Skocz do zawartości

Co zamiast katalizatora w wolnymssaku?


Kralky

Rekomendowane odpowiedzi

:?: Podejrzewam, że kończy mi się katalizator, gdyż spaliny zaczynają śmierdzieć "zgniłymi jajami". W mojej wolnossącej imprezce 97' jest 1 sonda, a za nią 2 katy. Wywalić oba czy najpierw ten 2. Czym zastąpić i czy sonda nie zgłupieje. Nadmieniam, że wątki inne przeglądałem i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce katalizatora zamiast rurki lepiej wstawić tłumik rozprężny podobnej objętości co katalizator - nie będzie ryczało w kabinie na autostradzie. A katalizator powinno się wymienić na inny katalizator :) Ale nie ukrywam, że sam obu nie miałem przy wolnossącym silniku, sonda nie miała problemów - bo była przed katalizatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?: Podejrzewam, że kończy mi się katalizator, gdyż spaliny zaczynają śmierdzieć "zgniłymi jajami".

 

A to jest na pewno objaw zepsutego katalizatora :?: Kiedyś miałem Alfę Romeo i w niej od nowości czuć było siarkowodór :idea: Może zatankowałeś siakieś paliwo zasiarczone albo co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% kat. Wiem jak śmierdzi bo w poprzednim autku też to przerabiałem. Paliwko odpada bo bez względu na to jakie leje i gdzie leję, śmierdzi zawsze po "szybszej" :mrgreen: jeździe. Tak więc jutro wycieczka do hydraulika i najpierw wywalę ten 2 i niech wstawi tłumik. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% kat. Wiem jak śmierdzi bo w poprzednim autku też to przerabiałem. Paliwko odpada bo bez względu na to jakie leje i gdzie leję, śmierdzi zawsze po "szybszej" :mrgreen: jeździe. Tak więc jutro wycieczka do hydraulika i najpierw wywalę ten 2 i niech wstawi tłumik. :wink:

 

Wychodzi na to, że w nowej AR miałem zepsutego kata, bo też śmierdziało po butowaniu :shock: Ach ci Włosi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce katalizatora zamiast rurki lepiej wstawić tłumik rozprężny podobnej objętości co katalizator - nie będzie ryczało w kabinie na autostradzie. A katalizator powinno się wymienić na inny katalizator :) Ale nie ukrywam, że sam obu nie miałem przy wolnossącym silniku, sonda nie miała problemów - bo była przed katalizatorami.

eee, nic nie ryczało po wycięciu kata (tego drugiego małego) dźwięk się trochę zmienił ale dopiero przelotowa puszka końcowa dała ryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kralky, jak jeszcze zdążąysz przeczytać ten post nim wywaliosz kata to radzę wywaliś pierwszego i sondę wspawać w rurę. Drugi niech sobie będzie (do badań technicznych). Ja wyciąłem dwa i drugi za tydzień wstawiłem ponownie gdyż tylko pierwszy był zapchany totalnie stąd decyzja o jego wywaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kralky, mam do sprzedania oba oryginalne katalizatory z 2.5 N/A US-Spec po przebiegu 10 czy 15 tysiecy kilometrow - wiec idealne. Jesli nie chesz bawic sie w performance a pozniej dochodzic gdzie jest problem i do konca nie miec pewnosci (mowie o niespodziankach z lambda) to wytnij stare, wspawaj nowe i zapomnij o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło. Wywaliłem 2gi., tak jak mówiliście kazałem wspawać rurkę (poza tym tak małego tłumnika rozprężnego i tak nie mieli), zrobiło się trochę głośniej :mrgreen: , "lżej" pod pedałem :wink: i przestało śmierdzieć :!: , więc powiedzmy że na razie może być.

 

-- 19 sty 2011, o 09:20 --

 

Kralky, mam do sprzedania oba oryginalne katalizatory z 2.5 N/A US-Spec po przebiegu 10 czy 15 tysiecy kilometrow - wiec idealne. Jesli nie chesz bawic sie w performance a pozniej dochodzic gdzie jest problem i do konca nie miec pewnosci (mowie o niespodziankach z lambda) to wytnij stare, wspawaj nowe i zapomnij o temacie.

 

Jak mnie zacznie boleć głowa od hałasu to się odezwę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...