Skocz do zawartości

Skrzynia - 5bieg wyskakuje - Forek 2.5XT MY06


wooki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem pojawił się jak jechałem autostradą. Po ok 30 min jazdy z prędkością ok 130kmh wyskoczyła mi "piątka". Wpiąłem ją ponownie ale już po chwili wyskakiwała. Dalsza jazda na "czwórce".

Od tego czasu jak jadę na piątym biegu to słychać buczenie/jęczenie. Na zwykłych drogach, jak trzeba wachlować biegami, to 5bieg nie wyskakuje.

Skrzynie już raz wymieniałem bo w poprzedniej działo się to samo i tam zmieliłem 5bieg, gdyż ręcznie przytrzymywałem 5bieg.

Auto kupowałem w 2008 w komisie jako "lekko draśniętę" więc ..uj wie co tam było.

 

Stoję teraz przed dylematem co robić:

1. naprawiać obecną skrzynię: rozebranie + klamoty = wyjdzie pewnie z 2-3 tyś, i nie wiadomo czy to rozwiąże problem;

2. znajomy rzucił mi hasło "wstaw skrzynie, dyfer i półośki od sti bo to jest pancerne" (ale bez dccd). Czy to ma sens? Jakie to mogą być pieniądze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. znajomy rzucił mi hasło "wstaw skrzynie, dyfer i półośki od sti bo to jest pancerne" (ale bez dccd). Czy to ma sens? Jakie to mogą być pieniądze?

 

Pozdrawiam

 

6 MT to prawie pół auta byś kupił ale jaka radość i niezła podstawa do dalszych modów :idea:

 

 

edit: i prawdopodobnie będzie mniej palił w trasie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napraw, prawdopodobnie tylko nakrętka na wałku się odkręciła, zaraz za 5-ką (może się obejdzie bez wymiany czegokolwiek). Poduszki raczej można pominąć w takim roczniku. Skrzynia z STI z innymi gratami to koszt 8-10 tys, nie wiem czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno uszczelka pod głowicą... :P:twisted: :wink:

 

 

 

 

Przepraszam, nie mogłem się oprzeć :lol:

 

 

:lol:

 

apropo awarii

Znajomemu się tak stało w Hiszpanii w uno...

Lokalny spec obsługujący auta ze swojej wiochy mu to naprawił przy pomocy przyczepionej parasolki.

Czyli jak wrzucasz 4 czy tam 5 nie pamiętam który ale najwyższy to podpierał go parasolką żeby siedział na d* i nie wyskakiwał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo awarii

Znajomemu się tak stało w Hiszpanii w uno...

Lokalny spec obsługujący auta ze swojej wiochy mu to naprawił przy pomocy przyczepionej parasolki.

Czyli jak wrzucasz 4 czy tam 5 nie pamiętam który ale najwyższy to podpierał go parasolką żeby siedział na d* i nie wyskakiwał :mrgreen:

To się dopiero nazywa drutowanie... :P

 

Wracając do tematu - ja bym zaczął od sprawdzenia poduch pod skrzynią, może mechanizm wybierania biegów (miałem tak kiedyś w corolce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taż stawiam na mechanizm wybierania biegów. Piątka nie jest spięta w 100% co powoduje jej wypięcie. Regulacja lub wymiana zużytych elementów powinna pomóc tym bardziej , że na poprzedniej skrzyni występował ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...