Skocz do zawartości

Łożysko podpory (zawieszki) wału


Skaut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Forestera salonowego MY09 2.0 benzin z roku 2008 i przy przebiegu 105000 km wybrałem się na tradycyjny (auto cały czas serwisowane w ASO Subaru) przegląd. Mechanik stwierdził zatarcie łożyska podpory wału napędowego. W/g ASO trzeba wymienić cały wał z łożyskiem bo nie wystepuje łożysko osobno a to kwota ok. 3000,-zł :shock:

Kwestia uznania naprawy gwarancyjnej to temat na osobny wątek w dziale Pytania do Dyrekcji, który nie omieszkam rozpocząć po naprawieniu samochodu.

Teraz mam pytanie do szanownych forumowiczów. Czy ktoś miał podobny problem w "nowym" foresterze? Gdzie szukać ewentualnych zamienników lub używanych części? Gdzie się ewentualnie udać?

Z góry dziękuje za rady i porady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam ten sam problem. Jeden z serwisów mówił o wymianie łożyska, inny twierdzi, że "gdy zamówią łożysko, to otrzymają cały wał", więc muszą wymienić cały wał.

Inna sprawa, że szmer z łożyska słyszalny był jeszcze na gwarancji, lecz wtedy zarówno ja sam, jak i serwisanci mylili go z odgłosem z pompy od klimatyzacji lub z pocieraniem hamulców. Po wymianie pompy, jeszcze w ramach gwarancji problem z łożyskiem okazał się ewidentny, lecz jest już po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...