Skocz do zawartości

check engine, lambda do wymiany


dzidzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym tygodniu wymieniam sondę lambda, uszkodzona grzałka.

I mam pytanie odnośnie wyjaśnienia mi tej sytuacji, wywaliło błąd (po staniu w garażu- uszkodzona grzała), rano, pojeździłem,przejechałem kilka km, zostawiłem auto, błędu nie ma, za tydzień to samo... (tzn, kontrolka zgasła), ale na diagnostyce błąd został zapamiętany w ECU.

Pytanie dlaczego błąd zapamiętał, a check engine już się nie pojawiło.

W volvo, audi jak wywaliło błąd sondy to aby kontrolka zgasła to potrzebny był reset "z akumulatora" a w audi z kompa.

 

Dlaczego pomimo błędu kontrolka zgasła??

 

Dzięki za info

Pozdrawiam

dzidzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by było wyjaśnienie, tylko ona nie gaśnie w czasie jazdy, ale po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu, tak jakby po samodiagnostyce już błędu nie widział,

wymieniam i tak , bo czasami po odpaleniu, pomimo braku błędów nie podoba mi się jego praca, "na ucho" coś mi nie gra

 

ps forumowy datownik, ten, który podaje godzinę wysłania spieszy się o godzinę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak miałem uwaloną sondę lambda też nieraz działy się takie cuda. NP>po wyjechaniu z myjni sonda Check zgasł. myślałem więc że to moze gdzieś na jakiś kościach mam uwalone połączenie. Ale niee!! po przejechaniu kilkunastu km znowu się zapalił check. Była uwalona grzałka.

Po wymianie było wszystko ok.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam numeru błędu, ale opis błędu to błąd grzałki pierwszej sondy, mylisz, że to może być u Ciebie?

W takim wypadku sprawdza się kosć i przewody, a jak to ok to wymiana sondy....

Jak pytałem znajomego fachowca o tą szopkę z Twoim autem, to było wskazanie na lambdę, jednoznacznie

Czy u siebie wymieniałes sondy, i czy na oryginały (tj z te z ASO, bo zamienniki nie zawsze są kompatybilne, pomimo, że są :) (Bosh i jeszcze jaki włoski odp na ma....)

 

Pozdrawiam

dzidz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zmieniłem sondę, sprawnie w ASO lubelskim, przykładają się Panowie, nie powiem...

 

Doczytałem się, że Subaru wkłada sondy Denso

Tochę kicha żeby grzałka sondy padała przy 89 tys km w aucie regularnie zalewanym dobrą wachą i bez gazu :twisted:

Tak ogólnie auto niezłe, ale skrzynia robiona, sonda, podnośnik szyby,linka prędkościomierza i parę innych pierdół a auto nie ma 100 tys, trochę żenada jak na miano bezawaryjnego... następnę będzie mitschubishi albo suzuki :? :?

 

Pozdrawiam

 

ps. po wymianie sondy i wykasowaniu błędów silnik pracuje nieco inaczej, tyka, ponadto bardzo równo wkręca się na obroty od samego dołu, i różnica miedzy 900 a 4500 i 4500 w górę jest mniej odczuwalna, nie ma tych feralnych klęknięć, zganianych najczęściej na oprogramowanie silnika.

 

A propo niewyświetlania błędu check engine, dalej nie wiem dlaczego nie pokazuje go ciągle, pomimo, że w komputerze jest błąd zapisany, po kazdy zapaleniu silnika powinno błąd wyrzucać, dalej szukam odpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest z tymi sondami ale to dziwne, że pierwsza daje dobry sygnał, a druga zły, co się katalizator zapchał :( ?

Może by jakiś fachowiec się wypowiedział, co obejmuje temat...

 

A tu żeby nie przepłacać..... :evil:

 

http://www.e-denso.pl/dox0308-sonda-lam ... p-291.html

 

to pierwsza sohttp://forum.subaru.pl/posting.php?mo ... 256102#nda lambda, ceny rzecz tak powiem oryginału w pudełeczku subaru i oryginału bez pudełeczka nie porównywalne....jak ja bym miał tę wiedzę wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-denso.pl/dox0308-sonda-lam ... p-291.html

 

to pierwsza sonda lambda, ceny rzecz tak powiem oryginału w pudełeczku subaru i oryginału bez pudełeczka nie porównywalne....jak ja bym miał tę wiedzę wcześniej...

 

 

jak byś poprzewalał forum to byś miał wiedzę...

 

kumpel wsadził do imprezy sondę boscha i tez ładnie mu pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem oryginała, dedykowanego, nie uniwersalną ale po nr sondy trudno dojsc, jak masz w łapie i widzisz nr to co innego, można szukać, porównywać, u mnie był jeszcze jeden aspekt - czas, do niedzieli, nie miałem czasu grzebać, zamawiać itd. Ponadto to co bylo na sondzie nijak nie zgadza się z numeracją DENSO...

Z ASO jestem zadowolony, tylko to łobuzerska cena za sondę dyktowana podejrzewam przez Subaru Polska....

 

Ponadto z tą numeracją do końca jest nie halo, u mnie oznaczenie czesci .....AA381, no i niby jest to

http://www.sklep.e24h.pl/index.php?main ... cts_id=593

 

z tym że , długosc przewodu powinna być 400mm, a tam jest 480...i co?

 

Mam, powinna wyglądać tak:

 

http://www.kolmot.com.pl/index.php?prod ... rod_id=534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...