Jump to content

Problem z kluczykiem

zofx

Recommended Posts

U mnie nie ma znaczenia. Kluczyk można wyciągnąć obojętne w jakiej pozycji wybieraka, tylko że poza położeniami "P" i "N" nie odpalisz silnika.

zofx, najprawdopodobniej zacina się jakaś zapadka we wkładce.

powiem tak:

jestem nowiciusz w jezdzie automatem i wręcz bałbym się najpierw wylaczyc silnik pozniej dac na P ale w sumie moze i mowisz prawde bo po głębszym zastanowieniu doszedlem do wniosku ze jednak moglem najpierw zgasic pozniej dac na P !!! :DDDDDDDDDD maslo maślane ale w nagrodę dam Ci pomuka :P

powiem tak:

jestem nowiciusz w jezdzie automatem i wręcz bałbym się najpierw wylaczyc silnik pozniej dac na P ale w sumie moze i mowisz prawde bo po głębszym zastanowieniu doszedlem do wniosku ze jednak moglem najpierw zgasic pozniej dac na P !!! :DDDDDDDDDD maslo maślane ale w nagrodę dam Ci pomuka :P

Ja również dość krótko jeżdżę automatem (8 miesięcy) i czasami wyłączę silnik zanim przejdę z D na P, wtedy nie można wyjąć kluczyka, trzeba przekręcić kluczyk w stacyjce i dopiero przełączyć na P. Po tym bez problemu kluczyk można wyjąć ze stacyjki. Gdzieś czytałem, że takie "gaszenie" na D jest szkodliwe dla skrzyni, dlatego staram się przyzwyczaić do tej kolejności czynności.

Pozdrawiam. :wink: