Skocz do zawartości

FMIC


HULK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to obniży temperaturę powietrza dolotowego to na pewno ma sens,a poza tym wydaje mi się że powinieneś mięć osłonę pod silnikiem (nie wiem czy masz) żeby uchronić układ od uszkodzeń,na marginesie jakoś nie potrafię sobie wyobrazić którędy byś to puścił żeby było krócej,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek - jesli moge cos powiedziec - zostaw tak jak jest, bo nie bardzo widze, jesli wyobrazam to sobie poprawnie, jak mialoby to skrocic radykalnie jakos dlugosc rur.

Zeby skrocic dlugosc rur realnie, musialbys sporo mocniej pokombinowac - odwrocony kolektor dolotowy, najlepiej tez przekrecone turbo i troche inaczej ulozone rury do turbo i od turbo tez.

A najlepiej jeszcze przedni intercooler zintegrowany z chlodnica, z lateral performance, o ile mnie pamiec nie myli - z wyjsciami u gory, a nie u dolu.

 

Tylko jest jeden problem - koszta tej operacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość to zmniejszy minimalnie bardziej mi chodzi o temp. po chwili wygłupów przy niższych prędkościach te rury sa naprawdę gorące !!! Nie mam na myśli całego orurowania tylko odcinka pomiędzy IC a przepustnica.

Poprowadzić można bez problemu większego już obczajalem :)

 

Pozdrawiam Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba AMI, nie do końca zrozumiałeś o co Markowi chodzi,on chce tylko puścić dołem tę rurę pomiędzy IC a przepustnicą, On ma chyba IC z przodu? chociaż po tym co napisałeś to trochę zgłupiałem bo kurnik na masce też ma,pozdro.

 

-- 3 kwi 2011, o 21:37 --

 

Moim zdaniem rura biegnąca pod silnikiem powinna być wykonana w jednym elemencie bez łączeń,oprócz oczywiście przyłączenia do IC,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek pisal i o temperaturze, i o pojemnosci w pierwszym poscie, wiec sadze, ze zrozumialem dobrze.

 

I tak-ma fmic. Czy cos bedzie lepiej z temperatura-nie wiem. Co do pojemnosci sie wypowiedzialem.

 

Na poczatek moze pomysl o izolacji termicznej? Pod maska pewnie i tak bedzie zawsze w miare goraco, wiec nie wiem, czy nie beda sie jednak nagrzewac i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...