Jump to content

skrzypiaca deska rozdzielcza

korzonek

Recommended Posts

jak jade po nie rownej drodze slychac skrzypienie deski z oklic nawiewow na przednia szybe moze to tez wina samego zawieszenia bo u mnie jest ono sztywne nie wiem czy powinno byc az tak sztywne moze poprzedni wlasciciel cos przy tym grzebal bo czuc kazda dziure i late na drodze

Zawieszenie jest sztywne ale zarazem komfortowe a jak skrzypi to moze jakis klips nie trzyma.Korzonek sprawdzales czy nie jest po wypadku.Moze byc zle poskladana bo jak air bag wywali to trzeba cala deske wymiwnic i tu moze byc problem ze skrzypieniem.

jak bede w serwisie to zapytam ile biora za rozbiorke deski moze uda im sie to trzeszczenie zlikwidowac a co do zawieszenia to w deszcz pracuje zupelnie inaczej jest kofortowe tak jakby gomy w zawieszeniu by za twarde a pod wplywem wody miekly

Akurat gumy w zawiasie dużo do gadania nie maja.

Mam w drugim aucie zawias złożony na poliuretanie i nie czuć zmiany sztywności zawieszenia. Tylko pewniej się prowadzi

jak jade po nie rownej drodze slychac skrzypienie deski z oklic nawiewow na przednia szybe moze to tez wina samego zawieszenia bo u mnie jest ono sztywne nie wiem czy powinno byc az tak sztywne moze poprzedni wlasciciel cos przy tym grzebal bo czuc kazda dziure i late na drodze

U mnie skrzypi wieko od trumny mojej polonistki .

jak jade po nie rownej drodze slychac skrzypienie deski z oklic nawiewow na przednia szybe

U mnie skrzypi kratka od nawiewu na przednią szybę po stronie kierowcy 8)

Te kratki skrzypia standardowo 8) Czasem pomaga rozebranie dolnej czesci deski. Trzeba wtedy jeszcze odkrecic bezpieczniki i jest dostep do rury nawiewu- mozna sprobowac poruszac i poprawic laczenie. Pomaga tez troche ufiksowanie samej kratki od zewnatrz: trzeba cos delikatnie upchnac pod brzegami- przestaje sie ruszac. Musisz tez sprawdzic, czy Ci nie stukaja przypadkiem bezpieczniki po lewej na dole...

Ogolnie Subaraki zyja wlasnym zyciem :D Ja w pierwszym aucie z tym walczylem... Rozebralem prawie cala deske :roll: Po wielu miesiacach psychoterapi przeszlo mi...Teraz daje glosniej radio :mrgreen:

Stukaja tez mocowania deski do sciany grodziowej (zatrzaski poluzowuja sie). Jesli docisniesz deske w strone szyby i przestanie pukac, to moze byc to. Tyle ze z tym sie chyba nic nie da zrobic.

-- 14 lut 2011, o 07:27 --

Hmmm... Przegapilem, ze temat dotyczy Tribeki, a nie Imprezy... :oops: Ale moze problemy sa podobne...

przelotowy wydech i dobre radio - i nic nie skrzypi..... :)

poprostu trzeba trochę poskręcać deskę, może mechanik, który podjął się mozolnego zadania przywrócenia pierwotnej formy przystankowi czyli transformacji kostki metalu w postać auta - miał słabą chwilę... :) albo słaby dzień... :)