Skocz do zawartości

wakacje na campingu


toja

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wyjazdem na urlop z przyczepą campingową lub camperem.obie opcje wchodzą w gre,ale skłaniam sie bardziej w stronę przyczepy campingowej głównie z tego powodu że zostaje samochód do wyjechania po zakupy albo wycieczki.

Niestety nigdy nie jeździłem z przyczepa i nie wiem na co zwrócić uwage.

Auto moje to Legacy MY08 diesel.W dow.rej. DMC przyczepy z hamulcem to 1700kg bez 750.Nie wiem czy przy montażu haka trzeba zwrócić uwage na to jaka będzie przyczepa(czy z hamulcem czy bez) i czy są pod tym kątem różne haki?

Zacząłem szukać przyczepy i większosc ma stabilizacje jazdy-czy to to samo co hamulec?

Czy moim autem dam rade uciagnac te max 1700kg?probowal ktos juz tego z takim samochodem?

Jesli macie jakies informacje o tym na co zwrocic uwage jesli chodzi o przyczepy,akcesoria,campingi ew oplaty to dzieki za wszelkie info.Jestem w tym temacie totalnym laikiem i sory jak sie dopytuje o rzeczy oczywiste :oops:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info o pinach,nie wiedzialem o tym.

na poczatek pojedziemy blisko na mazury lub nad morze celem sprawdzenia czy to jest dla nas-mam nadzieje ze tak 8)

potem gdzies dale-wegry???

macie sprawdzone wypozyczalnie w okolicy warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem szukać przyczepy i większosc ma stabilizacje jazdy-czy to to samo co hamulec?

Nie, nie to samo. Pisząc ogólnie, stabilizator ma za zadanie porawić prowadzenie przyczepy. To działa 8) Podczas manewrowania (parkowania) należy rozpiąć stabilizator.

Dotychczas miałem w firmie campera, ale z uwagi na to co napisałeś "zostaje samochód do wyjechania po zakupy albo wycieczki" zmieniliśmy na przyczepę. W ubiegłym roku byłem we Włoszech i taka forma odpoczynku "bez zobowiązań" bardzo mi odpowiada. Totalny luz. Przy pierwszym wyjeździe poproś wynajmującego o dokładną instrukcję obsługi :!: W nowych przyczepach jest sporo elektroniki i urządzeń (lodówki, ogrzewania, klimatyzacja). Obsługa czasami może stwarzać naprawdę problemy i niespodzianki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od trzech lat ciągam moim legacy (2.5 ,156 k/m) Knausa 1200k/g i nie miałem jakichkolwiek problemów. W cięższych przypadkach typu większe podjazdy czy zjazd z asfaltu, zapinam reduktor.Myślę,że Twój dizelek da radę i to bez najmniejszego wysiłku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie jakies informacje o tym na co zwrocic uwage jesli chodzi o przyczepy,akcesoria,campingi ew oplaty to dzieki za wszelkie info.Jestem w tym temacie totalnym laikiem i sory jak sie dopytuje o rzeczy oczywiste :oops:

pozdro

 

toja, wypożyczając przyczepę pierwsze na co warto zwrócić uwagę wchodząc do niej to zapach.

Ważne żeby nie czuć było wilgoci , następnie patrzysz czy nie ma zacieków przy np: szyberdachach. Sprawdź czy wszystko w środku : lodówka , kuchenka , elektryka działa prawidłowo. Fajnie byłoby gdyby miała przedsionek.Nie wiem czy wypożyczają z pełnym wyposażeniem np:stolik, krzesła, parasol :wink: .

Sprawdź ogumienie , ma być takie samo , na w miarę dużym bieżniku i oczywiście nie może być sparciałe ( co jest częste ponieważ przez większość czasu stoi ).

Postaraj się wypożyczyć przyczepę ze stabilizatorem - wspaniale się prowadzi.

Cały zestaw (auto + przyczepa ) nie powinien przekraczać 3,5 tony.

Kempingów jest sporo , fajne są te państwowe :wink:

Mogę polecić camping w Dźwirzynie "Biała Mewa" .

 

Udanych wakacji :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie informacje.

Po glowie zaczal mi chodzic pomysl kupienia przyczepy.Troche poszperalem po sieci i niestety w wypozyczalniach nie znalazlem nic godnego uwagi.Jak juz jest cos fajnego to cena :roll:

Za okolo 50 tys pln mozna juz kupic calkiem fajna przyczepe np Knausa,Fendta etc.

Problem jak dla mnie to gdzie ja trzymac :idea: :?:

Moze jak bede mial duuuuuzy garaz to wtedy zrealizuje plan o przyczepie na wlasnosc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu haka zwróć uwagę na gniazdo czy jest 7 czy 13-pinowe (przyczepy mają różnie).

Polski standard to 7, niemiecki 13 (albo na odwrót :P ) ale nie ma to znaczenia, ponieważ przejściówka kosztuje grosze...

Po glowie zaczal mi chodzic pomysl kupienia przyczepy

Nie wiem ile czasu zamierzasz z niej korzystać, ale warto policzyć, czy to się opłaca. Ponosząc koszt wynajmu nie interesuje Cię dbanie o stan techniczny przyczepy, problem z garażowaniem, kontrola i utrzymanie wszelkich urządzeń na pokładzie... Jeśli zamierzasz z takiej przyczepy korzystać sporadycznie, to chyba się to nie opłaca.

Z drugiej strony nie musisz się martwić przed sezonem o odpowiednio wczesne "zaklepanie" terminu na wymarzoną przyczepę :mrgreen:

 

Zgadzam się z tym, co

toja, wypożyczając przyczepę pierwsze na co warto zwrócić uwagę wchodząc do niej to zapach.

Ważne żeby nie czuć było wilgoci , następnie patrzysz czy nie ma zacieków przy np: szyberdachach. Sprawdź czy wszystko w środku : lodówka , kuchenka , elektryka działa prawidłowo. Fajnie byłoby gdyby miała przedsionek.Nie wiem czy wypożyczają z pełnym wyposażeniem np:stolik, krzesła, parasol :wink: .

Sprawdź ogumienie , ma być takie samo , na w miarę dużym bieżniku i oczywiście nie może być sparciałe ( co jest częste ponieważ przez większość czasu stoi ).

Postaraj się wypożyczyć przyczepę ze stabilizatorem - wspaniale się prowadzi.

Cały zestaw (auto + przyczepa ) nie powinien przekraczać 3,5 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...