Jump to content

problem z chłodzeniem OBK 2005 2.5

lukas0187
 Share

Recommended Posts

Witam!

dziś podczas jazdy w korku wzrosła mi temperatura wody.

po zatrzymaniu się stwierdziłem ze brakuję płynu chłodzącego w chłodnicy (dodam, że w zbiorniczku wyrównawczym było max).

Po dolaniu wody do chłodnicy wszystko wróciło do normy (tylko w zbiorniczku wyrównawczym trochę wzrósł ponad max).

przejechałem ze 200km i jest ok

niedawno wymieniałem płyn chłodzący

dlaczego tak się stało?

a sprawdzales ile przy wymianie wylecialo a ile zalaliscie?[wymieniales odklecajac korek z bloku czy korkiem z chlodnicy?] widocznie zapowietrzylo sie gdzies, po przejechaniu dluzszego odcinka otworzyl sie obieg i musiales dolac

Witam!

dziś podczas jazdy w korku wzrosła mi temperatura wody.

po zatrzymaniu się stwierdziłem ze brakuję płynu chłodzącego w chłodnicy (dodam, że w zbiorniczku wyrównawczym było max).

Po dolaniu wody do chłodnicy wszystko wróciło do normy (tylko w zbiorniczku wyrównawczym trochę wzrósł ponad max).

przejechałem ze 200km i jest ok

niedawno wymieniałem płyn chłodzący

dlaczego tak się stało?

moze masz zapowietrzony ?

Ja mialem raz tak, po naprawie. Okazalo sie, ze byl zapowietrzony, wystarczylo wezykiem popracowac, aby plyn praktycznie zginal ze zbiorniczka :roll: . W serwisie, dowiedzialme, sie ze te silniki nie maja prawa sie grzac. Od tej pory (3 lata, 80kkm), nigdy to sie wiecej nie powtorzylo, a wskazowka termometru jest zawsze prawie idealnie na srodku.

Popatrz na płyn w chłodnicy, czy jest ciemny osad na ściankach zbiornika wyrównawczego, albo czy pływają czarne kłaczki? Inny objaw to bulgotanie w nagrzewnicy przy włączaniu silnika. Oby jednak nie to. :)