Skocz do zawartości

S-turbo - jakie sprzęgło :?: :roll:


Bartekfi

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że w najbliższym czasię muszę zafundować Forkowi małą kurację odmładzającą (m.in. rozrząd, regulacja zaworów) to doszedłem do wniosku, że chyba warto przy tej okazji wymienić i sprzęgło. Od jakiegoś już czasu sprzęgło daje znać, że to już końcówka jego żywota, więc jak auto będzie rozbebeszone chyba warto to załatwić.

Tylko które sprzęgło wybrać :?:

OEM :?: czy jest coś lepszego :?:

czy np taki zestaw jest coś wart:

http://moto.allegro.pl/sprzeglo-kpl-exe ... 66007.html

czym to się różni od tego (oprócz ceny :wink: ):

http://moto.allegro.pl/sprzeglo-exedy-s ... 21347.html

 

 

Sprzęgło, które teraz mam było montowane jeszcze za poprzedniego właściciela, który nie bardzo wiedział co tam włożył, ale podobno "jakieś lepsze" :wink: W każdym razie wg mnie wytrzymało dużo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w najbliższym czasię muszę zafundować Forkowi małą kurację odmładzającą (m.in. rozrząd, regulacja zaworów) to doszedłem do wniosku, że chyba warto przy tej okazji wymienić i sprzęgło. Od jakiegoś już czasu sprzęgło daje znać, że to już końcówka jego żywota, więc jak auto będzie rozbebeszone chyba warto to załatwić.

Tylko które sprzęgło wybrać :?:

OEM :?: czy jest coś lepszego :?:

czy np taki zestaw jest coś wart:

http://moto.allegro.pl/sprzeglo-kpl-exe ... 66007.html

czym to się różni od tego (oprócz ceny :wink: ):

http://moto.allegro.pl/sprzeglo-exedy-s ... 21347.html

 

 

Sprzęgło, które teraz mam było montowane jeszcze za poprzedniego właściciela, który nie bardzo wiedział co tam włożył, ale podobno "jakieś lepsze" :wink: W każdym razie wg mnie wytrzymało dużo :twisted:

 

 

Myślę, że jak pojedziesz zrobić to na Bajecznej w SubaruAuto, to założą Ci coś odpowiedniego, za przyzwoite pieniądze. Nie chcę oszukać, bo pytałem o to ponad rok temu, ale z wymianą to chyba koszt około 1700 zł. Zadzwoń do nich (lub podjedź) zapytać co oni tam wsadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...

 

Bartek

Jak założysz exedy będzie ok,

ja w OBK wymieniałem sprzęgło i założyłem tylko AISINa - hulało to bardzo dobrze, by nie powiedzieć rewelacyjnie!

Co więcej, jak kupowałem legasa (moje pierwsze subaru) to mi właściciel powiedział (a on go kupił w salonie), że tak naprawdę to w subarynach sprzęgła wymienia się co 150kkm, dlaczego?, bo tak :P

Jak masz wątpliwości jedź do Pana Zbyszka.

:wink:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj bo IMO nie warto. Tylko seria.

 

 

A która firma robi OEM? Exedy? i jeśli tak to które? :roll:

 

 

 

Co więcej, jak kupowałem legasa (moje pierwsze subaru) to mi właściciel powiedział (a on go kupił w salonie), że tak naprawdę to w subarynach sprzęgła wymienia się co 150kkm, dlaczego?, bo tak

 

 

to moje nie wytrzymało chyba aż tyle :wink: Nie wiem dokładnie ile km zrobił poprzedni właściciel, ale u mnie przejechało jakieś 90tkm i raczej oszczędzane nie było :wink:

 

Jak masz wątpliwości jedź do Pana Zbyszka.

 

to to jasna sprawa, ale chciałem być mądrzejszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która firma robi OEM? Exedy? i jeśli tak to które?

 

Nieważne która firma robi ori sprzęgło do Subaru (BTW to chyba te samo sprzęgło co do WRX) - wazne jest to że im droższe sprzęgło tym ..... krócej wytrzymuje. Spaliłem już wiele róznych sprzęgieł i najdłużej wytrzymawało ori i najtaniej cenowo wychodziło. Pytałeś sie to wyraziłem opinię.

Nie ma kompletnie sensu zakładac nic droższego i "lepszego" niz seria.

No chyba że carbonowe 3-tarczowe bo masz srylion niuta i wolne 10 tysi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

i co z tym sprzęgłem?

 

 

Generalnie wniosek jest, coby nie kombinować i brać OEM :idea:

I tak też chyba zrobię, z tym że ciągle nie wiem, która z firm produkuje OEM sprzęgła do Forka.

 

 

A z ciekawości w poniedziałek jak zacznie się kuracja dziadka i silnik będzie out to zobacze jakie tam sprzęgło siedzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

i co z tym sprzęgłem?

Generalnie wniosek jest, coby nie kombinować i brać OEM :idea:

I tak też chyba zrobię, z tym że ciągle nie wiem, która z firm produkuje OEM sprzęgła do Forka.

A z ciekawości w poniedziałek jak zacznie się kuracja dziadka i silnik będzie out to zobacze jakie tam sprzęgło siedzi 8)

A w Japonii przypadkiem to nie jest Aisin?

Coś mi się kiedyś obiło, ale ZTCW to jest droższe od Exedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...