Skocz do zawartości

Zgięte łączniki stabilizatora - powód?


czarekw

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie co jest powodem takiej usterki, w aucie mam gaz 65litrów butla z tyłu więc jest troszkę cięższy, poza tym na tylnej kanapie niemal zawsze ktoś jeździ. Nie zmieniałem łączników więc nie wiem co tam założył poprzedni właściciel, ale w chwili obecnej oba są zgięte pod kątem niemal 90 stopni. Czy ktoś spotkał się z taką usterką? Amortyzatory (samopoziom) faktycznie schodzą troszkę niżej jak z przodu ale widziałem w gorszym stanie na drodze. Zastanawiam się czy przy kupnie auta mogłem ten fakt pominąć.. może sprzedawca w ten sposób "usprawnił" poziom auta... dowiem się za parę dni jak wymienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stab jest orginał, zgiecie jest 90 stopni tylko z tego kąta nie widać dokładnie. W weekend to wymienie więc może zrobie lepsze fotki. Natomiast martwi mnie ze tak się wogole stało... jeśli dobrze rozumuję :) to nowo założone łączniki zaraz zrobią taki sam numer.. wtedy lepiej wyjdą na zdjęciach. Nie wiem czy to może być kwestia amortyzatora, złego ustawienia wachaczy, obciązenia tyłu auta czy też poprostu te łączniki sa jakieś wybitnie "komfortowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien oryginalności tego staba :?: z tego ujęcia to on mi wygląda na "za krótki/za wąski" ... jak chcesz to mam oryginał stab z forka xt zdjęty w styczniu z mojego, mogę zmierzyć wieczorem :?: ... mam też whitelina 22mm regulowany z łącznikami (sti) gdybyś był zainteresowany :wink: ... widziałem już wyrwane mocowanie z drążka, pęknięty drążek ale tak wygięty łącznik to ciekawostka :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mhmmm, przyznam że raczej posądzałem amortyzatory.. słyszałem parę razy wyraźne jakby dobijanie amorka. Cóż od razu ich nie zmienię. Natomiast nie mogę namierzyć jak wygląda oryginał z 2003 roku. Ogólnie to tył auta w forku trochę hałasuje, roleta, plastik na klapie , rejestracja. Wszystko to sprawia że z fotela kierowcy ciężko to obsłuchać. Koniec końców na razie nie wymieniłem tylnych łączników ponieważ zakładając że to wina amorka to zaraz znów się wygną. Jeśli stab jest nie taki to może zacznę od wymiany staba z końcówkami drążków. Muszę się tylko upewnić że jest inny... może ktoś ma fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...