Jump to content

Łożysko podpory (zawieszki) wału


Skaut

Recommended Posts

Witam,

Mam Forestera salonowego MY09 2.0 benzin z roku 2008 i przy przebiegu 105000 km wybrałem się na tradycyjny (auto cały czas serwisowane w ASO Subaru) przegląd. Mechanik stwierdził zatarcie łożyska podpory wału napędowego. W/g ASO trzeba wymienić cały wał z łożyskiem bo nie wystepuje łożysko osobno a to kwota ok. 3000,-zł :shock:

Kwestia uznania naprawy gwarancyjnej to temat na osobny wątek w dziale Pytania do Dyrekcji, który nie omieszkam rozpocząć po naprawieniu samochodu.

Teraz mam pytanie do szanownych forumowiczów. Czy ktoś miał podobny problem w "nowym" foresterze? Gdzie szukać ewentualnych zamienników lub używanych części? Gdzie się ewentualnie udać?

Z góry dziękuje za rady i porady.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mam ten sam problem. Jeden z serwisów mówił o wymianie łożyska, inny twierdzi, że "gdy zamówią łożysko, to otrzymają cały wał", więc muszą wymienić cały wał.

Inna sprawa, że szmer z łożyska słyszalny był jeszcze na gwarancji, lecz wtedy zarówno ja sam, jak i serwisanci mylili go z odgłosem z pompy od klimatyzacji lub z pocieraniem hamulców. Po wymianie pompy, jeszcze w ramach gwarancji problem z łożyskiem okazał się ewidentny, lecz jest już po gwarancji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...