Skocz do zawartości

Poszukiwany ktoś z zakresu technik uzdatniania wody


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również szukam fachowca, żeby zadać kilka pytań. Od kilku dni ustwiam zmiękczacz wody Buderusa i trace już nerwy :evil:

Ale o co chodzi , bo ja jestem od buderusa .

 

-- 27 lut 2011, o 21:14 --

 

Jak w temacie, poszukuję kogoś z zakresu technologii uzdatniania wody, niekoniecznie siedzącego w branży, ale posiadającego wiedzę teoretyczną.

Do czego Ci to uzdatnianie potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX napisał(a):

Ja również szukam fachowca, żeby zadać kilka pytań. Od kilku dni ustwiam zmiękczacz wody Buderusa i trace już nerwy

 

Ale o co chodzi , bo ja jestem od buderusa .

Chodzi o zmiękczacz Loga Nice 30. który nabyłem kilka tygodni temu. Nie mogę go ustawić, żeby działał prawidłowo, tzn. osiągając odpowiednią twardość wody (zrobiłem ~ 50 :!: testów paskowych) nadal osadza się kamień na bateriach. Twardość jaką uzyskiwałem 1-4 stopni w skali niemieckiej, a więc woda miękka. Regulowałem już nawet śrubą w mikserze i też wielkie g... Zdążyłem nawet ją przed chwilą obrobić :evil: Sąsiad (ta sama woda) nie ma kamienia i śmieje się ze mnie, że kupiłem takie badziewie, które miało być takie świetne :!: Jutro wzywam serwis, który albo ustawi sprzęt, albo oddaję go sprzedawcy :!: Nie mam już siły ani czasu na siedzenie w garażu i próbkowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX napisał(a):

Ja również szukam fachowca, żeby zadać kilka pytań. Od kilku dni ustwiam zmiękczacz wody Buderusa i trace już nerwy

 

Ale o co chodzi , bo ja jestem od buderusa .

Chodzi o zmiękczacz Loga Nice 30. który nabyłem kilka tygodni temu. Nie mogę go ustawić, żeby działał prawidłowo, tzn. osiągając odpowiednią twardość wody (zrobiłem ~ 50 :!: testów paskowych) nadal osadza się kamień na bateriach. Twardość jaką uzyskiwałem 1-4 stopni w skali niemieckiej, a więc woda miękka. Regulowałem już nawet śrubą w mikserze i też wielkie g... Zdążyłem nawet ją przed chwilą obrobić :evil: Sąsiad (ta sama woda) nie ma kamienia i śmieje się ze mnie, że kupiłem takie badziewie, które miało być takie świetne :!: Jutro wzywam serwis, który albo ustawi sprzęt, albo oddaję go sprzedawcy :!: Nie mam już siły ani czasu na siedzenie w garażu i próbkowanie!

Ty w Poznaniu masz głownego inżyniera od BUDERUSA . W każdym oddziale siedzi taki facet który powinien zająć się Twoją sprawą i powiedzieć co jest nie tak . Robi to za darmo i dobiera urządzenia dla potrzeb klienta za darmo . Na odległość nie pomogę , bo nie wiem co jest nie tak .

Druga sprawa , to dziwię się że ludzie kupują takie drogie sprzęty do ochrony drogiego sprzętu . Ja zamontowałem ultradzwiękowy odkamieniacz za 1500 sek z dożywotnią gwarancją na działanie . Polega to na tym że montuje się na wierzchu rury dowolnej i włącza do gniazda 230V . Pobiera 4W i kamień się nie osadza na instalacjach . W miejscach gdzie ma możliwość wyschnięcia np. sitka baterii on się osadza ale jest tak miękki że paznokciem go zeskrobiesz . Pralka jest czysta , bojler czysty , czajnik ma mały osad ale on narasta i się łuszczy i tak w koło . Zużywamy mniej chemii do prania i czyszczenia .

Jak zamontowaliśmy w domu , to po kilku praniach , cały kamień w pralce się rozleciał i poszło do pompki na dole . Pompka stanęła i się spalił programator . Dobrze że byliśmy w domu bo miałem pożar i trzeba było pralkę z łazienki wyrwać i polać gaśnicą :evil: :shock: Sedes miał grubą warstwę kamienia poniżej lustra wody . Tuen kamień rozpadł się po pół roku i odskoczył od kibelka , to ja wziąłem listewkę i go rozgniotłem a potem poszło do kanalizacji - mam to z głowy do dziś .

Jak chcesz to możesz zajrzeć na stronę < http://www.TREBEMA . se > czy jakoś tak . Jeśli się zdecydujesz to mogę Ci przywiezć w maju . Ja mam taki już 10 lat działa . Nie myl tylko z magnetyzerem .

Zmiękczenie wody nie oznacza usunięcie kamienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w Poznaniu masz głownego inżyniera od BUDERUSA . W każdym oddziale siedzi taki facet który powinien zająć się Twoją sprawą i powiedzieć co jest nie tak . Robi to za darmo i dobiera urządzenia dla potrzeb klienta za darmo . Na odległość nie pomogę , bo nie wiem co jest nie tak .

Masz namairy na takiego fachowca w Krakowie? Przez telefon niewiele załatwię. Tu bez wizyty się nie obejdzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz namairy na takiego fachowca w Krakowie? Przez telefon niewiele załatwię. Tu bez wizyty się nie obejdzie :evil:

Wejdz na stronę Buderusa . Wierz mi że jak wejdziesz do biura w oddziale , to pierwsza osoba przy drzwiach , to doradca techniczny . Płacą mu za to aby pomagał takim lajkonikom jak Ty . Jesli Ci nie pomoże to napisz do mnie , to pogadamy , bo ja mam swojego doradcę w Warszawie .

ONI OD TEGO SĄ

Uwaga moja jest jeszcze taka że sąsiad może mieć stację uzdatniania i filtry a tu jest tylko zmiękczacz wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem PW . W skrócie największym . Kazda woda w wodociągach spełnia normy (dość wyśrubowane ) czystości i nie wymaga filtrowania . Może komuś nie odpowiadać smak , ale to nie znaczy że jest konieczność filtrowania . Jak zapytasz w firmie montującej filtry , to zawsze wiadomo co powiedzą . Gdyby ktoś się uparł i koniecznie chciał się dowiedzieć o stanie swojej wody , to może zadzwonić do SANEPID-u lub oddać próbkę wody do badania . Kamień w wodzie jest potrzebny i musi być min 50mg/l . Skoro jest minimalna ilość w normach tzn że montowanie tzw odwróconej osmozy jest szkodliwe . Ludzie swoim dzieciom robią krzywdę montując tak dokładne filtry . Wyobrazcie sobie jak pokryć zapotrzebowanie wapnia swoim dzieciom w okresie zmiany zębów ? :shock:

Duża ilość wapnia w wodzie jest kłopotliwa ale nie szkodliwa . Ja proponuję zamontowanie odkamieniacza elektronicznego ( opis j.w ) . Chodzi o to aby kamień się nie osadzał ale może sobie być . Proponuję zapytać fachowców od tych spraw w SANEPID-zie . Wszyscy pozostali zainteresowani będą wam wmawiać że warto wydać nawet kilkanaście tysięcy . Nie dajcie się złapać na magnetyzery za 2000zł , bo przestaną pracować po kilku latach . To są dwa magnesy montowane na rurze trytkami :D

Kiedyś byłem przedstawicielem firmy szwedzkiej TREBEMA , ale miałem "wspólnika" i dlatego nic nie wyszło . Jeśli ktoś chce to niech wejdzie na stronę tej firmy . Powinien być odnośnik angielski i polski . Będę jechał w kwietniu , to mogę przyjąć zamówienia - kosztuje to ok.600 zł i jest wieczne . Zamontowałem w kilku hotelach i zakładach takie wielkie . W kilku hotelach i restauracjach zamontowałem szeregowo po dwa , bo jest taka opcja . http://www.TREBEMA . se

Kłopotem , ale łatwym do usunięcia jest nadmierna ilość żelaza i manganu - to usuwa się odżelaziaczem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że kranówa jest najlepszym źródłem wapnia? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jest jednym z wielu . Jak gotujesz w domu to też spożywasz kamień (znaczy wapień) razem z zupą , herbatą itd . No chyba że używasz destylowanej , bo ja destylowaną to tylko +40% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem PW . W skrócie największym . Kazda woda w wodociągach spełnia normy (dość wyśrubowane ) czystości i nie wymaga filtrowania . Może komuś nie odpowiadać smak , ale to nie znaczy że jest konieczność filtrowania . Jak zapytasz w firmie montującej filtry , to zawsze wiadomo co powiedzą . Gdyby ktoś się uparł i koniecznie chciał się dowiedzieć o stanie swojej wody , to może zadzwonić do SANEPID-u lub oddać próbkę wody do badania . Kamień w wodzie jest potrzebny i musi być min 50mg/l . Skoro jest minimalna ilość w normach tzn że montowanie tzw odwróconej osmozy jest szkodliwe . Ludzie swoim dzieciom robią krzywdę montując tak dokładne filtry . Wyobrazcie sobie jak pokryć zapotrzebowanie wapnia swoim dzieciom w okresie zmiany zębów ? :shock:

Duża ilość wapnia w wodzie jest kłopotliwa ale nie szkodliwa . Ja proponuję zamontowanie odkamieniacza elektronicznego ( opis j.w ) . Chodzi o to aby kamień się nie osadzał ale może sobie być . Proponuję zapytać fachowców od tych spraw w SANEPID-zie . Wszyscy pozostali zainteresowani będą wam wmawiać że warto wydać nawet kilkanaście tysięcy . Nie dajcie się złapać na magnetyzery za 2000zł , bo przestaną pracować po kilku latach . To są dwa magnesy montowane na rurze trytkami :D

Kiedyś byłem przedstawicielem firmy szwedzkiej TREBEMA , ale miałem "wspólnika" i dlatego nic nie wyszło . Jeśli ktoś chce to niech wejdzie na stronę tej firmy . Powinien być odnośnik angielski i polski . Będę jechał w kwietniu , to mogę przyjąć zamówienia - kosztuje to ok.600 zł i jest wieczne . Zamontowałem w kilku hotelach i zakładach takie wielkie . W kilku hotelach i restauracjach zamontowałem szeregowo po dwa , bo jest taka opcja . http://www.TREBEMA . se

Kłopotem , ale łatwym do usunięcia jest nadmierna ilość żelaza i manganu - to usuwa się odżelaziaczem .

IRAZU, jeśli to urządzenie http://www.trebema.se/aqua_lime_dissolv ... menulang=2 jest tak skuteczne jak piszesz, to chcę je mieć. Jak mam to u Ciebie zamówić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo skuteczne - mam takie u siebie :shock: :P Nie możesz jednak oczekiwać działania natychmiast . W niektórych urządzeniach widać po miesiącu a w innych po pół roku .

W marcu Wybieram się do Gdańska na kilka dni , to pojadę również do Kalmaru . Zamierzam kupić kilka sztuk , bo to kosztowało 1500 SEK . Miałem zapas kilkanaście sztuk i poszło wszystko przez trzy lata , bo mój kolega był moim wspólnikiem i przedstawicielem na Polskę , ale jego pazerność mnie wnerwiła i zostawiłem mu to . Ten kolega już nie żyje i nie ma przedstawiciela na Polskę . Zapytam Bjorna czy może dostanę jakiś rabat , ale jeśli nie to może kosztować w granicach 750 zł . Ja na tym nie zarabiam , bo to już nie moja działka ale spróbuję pomóc . Mam takie dwa , ale obiecałem zamontować w motelu pod Gdańskiem .

Zamawiać nie musisz - będę pamiętał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozę kilka sztuk , ale nie gwarantuję ceny - oczywiście . Na forumowiczach zarabiać nie chcę , a jedynie zwrot kosztów . Przekonacie się że warto w domu jednorodzinnym zamontować . Założyłem kilka takich największych w dużych firmach z możliwością zwrotu - żaden nie wrócił . Ostrzegam tylko przed montażem na starych instalacjach , bo odpadający kamień może pozatykać zawory i inne zwężenia .

ALEX powód serwisowania może być inny . Kilka lat temu robiliśmy centralę grzewczą tzw węzeł cieplny , w BELWEDERZE . Po 40 dniach cały cały system stanął razem z kotłem Buderus . Przyjechali i wymienili sterownik i natychmiast ruszyło . Mieli taki system że wszystko stawało po 40 dniach , ale to był bat na tych co nie zapłacili za kocioł i robotę . Zapłacone - wymienione :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam tylko przed montażem na starych instalacjach , bo odpadający kamień może pozatykać zawory i inne zwężenia .

Czy 5-cio letnia instalacja jest juz stara ? Dodam, że w Lublinie mamy b. twardą wodę.

 

-- 4 mar 2011, o 14:33 --

 

Ostrzegam tylko przed montażem na starych instalacjach , bo odpadający kamień może pozatykać zawory i inne zwężenia .

Czy 5-cio letnia instalacja jest juz stara ? Dodam, że w Lublinie mamy b. twardą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 5-cio letnia instalacja jest juz stara ? Dodam, że w Lublinie mamy b. twardą wodę.

to zależy od miejsca i intensywności eksploatacji . Woda na Wyżynie Lubelskiej osiąga chyba rekordy kraju . slw w Kozigrodzie :mrgreen: mieszka jedna z moich teściowych i córka . Pięcioletnia instalacja nie jest stara i możesz zakładać .

Jednym z błędów w instalacjach jest tworzenie ślepych odcinków w instalacjach plastikowych (choć nie tylko plastikowych) . W miejscach ślepych potrafią się rozwinąć bakterie (legionelloza ) i zrobić sporo kłopotu . Naturalnym miejscem wspomagającym rozwój bakterii jest kamień kotłowy . Nie wszyscy wiedzą , że nowoczesne piece mają nawet taką funkcję , że grzeją wodę użytkową raz na miesiąc do temperatury 75 stopni lub więcej , aby odkazić instalację ciepłej wody . Piszę o szczegółach na których niektórzy doktoraty porobili . Przywiozę kilka sztuk to ocenicie czy warto . Nie są to duże pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU dzięki za info. Czekam w takim razie na to cudowne urządzenie i mam nadzieję, że w końcu zapomnę o wszystkich upierdliwościach związanych z osadzającym się kamieniem. :D

 

-- 8 mar 2011, o 12:19 --

 

IRAZU, jak długi jest przewód zasilający do tego urządzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Gdyby ktoś z Was szukał soli tabletkowanej do zmiękczaczy, wkładów sznurkowych i piankowych do filtrów przed zmiękczaczami, testerów twardości wody i innych akcesorii związanych ze zmiękczaczami wody i solą (w każdej postaci :!: ) to zapraszam do zakupów http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=286022

Wkrótce ruszy sklep pod adresem www.kamsol.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...