Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Subaru w UK


16_VALVE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie glownie do tych ktorzy ubezpieczaja swoje Imprezy w UK, jakie firmy mozecie polecic ? Obecnie mam ubezpieczone w Avivie, jako ze jestem mlody ( 26l ) i nie mam znizek, ubezpieczylem auto na starszą a siebie dodalem jako drugiego kierowce, w tej sytuacji ubezpieczenie kosztuje mnie 55 funtow na miesiac. Znajomi polecali mi firme More Than, ale gdy robie quote, na koncu wyskakuje mi ze niestety nie moga mnie ubezpieczyc, nie wiem czy ze wzgledu na wiek? prawo jazdy mam od 9 lat wiec maksymalnie ile mozna wybrac wypelniajac formularz.

Jesli macie jakies rady, z gory dziekuje.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, prawda jest taka, ze w Twoim wieku bedziesz mial ciezko i jesli w ogole, to drogo.

Polecac ubezpieczalni nei ma sensu, bo kazdemu i tak bedzie wychodzilo roznie zaleznie od roznych czynnikow.

Niestety nie masz innego wyjscia jak dzwonic po ubezpieczalniach i pytac o oferte, a potem wybrac najlepsza dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie bede mial wyboru to pewnie zostane przy tym co mam, w sumie 55 na mies na takie auto to nie tragedia. Niedlugo mam zamiar kupic jakis dupowoz typu Octavia tdi, wiec moze jak sprobuje ubezpieczyc jako 2 auto to bedzie taniej... zobaczymy. Narazie w Avivie jesli chcialbym miec na siebie to wychodzi mi 150/miesiac :/ najsmieszniejsze jest ze nawet 'Subaru Insured' mnie nie ubezpieczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 funtow miesziecznie za Subaru turbo to i tak masz "gitare"

Ja za swojego Legacy GTB ( w V5 pokazuje Legacy GL , tak tez ubezbieczylem ) place 60 funtow za Fully Comp. a mam 31 lat

prawko od 14 lat , 3 lata No claims bonus i 10% znizki za ubezpieczenie w tej samej firmie drugiego auta .

A pro po More Than- nie ktore firmy nie ubezpieczaja samochodow z tzw. podwyzszonym ryzykiem . Ja mialem problem z ubezpieczeniem Golfa mk4 GT TDI tylko przez glupi ( nie tak do konca ) znaczek GT , ktory byl w Logbook-u .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem problem z ubezpieczeniem hondy prelude 2.2 vtec, nie moglem jej ubezpieczyc NIGDZIE, ani jako dodatkowy kierowca ani jak glowny, a wszystko przez to ze nie mialem ukonczonych 25 lat. Wpisalem zatem nieprawdziwa date urodzenia, tzn przeklamalem rok urodzenia tak zeby miec 25. Wiem...ryzyko bylo, ale trzeba sobie radzic. Teraz mam 26 ale na Subaru to i tak za malo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba prowokacja ten temat :twisted:

 

£55 to przeciez nic za subaru.

 

emgie za turbo 99 ubezpieczone na dziadka on jako drugi kierowca, z tym ze mlody byl bo chyba 22 lata, placil cos okolo £240/m.......

ja mam 27 lat + chyba z 6 lat znizek, place £104 i jestem w miare zadowolony :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wylicytowalem WRX-a My95 na Ebayu i probowalem kupic ubezpieczenie na 7 dni ale zadna firma nie chce ubezpieczyc tego sprzeta na krotki okres .

Kupilem w koncu to ubezpieczenie ale na Subaru Impreza GL 2.0 (jako import nie wiedza co to jest po numerze rejestracyjnym) i kosztowalo mnie to 87 funtow na tydzien.

Generalnie chodzi mi o to, ze ubezpieczajac samochod importowany np. z Japonii nie zawsze logbook zawiera pelna nazwe auta ( np. masz STI a wpis zawiera tylko Subaru Impreza ).

Mozna zaryzykowac i zaoszczedzic jakis pieniadz , problem moze jednak wystapic jezeli bedziesz mial wypadek.

 

W Twoim przypadku nie zrobisz takiego myku poniewaz masz wersje UK i V5 zawiera wszystkie dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, a co do wykupowania ubezpieczenia na krotki okres to z tego co pamietam w Avivie jak wykupisz ubezpieczenie i anulujesz w ciagu 14 dni to wracaja Ci cala kase. Czyli masz 14 dni za darmo. Nie wiem tylko czy nadal to dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wylicytowalem WRX-a My95 na Ebayu i probowalem kupic ubezpieczenie na 7 dni ale zadna firma nie chce ubezpieczyc tego sprzeta na krotki okres .

Kupilem w koncu to ubezpieczenie ale na Subaru Impreza GL 2.0 (jako import nie wiedza co to jest po numerze rejestracyjnym) i kosztowalo mnie to 87 funtow na tydzien.

Generalnie chodzi mi o to, ze ubezpieczajac samochod importowany np. z Japonii nie zawsze logbook zawiera pelna nazwe auta ( np. masz STI a wpis zawiera tylko Subaru Impreza ).

Mozna zaryzykowac i zaoszczedzic jakis pieniadz , problem moze jednak wystapic jezeli bedziesz mial wypadek.

 

W Twoim przypadku nie zrobisz takiego myku poniewaz masz wersje UK i V5 zawiera wszystkie dane

 

 

wszystko fajnie ale jak bedzie szkoda to juz nie bedzie fajnie :twisted:

jak by ktos chcial tymczasowe ubezp to tu da sie to zrobic sti tez pojdze 8)

http://www.insuredaily.co.uk/quote.phtml?sid=152

 

-- 19 sty 2011, o 14:14 --

 

niestety, a co do wykupowania ubezpieczenia na krotki okres to z tego co pamietam w Avivie jak wykupisz ubezpieczenie i anulujesz w ciagu 14 dni to wracaja Ci cala kase. Czyli masz 14 dni za darmo. Nie wiem tylko czy nadal to dziala.

 

 

to o ile sie nie myle w kazdej firmie mozna zrobic. prawo konsumenta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie kosztuje mnie 55 funtow na miesiac

to jak za darmo :mrgreen: ja obecie place £137 na miesiac :roll: (mam prawie 30lat i 5 NCB) a to dlatego ,ze jestem ubezpieczony w Direct Line ktore od jakiego czasu zaczelo byc bardzo drogie, koszt ubezpieczenia zalezy od wieku kierowcy oraz od tego gdzie mieszkasz jesli mieszkasz w "high crime area" to firmy ubezpieczeniowe "zjedza cie zywcem" :twisted: i ceny majaz z kosmosu :roll: ale jesli mieszkasz w "low crime area" ubezpieczenie bedzie b.niskie, jesli chcesz/szukasz taniego ubezpieczenia pollecam sprawdzic ci scoobynet.com i tam popytac lub poczytac watki o insurance :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisalem zatem nieprawdziwa date urodzenia, tzn przeklamalem rok urodzenia tak zeby miec 25. Wiem...ryzyko bylo, ale trzeba sobie radzic. Teraz mam 26 ale na Subaru to i tak za malo...

 

Swiety sam nie jestem, ale miedzy innymi przez taka "kreatywnosc" stawki od kilku lat w UK sa, jakie sa :?

 

Takie kombinacje moga miec krotkie nogi, bo de facto jezdzisz autem nieubezpieczonym (robi sie syf przy jakiejkolwiek bubie); zawsze mozesz sie tlumaczyc, ze sie pomyliles, ale decydujac sie na dana polise "podpisujesz" (czasem wystarczy kliknac) z ubezpieczalnia umowe obwarowana konkretnymi warunkami (terms&conditions) - malo kto to czyta, ale jezeli zadeklarowane dane sa nieprawdziwe, to ubezpieczenie jest automatycznie niewazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisalem zatem nieprawdziwa date urodzenia, tzn przeklamalem rok urodzenia tak zeby miec 25. Wiem...ryzyko bylo, ale trzeba sobie radzic. Teraz mam 26 ale na Subaru to i tak za malo...

 

Swiety sam nie jestem, ale miedzy innymi przez taka "kreatywnosc" stawki od kilku lat w UK sa, jakie sa :?

 

Takie kombinacje moga miec krotkie nogi, bo de facto jezdzisz autem nieubezpieczonym (robi sie syf przy jakiejkolwiek bubie); zawsze mozesz sie tlumaczyc, ze sie pomyliles, ale decydujac sie na dana polise "podpisujesz" (czasem wystarczy kliknac) z ubezpieczalnia umowe obwarowana konkretnymi warunkami (terms&conditions) - malo kto to czyta, ale jezeli zadeklarowane dane sa nieprawdziwe, to ubezpieczenie jest automatycznie niewazne.

 

Owszem, masz jak najbardziej racje. Ale mialem do wyboru... nie jezdzic rok autem ( mialem 24l wtedy ), lub jezdzic dupowozem, lub tez sprzedac i kupic cos innego - kwestia co ? civica ? :/ no i musialem jakos kombinowac. Na cale szczescie zadnej stluczki nie mialem :)

 

a tak troche z innej beczki, ale nadal o ubezpieczeniu. W polsce w niektorych firmach mozna ubezpieczyc angielskie auto. Jak to wtedy wyglada, glownie w oczach policji jadacej przypadkowo za Toba, ktora sprawdzi w systemie po blachch czy jestes ubezpieczony ? Pewnie wykaze im ze auto jest nieubezpieczone ... jesli tak to ubezpieczanie w polsce nie ma sensu, bo za kazdym razem masz klopoty i musisz sie tlumaczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce w niektorych firmach mozna ubezpieczyc angielskie auto.

mozna proscic o blizsze info na ten temat :mrgreen:zoowty, wiesz cos wiecej tzn.jakie to firmy i ile kosztuje takie ubezpieczenie powiedzmy na miesiac :twisted::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce w niektorych firmach mozna ubezpieczyc angielskie auto.

mozna proscic o blizsze info na ten temat :mrgreen:zoowty, wiesz cos wiecej tzn.jakie to firmy i ile kosztuje takie ubezpieczenie powiedzmy na miesiac :twisted::P

 

 

nie wiem czy na miesiac mozna a firma to alianz

zadna inna firma w polsce jescze rok temu nie chciala ubezpieczac anglikow

ubezpieczenie wazne tylko w polsce

luki zadzwon do alianzu to ci wytlumacza co i jak

pozdarwaim tatusiu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperalem troche w necie i mozna ubezpieczyc auto RHD w Polsce na okres max.30dni 8) :P

A ja bez szperania wiedzialem...trzeba bylo zasiasc przy odpowiednim stoliku na naszym ostatnim "zlotowym obiadku" w Slough,hahaha :mrgreen::mrgreen:

Michael7s opowiadal o tym heh :wink:

 

A zeby nie bylo tylko spamowania.

W razie gdy zdecydujesz sie na "odpowiednie ubezpieczenie" Subarynki,to ja proponuje skontaktowac sie ze sky insurance i dowiedziec co maja do zaoferowania..Zreszta o tym chyba ktos juz wczesniej powienien sie wypowiedziec,haha :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperalem troche w necie i mozna ubezpieczyc auto RHD w Polsce na okres max.30dni 8) :P

A ja bez szperania wiedzialem...trzeba bylo zasiasc przy odpowiednim stoliku na naszym ostatnim "zlotowym obiadku" w Slough,hahaha :mrgreen::mrgreen:

Michael7s opowiadal o tym heh :wink:

 

A zeby nie bylo tylko spamowania.

W razie gdy zdecydujesz sie na "odpowiednie ubezpieczenie" Subarynki,to ja proponuje skontaktowac sie ze sky insurance i dowiedziec co maja do zaoferowania..Zreszta o tym chyba ktos juz wczesniej powienien sie wypowiedziec,haha :mrgreen:

Pozdrawiam.

 

 

no to w te pedy trzeba zorganizowac nowe spotkanie i pozamieniac stoliki

panowie trzeba cos postanowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...