Skocz do zawartości

JAKI GEJOSKI LAPTOK KUPIC ?


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

Może po prostu System operacyjny MACa nie daję rady nowszymi podzespołami jak u konkurencji i dlatego wsadzanią do niego w większości przypadków badziewie ?

 

No tak , Ty teraz piszesz bzdury że słaby OS i generalnie sprzęt , nie mając kompletnie zielonego pojęcia i porównania.

Co do sprzętu to nawet guru od sprzętu komputerowego i wszelakich systemów świata czyli aflinta napisał wcześniej że architektura Mac-a oparta jest na wysokiej jakości podzespołach. Nie wierzysz mu , aflincie :?: :shock:

 

Jeśli chodzi o sam system OS X snow leopard który wg Ciebie nie daje rady to wyjaśnij mi dlaczego panowie z Microsoft-u zerżneli z niego wiele rozwiązań do WIN7 ?

Za chwilę wchodzi nowy OS Lion który będzie też obiektem natchnienia "geniuszy" z Microsoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ja mówię że Win7 jest najlepszy ? Nie wiem po co bronisz tego MACa skoro za 4000 mam lepszego notebooka z WIN7 niż MACa za 7000zł ...

Chodzi mi o parametry bo jeśli wszyscy kładą i5 albo i7 a oni dalej pchają Core II duo twierdząc że są lepsze.

Jestem zrażony do Apple min. za iPhona 3G który był moim najgorszym telefonem, nie miał nawet usługi wysłania MMSa czy zmiany dzwonka na inny niż te zapisane w systemie. To nazywasz prostotą i stabilnością ?

Próbujesz mi wcisnąć kit że 2 + 2 daje więcej niż 8.

A kto kogo rżnie na systemach operacyjnych ? myślę że jesteśmy za wąscy w uszach żeby to wiedzieć, tego nigdy nie pojmiesz.

Dałem Ci już porównanie i dalej myślę że w Apple płaci się za lans, szpan i chęć zaimponowania

 

-- 14 kwi 2011, o 15:42 --

 

najlepiej pomacaj gdzieś w sklepie jak Ci się na obu stuka po klawiaturze, jak się touchpad zachowuje, jak wyświetlacz i jakość obudowy.

 

Tak zrobie, na oko obydwa wyglądają solidnie

 

-- 14 kwi 2011, o 15:44 --

 

http://en.wikipedia.org/wiki/DDR3_SDRAM#Modules

znaczy ktore z tych sa w tych laptopach co wkleiles? :P

 

Jakbym to miał wiedzieć to łeb by mi pękł od nadmiaru informacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mówię że Win7 jest najlepszy ? Nie wiem po co bronisz tego MACa skoro za 4000 mam lepszego notebooka z WIN7 niż MACa za 7000zł ...

Chodzi mi o parametry bo jeśli wszyscy kładą i5 albo i7 a oni dalej pchają Core II duo twierdząc że są lepsze.

Jeżeli nie wiesz to w nowej serii MacBook Pro są procesory Intel Core i7(dual core , quad core)

 

Generalnie to myślę że za bardzo przywiązujesz wagę do tych cyferek. Nie dziwię się zresztą bo blaszaki i Microsoft ludziom zrobiły sieczkę w głowach.

Microsoft wypuszcza nowy "dopracowany" system a producenci gratów śrubują te MHZ i nalepiają naklejki typu "Vista ready" , "Win7 ready" a Wy nie dostrzegacie jak jesteście w balona robieni. Z Vistą przesadzili a z Win7 się trochę opamiętali bo ludzie już im chcieli siedzibę podpalić , poskutkowało bo zeszli trochę z wymogów sprzętowych no ale producenci gratów niezadowoleni :mrgreen:

Ariel , nie bawiłeś się OS X-em niestety , szkoda. Mając Mac-a pod OS-em zapominasz jakie masz bebechy bo to nie jest priorytet. Mój kuzyn zainstalował win7 pod nie najnowszego podstawowego IMac-a i stwierdził że chodzi na lepszych detalach w Counter Strike niż mocniejszy na papierze PieC.

 

Ale najważniejsze że Ty masz upatrzony ten "lepszy" notebook :D

 

Jestem zrażony do Apple min. za iPhona 3G który był moim najgorszym telefonem, nie miał nawet usługi wysłania MMSa czy zmiany dzwonka na inny niż te zapisane w systemie. To nazywasz prostotą i stabilnością ?

 

Nie mam i nie miałem Iphone ale i MMS-ów nie wysyłam.Są na apsstore aplikacje do edycji/wgrywania dzwonków a więc na pewno się da. Nie zarejestrowałeś się i tyle.

 

 

 

A kto kogo rżnie na systemach operacyjnych ? myślę że jesteśmy za wąscy w uszach żeby to wiedzieć, tego nigdy nie pojmiesz.

 

OS X Leo był pierwszy.

 

Dałem Ci już porównanie i dalej myślę że w Apple płaci się za lans, szpan i chęć zaimponowania

 

Przykro mi to słyszeć że są osoby które odbierają markową komórkę lub komputer jako lans. W Polsce to normalne jeszcze niestety.

 

Aaa i jeszcze a'propo lansu to będąc w Rosji spotkałem gościa z pozłacanym laptopem (nie Apple) - ale czy to lans ? :idea::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariel, Toyota Celica ma ten sam silnik co Lotus Elise, ktory samochod jest szybszy i sie lepiej prowadzi?

 

Lotus jest lżejszy, ma mniejszy środek ciężkości, lepsze zawieszenie i lepszy stosunek mocy do masy - trochę dziwne porównanie bo łączy te auta tylko jeden element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo szczerych chęci w Apple nie potrafię znaleźć notebooka dopasowanego do mojej pracy.

 

aflinta , nie rozumiem. Ty może potrzebujesz notebooka do zarządzania centralnym systemem rakiet balistycznych :mrgreen:

EEeeee , zły przykład bo na pewno MacOS by to lepiej ogarnął niż ... a Ubuntu ? :lol:

 

Już wiem , potrzebujesz lapka do mielenia mało mówiących i różnie mówiących testów wydajnosci (benchmarki i inne pierdoły) :twisted: , stworzonych dla jajogłowych informatyków :wink:

 

Fakt , Ty nie potrzebujesz jednak Mac-a :wink:

Do not THINK DIFFERENT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft wypuszcza nowy "dopracowany" system a producenci gratów śrubują te MHZ i nalepiają naklejki typu "Vista ready" , "Win7 ready" a Wy nie dostrzegacie jak jesteście w balona robieni.

 

To Twoje zdanie, ja mam inne - jeśli twierdzisz że Sony, Samsung czy Asus jest do dupy to pewnie nie mas w domu telewizora bo czekasz aż Apple go zrobi.

 

Mój kuzyn zainstalował win7 pod nie najnowszego podstawowego IMac-a i stwierdził że chodzi na lepszych detalach w Counter Strike niż mocniejszy na papierze PieC.

 

Counter Strike do gra z 1999 roku więc nie dziwie się że chodziła na pełnych detalach

 

Ale najważniejsze że Ty masz upatrzony ten "lepszy" notebook :D

 

Jeszcze nie mam dlatego próbuje się dopytać ale jak sam jako znawca wiesz że do 4000zł żadnego Maca o opisanych wcześniej parametrach nie znajdę

 

Nie mam i nie miałem Iphone ale i MMS-ów nie wysyłam.Są na apsstore aplikacje do edycji/wgrywania dzwonków a więc na pewno się da. Nie zarejestrowałeś się i tyle.

 

 

Mam się rejestrować żeby zmienić dzwonek ? To tak jakbym musiał wysłać próbkę kału do firmy Velvet aby dobrali mi odpowiedni papier toaletowy. Nawet nokia 3210 miała takie opcje

 

będąc w Rosji spotkałem gościa z pozłacanym laptopem (nie Apple) - ale czy to lans ? :idea::mrgreen:

 

Rosja to zupełnie inna kultura i skoro tam byłeś to pewnie dobrze o tym wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To Twoje zdanie, ja mam inne - jeśli twierdzisz że Sony, Samsung czy Asus jest do dupy to pewnie nie mas w domu telewizora bo czekasz aż Apple go zrobi.

 

Jeśli o telewizory chodzi to Samsung i Sony to się mało akurat różnią i nawet z tej samej fabryki wychodzą. Wracając do tematu to jeżeli ktoś produkuje bardzo dobry telewizor to nie koniecznie musi być tak samo z innymi produktami.

 

Żeby nie było to ostatnio znajomemu poleciłem desktopa HP za jakieś 1400 zł ale generalnie mógł przeznaczyć sporo więcej $.Człowiek ten używa kompa tylko do przeglądania netu i nic więcej , wiesz co ??? Chłopina jest zadowolony i ja też że mu dobrze doradziłem. Będąc u mnie i widząc mojego Mac-a stwierdził że gdyby tak lubił kompy jak ja to by tylko właśnie tego Mac-a kupił i nic innego. Powiedział mi że to jest produkt skonstruowany przez pasjonatów tego co robią .

Ja też tak myślę i nie lubię jak ktoś twierdzi że to "szajs w ładnej obudowie" bo po prostu jest to niesprawiedliwe.

Ty akurat szukasz coś w kwocie 4000zł i nie twierdzę że źle robisz kupując Vaio? itp. ale nie oznacza że jest lepszy od Mac-a bo kilku applefobów zebranych razem w tym wątku czyli "towarzystwo wzajemnej adoracji" tak pisze i nie wie do końca co pisze. Każdy kto myśli inaczej jak oni zostanie pewnie niebawem publicznie

wychłostany :mrgreen:

 

Counter Strike do gra z 1999 roku więc nie dziwie się że chodziła na pełnych detalach

Nie wiem z którego roku , w którą część młuci bo od dawna na kompach nie gram gdyż od tego są konsole. On (kuzyn) cały czas w to gra na wielu kompach i jest zachwycony jak nie młody i kupiony jako używany Mac sobie radzi.

 

 

 

Mam się rejestrować żeby zmienić dzwonek ? To tak jakbym musiał wysłać próbkę kału do firmy Velvet aby dobrali mi odpowiedni papier toaletowy. Nawet nokia 3210 miała takie opcje

 

Dlatego też jest wielu zagorzałych użytkowników starych Nokii.

 

Rosja to zupełnie inna kultura i skoro tam byłeś to pewnie dobrze o tym wiesz.

 

Inna bo inna ale sam widzisz że u nas furorę się robi samym Iphone a tam złotym laptokiem :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując... szukam laptopa do 4000zł, sam wiesz że MACBOOKa za tą kwotę dobrego nie znajdę więc temat Apple odpada. Jakbym był muzykiem, kompozytorem czy grafikiem to pewnie trzymałbym twoją stronę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z którego roku , w którą część młuci bo od dawna na kompach nie gram gdyż od tego są konsole. On (kuzyn) cały czas w to gra na wielu kompach i jest zachwycony jak nie młody i kupiony jako używany Mac sobie radzi.

Ten Counter Strike o którym mówisz nawet nie ma edycji detali :lol: :lol: :lol: :lol: A ja spokojnie gram w niego na Athlonie XP 1700+ i 512MB RAM :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta , nie rozumiem. Ty może potrzebujesz notebooka do zarządzania centralnym systemem rakiet balistycznych :mrgreen:

Do takich rzeczy nadają się nawet komputery z lat sześćdziesiątych, ja natomiast potrzebuję zwykłego laptopa z matową matrycą (bo nie mam zamiaru się przed nim golić), z prostą stacją dokującą by dało się pracować jednocześnie z dodatkowym monitorem, by wytrzymał dzień roboczy na baterii, by szlag go nie trafił jak spadnie z biurka na podłogę lub zaliczy szklankę płynu na jakiejś konferencji - tylko tyle, lub dla Apple aż tyle. Zwykły biznesowy laptop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując... szukam laptopa do 4000zł, sam wiesz że MACBOOKa za tą kwotę dobrego nie znajdę więc temat Apple odpada. Jakbym był muzykiem, kompozytorem czy grafikiem to pewnie trzymałbym twoją stronę :wink:

 

Jest wyprzedaż MacbookPro - modele z zeszłego roku i 13.3″ 2.4GHz/4GB/250GB/GF320M/SD możesz mieć za 4300 zeta.

 

Jeśli myślisz ze jednak nie koniecznie to chyba to Vaio jednak jest dobrym pomysłem. W pracy kilku osobom się Dell-e posypały (te nie biznesowe) a i Lenovo uważam że zjechało mocno z jakości(wiadomo kto rządzi tą marką)

 

-- Cz kwi 14, 2011 8:35 pm --

 

Ten Counter Strike o którym mówisz nawet nie ma edycji detali :lol: :lol: :lol: :lol: A ja spokojnie gram w niego na Athlonie XP 1700+ i 512MB RAM :lol: :lol: :lol:

 

Przecież pisałem że nie wiem bo w to nawet nie grałem. Nie wiem nawet jaka wersja itd. Skoro kuzyn który jest informatykiem zachwalał współpracę to mu wierzę że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariel, Toyota Celica ma ten sam silnik co Lotus Elise, ktory samochod jest szybszy i sie lepiej prowadzi?

 

Lotus jest lżejszy, ma mniejszy środek ciężkości, lepsze zawieszenie i lepszy stosunek mocy do masy - trochę dziwne porównanie bo łączy te auta tylko jeden element

Oba samochody maja 6 biegowa skrzynie, cztery kola, cztery hamulce tarczowe i dwoje dzwi. Dlaczego za Lotusa trzeba zaplacic dwa razy wiecej?

Tak wlasnie Ty porownujesz komputery na podstawie kilku parametrow wyczytanych w tabelce specyfikacji.

 

Ale Twój "Desktop" ma notebookowy C2D P8400 o TDP 25W, a najbliższy desktopowy to C2D E7200 i ma TDP 65W. Podobnie będzie z chipsetem i grafiką - które masz w wersji mobilnej. Co do 15W podczas pracy to bym podchodził sceptycznie - chyba, że w trybie bez większego obciążenia, bo sam procek potrafi po dokręceniu śruby wygrzać 25W, nie wspominając o innych składnikach czy nawet samej mocy strat na zasilaczu.

Komputer jest podlaczony przez miernikhttp://www.p3international.com/products/special/P4400/P4400-CE.html, w tej chwili mam odpalona przegladarke, iTunes i Skype, na mierniku wyswietla pobor pradu ~15W. Jak odpale YT 1080p to pobor wzrasta do 27W-36W. Wczesniej mialem AMD BE-2350 na zintegrowanej 780G i w podobnych warunkach pobor wynosil 40W i 70W-80W, a byl to slabszy sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyprzedaż MacbookPro - modele z zeszłego roku i 13.3″ 2.4GHz/4GB/250GB/GF320M/SD możesz mieć za 4300 zeta.

 

Zobacz co kupię za tę kasę http://allegro.pl/asus-n53sv-n53-i7-263 ... 18233.html

i nie chodzi tu tylko o "kilka cyferek" jak to powiedziałeś

 

Procesory:

Asus i7 2630Qm 4846 punktów w CPUmark - 15 miejsce w rankingu procesorów

Apple Intel Core 2 Duo 2059 punktów w CPUmark - 80. miejsce w rankingu procesorów

 

Pamięć RAM:

Asus 8GB DDR3

Apple 4GB DDR3

 

Karty Graficzne:

Asus GT540M 1GB - 8073 punktów w 3Dmark 06

Apple 320M 256MB 4706 punktów w 3Dmark 06

 

Dysk twardy:

Asus 750GB 7200 obr.

Apple 250GB

 

Napędy

Asus BluRay Combo

Apple DVD RW

 

Matryca

Asus: Matryca FullHD 15,6" z podświetleniem LED

Apple: Martyca 1280 na 800 13" z podświetleniem LED

 

Złącza

Asus HDMI, USB 3.0

Apple USB 2.0

 

Głośniki:

Asus: Markowe głośniki Bang & Olufsen ICE Power

Apple: Głośniki Stereo

 

WiFi

Asus WiFi 802.11n

Apple WiFi 802.11a/b/g

 

Obudowy:

Asus - Aluminium

Apple - Aluminium

 

I teraz najlepsze:

Na apple trzeba czekać 28 dni - bo to jakaś mega promocja

i ten tekst sprzedającego "

Jest jeszcze bardziej energooszczędny i prawie w całości nadający się do recyklingu — nowy MacBook Pro stworzono z myślą o środowisku."

 

Czyli płacę ekologom chyba (a z zasady ich nie toleruje)

Asus przebuja ten model Apple pod każdym względem, jedyne co MAKBOOK ma lepsze to bateria - do 10 (Asus do 5h)

I jak sami widzicie to nie suche dane tylko wyniki testów, na tym macbooku nawet się nie da pograć w nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Jakieś szczegóły można prosić? Procek Intel, chipset Intel, grafika Intel albo NVidia... gdzie są te wewnętrzne rozwiązania i architektura układów jak wszystko to jest znane z innych notebooków?

To jak wyjasnisz ze MacBook o podobnej specyfikacji pracuje nawet dwa razy dluzej na baterii o takiej samej pojemnosci?

 

Matryca LED ciagnie duzo mniej pradu od tych zbudowanych na bazie swietlowek.

Mozliwe, ze zatrzymuja sie dyski twarde, gdy nie sa potrzebne.

Underclocking procesora (i nie tylko), gdy nie ma zapotrzebowania na moc obliczeniowa.

 

To wszystko jest do osiagniecia na PC. Z historii mojego thinkpada: 15" ekran na swietlowkach, 2x1.5GHz zegar z zintegrowana grafika intela. 8,7W/h to duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest podlaczony przez miernikhttp://www.p3international.com/p ... 00-CE.html, w tej chwili mam odpalona przegladarke, iTunes i Skype, na mierniku wyswietla pobor pradu ~15W. Jak odpale YT 1080p to pobor wzrasta do 27W-36W. Wczesniej mialem AMD BE-2350 na zintegrowanej 780G i w podobnych warunkach pobor wynosil 40W i 70W-80W, a byl to slabszy sprzet.

Kuba, co w tym jest dziwnego co napisałeś? Masz niezbyt szybkiego (to najwolniejszy dostępny CPU Intela do klaptopów) notebooka bez wyświetlacza zamkniętego w małej kwadratowej obudowie i całość nazwano Mac mini. Procek AMD o którym piszesz ma prawie dwukrotnie wyższy pobór mocy, nie jest przeznaczony do notebooków i na dodatek jest starszy od C2D. W swoim komputerze miałeś pewnie zwykły zasilacz z wiatrakiem, nawet nie wiadomo o jakiej sprawności i dysk 3,5" - to wszystko żre więcej energii. Ja mogę teraz napisać w tym tonie, mam serwer jednoprocesorowy, bierze przy pełnym obciążeniu 150W, a starszy miał 4 procesory, brał 500W i na dodatek był wolniejszy i wielokrotnie droższy... co tu porównywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryca LED ciagnie duzo mniej pradu od tych zbudowanych na bazie swietlowek.

Mozliwe, ze zatrzymuja sie dyski twarde, gdy nie sa potrzebne.

Underclocking procesora (i nie tylko), gdy nie ma zapotrzebowania na moc obliczeniowa.

 

To wszystko jest do osiagniecia na PC. Z historii mojego thinkpada: 15" ekran na swietlowkach, 2x1.5GHz zegar z zintegrowana grafika intela. 8,7W/h to duzo?

Wlasnie o to chodzi ze inzynierowie Apple potrafia wyciagnac wiecej z tego samego sprzetu niz konkurencja.

Podswietlanie LED to chyba standard w obecnych laptopach.

Kuba, co w tym jest dziwnego co napisałeś? Masz niezbyt szybkiego (to najwolniejszy dostępny CPU Intela do klaptopów) notebooka bez wyświetlacza zamkniętego w małej kwadratowej obudowie i całość nazwano Mac mini. Procek AMD o którym piszesz ma prawie dwukrotnie wyższy pobór mocy, nie jest przeznaczony do notebooków i na dodatek jest starszy od C2D. W swoim komputerze miałeś pewnie zwykły zasilacz z wiatrakiem, nawet nie wiadomo o jakiej sprawności i dysk 3,5" - to wszystko żre więcej energii. Ja mogę teraz napisać w tym tonie, mam serwer jednoprocesorowy, bierze przy pełnym obciążeniu 150W, a starszy miał 4 procesory, brał 500W i na dodatek był wolniejszy i wielokrotnie droższy... co tu porównywać?

Teraz mi próbujesz wmówić ze mam wolny komputer? Zasilacz byl od Antec'a. Znajdz mi blaszaka o podobnej wydajnosci i funkcjonalnosci z mniejszym poborem pradu.

TDP do ktorego sie wczesniej odnosiles, nie okresla poboru ptadu przez procesor, a jedynie jego zdolnosc do odprowadzania ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi próbujesz wmówić ze mam wolny komputer?

Szybkość jest pojęciem względnym - mój trzyletni notebook ma zbliżoną wydajność, mnie w zasadzie wystarcza, choć jakby dało się szybciej to bym też się cieszył - lepiej by mi maszyny wirtualne chodziły ;)

Zasilacz byl od Antec'a

Model jest istotny - można będzie coś więcej wtedy powiedzieć :)

Znajdz mi blaszaka o podobnej wydajnosci i funkcjonalnosci z mniejszym poborem pradu.

Płyta: http://www.supermicro.com/products/moth ... 9SCV-Q.cfm

CPU: http://ark.intel.com/Product.aspx?id=54 ... c+2.30+GHz)

Buda jakaś mini ITX + pasywny zewnętrzny zasilacz ok 50W.

Dysk SSD do wyboru do koloru.

Wydajnością zabija Maka mini, pobór prądu będzie miał taki sam.

TDP do ktorego sie wczesniej odnosiles, nie okresla poboru ptadu przez procesor, a jedynie jego zdolnosc do odprowadzania ciepla.

Można przyjąć, że TDP określa maksymalny pobór mocy przez CPU - nie da się więcej wydzielić ciepła niż pobrało się mocy z prądu, wiadomo, że nieobciążony procesor (podobnie jak wiele innych układów) zadowala się znacznie mniejszą ilością energii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten komputer jest za duzy i za drogi, sam procesor kosztuje wiecej niz ja zaplacilem za Maca Mini.

Miała być podobna lub lepsza wydajność przy takim samym lub mniejszym poborze mocy. Nowy Mac mini kosztuje 699 USD, więc nie wiem czemu uważasz, że procek, który dałem jest droższy? Zresztą jak wcześniej napisałem, przy tym samym poborze mocy jest wielokrotnie szybszy :) Zawsze można wsadzić coś wolniejszego i tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariel ale makbuk jest lepszy bo ma makosa i swieconce japko na obudowie :mrgreen: dlatego zaplacmy za niego wiecej, coby wspomoc ekologie (atfu) i stiwa dzobsa bo on jest pasjonata....................zbierania kasy :lol:

 

MacBook-i są to produkty najwyższej jakości z szeregiem rozwiązań niedostępnych u konkurencji.

 

Jeśli chcesz przeznaczyć kwotę ok.3000 zł to oczywiście nie wybieraj się do Apple i tyle. Uszanuj też że cała masa ludzi na świecie a w tym nie tylko lanserów a ludzi tworzących wiele dzieł widzi w nich niezastąpione narzędzie pracy. Ty konsumujesz pewnie treść na necie i walisz w klawiaturę , kup tego Vaio bo wystarczy.

 

Aaaa właśnie kupiłeś w końcu ?

 

-- Pt kwi 15, 2011 2:53 pm --

 

 

Zobacz co kupię za tę kasę http://allegro.pl/asus-n53sv-n53-i7-263 ... 18233.html

i nie chodzi tu tylko o "kilka cyferek" jak to powiedziałeś

 

 

Ariel, jak ty teraz o Asus-ie piszesz to dyskusja nie ma sensu.

 

Szukaj jeszcze bo pewnie coś tańszego od Asus-a znajdziesz i też będzie wszystko robiło włącznie z gotowaniem i sprzątaniem.

 

-- Pt kwi 15, 2011 3:30 pm --

 

Do takich rzeczy nadają się nawet komputery z lat sześćdziesiątych, ja natomiast potrzebuję zwykłego laptopa z matową matrycą (bo nie mam zamiaru się przed nim golić), z prostą stacją dokującą by dało się pracować jednocześnie z dodatkowym monitorem, by wytrzymał dzień roboczy na baterii, by szlag go nie trafił jak spadnie z biurka na podłogę lub zaliczy szklankę płynu na jakiejś konferencji - tylko tyle, lub dla Apple aż tyle. Zwykły biznesowy laptop.

 

Aflinta mam dla Ciebie coś. Wybieraj.

 

http://rugged.com.pl/durabook.html

 

 

Rozmawiałem z człowiekiem co zrobił zakup laptopa tej firmy a wcześniej miał pancernego tak na forum chwalonego Lenovo ThinkPada. Powiedział mi że wytrzymałość wzmocnionych ThinkPadow to sobie można między bajki włożyć. Oczywiście złapać za samą matrycę to go można ale nie radzi go ze stołu zwalić bo o ile obudowa przeżyje to bebechy już nie. Tak było w jego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owiedział mi że wytrzymałość wzmocnionych ThinkPadow to sobie można między bajki włożyć. Oczywiście złapać za samą matrycę to go można ale nie radzi go ze stołu zwalić bo o ile obudowa przeżyje to bebechy już nie. Tak było w jego przypadku.

Cóż, znacznie prostsza R'ka przeżyła upadek z kabiny ciężarówki na asfalt, lot koszący na kanapę... niestety zakończony przedwcześnie na podłodze ;)

Nie jest z nimi tak źle. Natomiast to co zalinkowałeś jak i innych producetów odwiedzam (o ile się wystawią - ostatnio różnie z tym bywa) na CeBicie by popatrzeć co nowego w zabawkach, które można użyć jako podnóżek, stołek, osłona kuloodporna... a potem wysłać e-maila z prośbą o zbombardowanie sektora przed nami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, znacznie prostsza R'ka przeżyła upadek z kabiny ciężarówki na asfalt, lot koszący na kanapę... niestety zakończony przedwcześnie na podłodze ;)

 

Nie oszukujmy się, wzmocniony ThinkPad ma być trochę bardziej odporny(upadki , wstrząsy) niż takie zwykłe budżetowe graty w plastikowej obudowie. Na pewno jest większa szansa że przeżyje kiedy np. wylejesz na niego Żywca a po kilku/kilkunastu butelkach niechcący trącisz w niego :wink: Każdy wiekszy upadek jest ryzykiem i tak było u mojego znajomego kiedy spadł mu na twardą posadzkę i płyta główna nie przeżyła , ale przynajmniej najważniejszy HDD ocalał.

Żeby nie było to oczywiście nie twierdze że Mac to wszystko przeżyje bo po prostu nie wiem ale i myślę że dla wariatów nie został on stworzony :lol:

 

 

Natomiast to co zalinkowałeś jak i innych producetów odwiedzam (o ile się wystawią - ostatnio różnie z tym bywa) na CeBicie by popatrzeć co nowego w zabawkach, które można użyć jako podnóżek, stołek, osłona kuloodporna... a potem wysłać e-maila z prośbą o zbombardowanie sektora przed nami ;)

 

To co Ci zalinkowałem to sobie dosyć chwali ale zapewniam Cię że DuraBook nie służy mu jako tarcza lub narzędzie tortur. Chłop po prostu serwisuje urządzenia gastronomiczne i czasami musi go położyć nie koniecznie na biurku.

 

 

Aha , w Ispot-ach jest dostępna folia matująca na ekran MacBook Pro jeśli komuś matryca za bardzo błyszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...