Skocz do zawartości

Odgłosy w silniku - jaka awaria daje jakie objawy?


socko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się po odgłosie rozpoznać uszkodzoną panewkę, albo np hydrauliczny popychacz zaworowy?

 

Ogólnie objaw jest taki:

- postukiwanie w silniku po przekroczeniu 5kRPM na luzie, ew. 4 kRPM pod obciążeniem.

- samo stukanie nie jest może głośne, ale słychać dość wyraźnie

- pojawił się po imprezie sportowej, zatem jest szansa, że przez moment smarowanie było kiepskie...

 

Jak kiedyś padł mi popychacz w Asteroidzie, to silnik chodził jak w traktorze już na niskich obrotach, więc strzelam, że to nie to..

 

Silnik 2.0T z Legacy Turbo'92.

 

Wiem, że bez organoleptycznego osłuchania sprzętu to trochę jak wróżenie z fusów albo szklanej kuli, ale może objaw jest na tyle charakterystyczny, że nie da sie tego pomylić z niczym innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie padl mi silnik (urwany korbowod w nixonie) od stukajacej penewki. Dzwiek jest dosyc znany i rozpoznawalny. Mozna lepiej osluchac przy pomocy listewki (stetoskop z polaryzacja w stylu slodowego) a nawet rozpoznac ktora panewka pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoznać uszkodzoną panewkę

tak, najczesciej jak slyszysz panewke to wiesz ze to ona

 

Looknę wieczorem w domu, bo w pracy mam YT zablokowane. A generalnie to widzę, że na wszelki wypadek muszę się przejechać do jakiegoś magika, co ogarnia temat... bez tego się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...