Jump to content

BOV w Dieslu ?

M_RC
 Share

Recommended Posts

M_RC, pewnie jest mozliwe, ale pytanie po co? Poczytaj na forum i zauwazysz, ze BOV to jest bajer bez sensu, wiecej szkody z niego niz pozytku :(

Jesli juz to predzej bym sie postaral na Twoim miejscu znalezc puszke koncowa - widzialem na tubie filmiki i wyglada na to, ze REMUS oferuje cos do Imprezy Diesel, wiec moze tez do OBK...? Brzmialo w kazdym razie fajnie, tak bokserowo-chropowato :)

mnie sie ten dzwiek calkiem podoba

Z tyłu rzeczywiście gada całkiem fajnie.

M_RC, posłuchaj TJ i zamiast bawić się w instalację BOV'a zmień puszkę końcową.

• 2 weeks later...

W Legacy/Outback Diesel MY08 oraz MY09 jest otwarty DPF. Końcówki są skierowane w dół. Widziałem Legacy 08 w dieslu, gdzie końcówki zostały wyprowadzone na wprost, efekt wizualny ładny, ale... cały zderzak jest równo osmolony na czarno po obu stronach :|

Co do wydechu... Żadna firma (nawet hayward&scott) nie ma w swojej ofercie sportowego wydechu do Legacy/Outback diesel MY08 i 09. Poza tym wymiana końcowych puszek nie daje takiego dźwięku jak zasłyszany przez Was w necie. Dodatkowo trzeba pozbyć się tłumika środkowego. Ponadto za wydechem środkowym zmniejsza się także średnica samej rury układu wydechowego, a następnie zmniejsza się raz jeszcze za "Y" który rozdziela układ na dwa tłumiki końcowe - trzeba to wszystko zastąpić jedną średnicą.

Ot, to tyle co trzeba zrobić, żeby gadało jak należy :wink:

Czy prosto - cały wydech od nowa, na końcu puszka ala Mugen (w VW 1.9 TDI brzmi bardzo ładnie :P ).

Czy ktoś mi odpowie na pytanie o a propos BOVa? :)

Panowie, nie chodzi mi jeszcze po głowie instalacja czegoś takiego. Interesuje mnie raczej to co kolegę powyżej.

Jak miałoby to działać.

Kwestia wydechu z kolei jest jak najbardziej otwarta, ale to już wolę omawiać na żywo, no i oczywiście po gwarancji.

Nie zamierzam zapominać że jeżdżę outbackiem a nie STI i wydech powinien być adekwatny do auta.

Efektami nie omieszkam się podzielić.

Panowie, nie chodzi mi jeszcze po głowie instalacja czegoś takiego. Interesuje mnie raczej to co kolegę powyżej.

Jak miałoby to działać.

Kwestia wydechu z kolei jest jak najbardziej otwarta, ale to już wolę omawiać na żywo, no i oczywiście po gwarancji.

Nie zamierzam zapominać że jeżdżę outbackiem a nie STI i wydech powinien być adekwatny do auta.

Efektami nie omieszkam się podzielić.

Kolego a skad ty jestes??

bo w gruponie mozna taniej wydech zrobic :mrgreen:

Kolego a skad ty jestes??

bo w gruponie mozna taniej wydech zrobic :mrgreen:

Wwa, pewnie jeszcze jednego chętnego bym znalazł, a już testował :D

A to nadal temat o BOVie, a nie o wydechach. To co, jest ktoś w stanie mi sensownie odpowiedzieć, jak działa BOV w dieslu? Bo wg mnie może zadziałać tylko w jednym przypadku - kiedy wkręcimy silnik na wysokie obroty i szybko wyłączymy. A o to pod warunkiem, że diesel w Subaru ma klapkę gaszącą silnik. Jeśli nie ma, BOV w dieslu będzie ładnie wyglądającym pod maską ciężarkiem.