , na w miarę dużym bieżniku i oczywiście nie może być sparciałe ( co jest częste ponieważ przez większość czasu stoi ).

Postaraj się wypożyczyć przyczepę ze stabilizatorem - wspaniale się prowadzi.

Cały zestaw (auto + przyczepa ) nie powinien przekraczać 3,5 tony.

Kempingów jest sporo , fajne są te państwowe :wink:

Mogę polecić camping w Dźwirzynie "Biała Mewa" .

Udanych wakacji :mrgreen:

Dzieki za wszelkie informacje.

Po glowie zaczal mi chodzic pomysl kupienia przyczepy.Troche poszperalem po sieci i niestety w wypozyczalniach nie znalazlem nic godnego uwagi.Jak juz jest cos fajnego to cena :roll:

Za okolo 50 tys pln mozna juz kupic calkiem fajna przyczepe np Knausa,Fendta etc.

Problem jak dla mnie to gdzie ja trzymac :idea: :?:

Moze jak bede mial duuuuuzy garaz to wtedy zrealizuje plan o przyczepie na wlasnosc :D

Przy montażu haka zwróć uwagę na gniazdo czy jest 7 czy 13-pinowe (przyczepy mają różnie).

Polski standard to 7, niemiecki 13 (albo na odwrót :P ) ale nie ma to znaczenia, ponieważ przejściówka kosztuje grosze...

Po glowie zaczal mi chodzic pomysl kupienia przyczepy

Nie wiem ile czasu zamierzasz z niej korzystać, ale warto policzyć, czy to się opłaca. Ponosząc koszt wynajmu nie interesuje Cię dbanie o stan techniczny przyczepy, problem z garażowaniem, kontrola i utrzymanie wszelkich urządzeń na pokładzie... Jeśli zamierzasz z takiej przyczepy korzystać sporadycznie, to chyba się to nie opłaca.

Z drugiej strony nie musisz się martwić przed sezonem o odpowiednio wczesne "zaklepanie" terminu na wymarzoną przyczepę :mrgreen:

Zgadzam się z tym, co

toja, wypożyczając przyczepę pierwsze na co warto zwrócić uwagę wchodząc do niej to zapach.

Ważne żeby nie czuć było wilgoci , następnie patrzysz czy nie ma zacieków przy np: szyberdachach. Sprawdź czy wszystko w środku : lodówka , kuchenka , elektryka działa prawidłowo. Fajnie byłoby gdyby miała przedsionek.Nie wiem czy wypożyczają z pełnym wyposażeniem np:stolik, krzesła, parasol :wink: .

Sprawdź ogumienie , ma być takie samo , na w miarę dużym bieżniku i oczywiście nie może być sparciałe ( co jest częste ponieważ przez większość czasu stoi ).

Postaraj się wypożyczyć przyczepę ze stabilizatorem - wspaniale się prowadzi.

Cały zestaw (auto + przyczepa ) nie powinien przekraczać 3,5 tony.