Skocz do zawartości

dziwne hamulce


adamos1976

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy na forum to po pierwsze witam wszystkich .

 

A teraz do rzeczy!

 

Mam dziwny objaw z hamulcami.

Samochód byl nie używany przez okolo 5 miesięcy (WRX MY03) w miedzy czasie wymieniem klocki z przody i wezyk podcisnieniowy do serwa i kilka rzeczy nie związanych z hamulcami. Po uruchomieniu auta i pierwszej przejażdżce zauwazylem ze przy przyspieszaniu po nagłym zdjęciu nogi z gazu i probie hamowania pedal hamulca twardnieje i przez okolo 2 sekundy jakby nie bylo wspomagania po czym wszystko wraca do normy.

Zrobiłem test: 100km/h 5 bieg gaz w podloge i szybka zmiana na hamulec, pedal twardy i po 2 sec wraca do normy i tak za każdym razem.

 

Trochę to przerazajace jak nagle brakuje hamulca :shock:

Macie jakikolwiek pomysły co to moze byc :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn ma dwa lata.
to najwyższy czas go wymienić ...

 

a co do objawów - sprawdź zaworek zwrotny ... serwo jest sterowane podciśnieniem, czyli jak ciśniesz gaz do dechy (jest nadciśnienie) to wspomagania nie ma (jest słabe) dopiero jak puścisz gaz (masz podciśnienie) i wspomaganie działa "lepiej" .... nagłej utracie wspomagania zapobiega właśnie ten zaworek zwrotny w przewodzie do serwa ... tak w skrócie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany

 

kupilem sobie takie ladne niebieskie przewody (tanie niebieskie :evil: ) zeby ladnie wygladalo lecz nie mialem pojęcia ze jest tam jakiś zaworek :oops:

sprawdziłem stary przewód i jak byk jest Strzałka z kierunkiem :arrow: zalozylem i wszystko wrocilo do normy :D

 

dzięki Piter, Lucza za pomoc bo juz myslalem ze mi serwo padlo po długim postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...