Skocz do zawartości

Legacy I - linka sprzęgła - budowa i podłączenie


qbutek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem niemiłą sytuację.

W pewnym momencie wpadł mi pedał sprzęgła w podłogę i przestał odbijać.

Okazało się, że jak się pociągnie, to odbije, ale nie wpływa to na nic - skok był jałowy, a napęd niepołączony z silnikiem.

Po otwarciu maski zauważyłem, że linka spadła. Niestety wydaje mi się, że tam coś z tymi nakrętkami i "talerzykami" jest nie tak.

 

Czy mógłby ktoś mi przesłać tu lub na maila zdjęcie tej strefy pod masą - byłbym wdzięczny.

 

Niestety w warunkach polowych, na szybko nic z tym nie zrobiłem i musiałem zostać odholowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dokładnie o to mi chodziło.

Jakoś w nocy inaczej chciałem poskładać te puzzle;)

 

No i na pewno mam tę gumową osłonę popękaną.

 

 

No i już naprawione - znaczy działa, ale chyba problem jest.

Niestety nie chodziło tylko o założenie tego dobrze.

Blokuje się coś w mechanizmie sprzęgła.

Znaczy wczoraj się zablokowało, dziś pokręciłem tym co wchodzi do obudowy i po chwili samo odskoczyło.

 

 

Jakieś pomysły dlaczego po tym jak linka spadła, to sprzęgło było rozłączone, a nie włączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomuka :)

Blokuje się coś w mechanizmie sprzęgła.

Znaczy wczoraj się zablokowało, dziś pokręciłem tym co wchodzi do obudowy i po chwili samo odskoczyło.

Jakieś pomysły dlaczego po tym jak linka spadła, to sprzęgło było rozłączone, a nie włączone?

Ta "łapa" (czy po prostu jak piszą :P : dźwignia - lever) wskakuje na półkulę i tam się powinna ładnie trzymać i swobodnie przesuwać. Po ściągnięciu linek (od sprzęgła i hill holdera) a następnie gumowej osłony, powinno dać się zaobserwować ruch łożyska.

p11105931024x768.th.jpg

Jak tam będzie ok to zostaje - jak pisze aflinta - docisk.

U mnie przed wymianą docisk był cały, równo zużyty i wyglądał jak na zdjęciu poniżej (Valeo):

p11105521024x768.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolekcję zdjęć masz zacną.

 

W najbliższym czasie będę wymieniał uszczelnienia silnika (między innymi z tyłu) i przy okazji zajrzę i tam.

 

Czy jedyną osłoną przed zewnętrznym syfem przy łapie jest ta gumowa osłona?

Jest pęknięta na pół i może przez nią dostaje się syf i to spowodowało "blokadę".

 

Pytanie dodatkowe:

Każde Legacy I ma hill holder i to cięgno bliżej obudowy jest od niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolekcję zdjęć masz zacną.

Lubię dokumentować przebieg wszystkich napraw/przeglądów. Trochę zdjęć się nazbierało :wink: :P .

Czy jedyną osłoną przed zewnętrznym syfem przy łapie jest ta gumowa osłona?

Jest pęknięta na pół i może przez nią dostaje się syf i to spowodowało "blokadę".

Przy łapie tylko ta guma chroni przed zanieczyszczeniami. Musiałoby się trochę tego brudu nazbierać, żeby aż tak utrudniać swobodny ruch łożyska; choć na odległość niczego nie można wykluczyć.

Każde Legacy I ma hill-holder i to cięgno bliżej obudowy jest od niego?

Z tego co wiem to wszystkie miały hill-holder i tak jak piszesz - to jest właśnie ta druga linka.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

gdzie mogę dostać tą część zaznacząną na czerwono jak się zwie?? bo umnie widze, żę jest dana sprężyna "druciarstwo"! legacy II 2.0 awd sedan 94.r

Edytowane przez pit87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest to zaznaczenie?

 

fakt nie wrzuciłem fotki.

ale już wiem co to to wysprzęglik , którego nie posiadam zamiast niego jest sprężyna . Jak ma być podłaczony wysprzęglik?? może ktoś ma fotki jak to jest tam zamocowane??

i czy bez tego może się coś stać?? itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...