Jump to content

Maroko - Marrakesh

szczur75
 Share

Recommended Posts

Razem z Agą lecimy w maju na kilka dni do Maroka. Przylot i odlot w Marrakeszu.

Oczywiście przegrzebałem net w poszukiwaniu porad i opisów podróży. Ale może ktoś ma jakieś ciekawe sugestie. Co zobaczyć, gdzie spać, gdzie się wycieczkować poza miasto.

Do Maroka przylatujemy w sobotę rano a wylatujemy w piątek po południu, zatem praktycznie tydzień mamy spędzić na miejscu.

Edit: w Marrakeszu chciałbym spędzić chociaż 2 dni.

się powodzi panie modzie ;)

Była mojego kuzyna przesiedziała tam dwa m-ce. Pojechała stopem...przez Hiszpanię, żeby nie było :)

Postaram sie nawiązać kontakt.

W Marrakechu - koniecznie plac Jemaa El Fna.

Poza tym wycieczka w góry do Oukaimeden i trekking w Parku Narodowym Toubkal (od nazwy najwyższego szczytu Maroka - o ile dobrze pamiętam 4165mnpm).

Warto też przebić się na południowy wschód drogą do Ouarzazate, to już tak naprawdę początek pustyni kamienistej + jeziora.

PS: mieszkałem tam w zeszłym wieku 8 lat - całą podstawówkę... ;)

BTW - mój brat organizuje i opisuje - może coś Was zainspiruje http://pamir.pl/wyprawa/toubkal-maroko.html

się powodzi panie modzie ;)

Podróż sponsoruje Ryanair. Wyszło niecałe 200 pln/os z Wro do Marrakeszu i z powrotem. Reszta na naszej głowie. Stąd prośba o porady.

Lecimy z bagażem podręcznym, więc góry raczej odpadają. Raczej Marrakesz i do tego może pustynia.

Chętnie przyjmę każdą sugestię.

polecam Merzouga - pustynia gdzie przechodził Prayż-Dakar. Można wybrać się wielbłądami na najwyższą wydmę i przenocować... Byliśmy tam z zoną i polaków spotkaliśmy :)

Bylismy dwa tygodnie i 2500 km z Marakeszu przez Merzouge pod Atlas nad Ocean... Bombowo :) Odszukam miejscowości i postaram się podesłać...

W samym Marakeszu - Jemmal El Fna to mus, szczególnie sok pomarańczowy z wozów - po powrocie już nie lubię soków pomarańczowych z kartoników... :)

My niestety mamy tylko tydzień. Myślę, że w Marrakeszu zabawimy tak ze dwa dni a potem... No właśnie.... Czekam na jakiegoś gotowca, bo jak sam układam gryplan to mi miesiąc wychodzi. :|

jak masz jakies zęby do zrobienia- w sensie wyrwania/wymiany to moze i znajdziesz jakiego majstra na placu

tudzieź mozesz zjeść tam glowizne z kozy

a bez zdjęcia z zaklinaczem kobry lub małpy na łańcuchu nie wracajcie

zasadniczo chyba lepiej jakbyscie dolaczyli do jakiejs wycieczki z polskim przewodnikiem- zawsze wiecej sie czegos dowiecie

pchelek, od przybytku głowa nie boli :D

jak masz jakies zęby do zrobienia- w sensie wyrwania/wymiany to moze i znajdziesz jakiego majstra na placu

Pamiętam jak przez mgłę, że na ww. placu byli "dentyści" - wyłącznie rwali zęby, a wersja luksusowa zawierała znieczulenie. Moczem żaby, czy czymś równie nieoczekiwanym...