Skocz do zawartości

przycisk/wlacznik/wylacznik tylnego przeciwmgielnego


eddie_gt4

Rekomendowane odpowiedzi

jak dziala przycisk/włacznik/wyłacznik tylnego przeciwmgielnego w Forku 03-08 :?:

konkretnie chodzi mi o to, czy po wlaczeniu przycisk wraca do normalnej pozycji, czy pozostaje na kilka mm nizej od "pozycji wyjsciowej", tak jak np. przycisk od przednich przeciwmgielnych)

 

pytam sie, bo nie pamietam, jak bylo z moim, zanim byl sprawny :oops:

 

 

p.s. pomuki do zdobycia :mrgreen:

 

p.p.s. wymienilem przepalone zaroweczke, zlozylem wszystko z powrotem, zaroweczka swieci, ale sam wlacznik, niestety, juz nie dziala... :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dziala przycisk/włacznik/wyłacznik tylnego przeciwmgielnego w Forku 03-08 :?:

konkretnie chodzi mi o to, czy po wlaczeniu przycisk wraca do normalnej pozycji, czy pozostaje na kilka mm nizej od "pozycji wyjsciowej", tak jak np. przycisk od przednich przeciwmgielnych)

 

pytam sie, bo nie pamietam, jak bylo z moim, zanim byl sprawny :oops:

 

 

p.s. pomuki do zdobycia :mrgreen:

 

p.p.s. wymienilem przepalone zaroweczke, zlozylem wszystko z powrotem, zaroweczka swieci, ale sam wlacznik, niestety, juz nie dziala... :roll: :lol:

 

Witam

 

Jakiś miesiąc temu wymieniłem sobie wszystkie żaróweczki w tych wskaźnikach.

Od przeciwmgielnych tylnych działa na zasadzie przerzutnika bistabilnego. Czyli po wciśnięciu zapala światła i powraca do normalnego położenia, po kolejnym wciśnięciu wyłacza światła i też wraca do położenia początkowego.

 

Aha, samochód to 2.5XT

 

Podobnie działa włacznik od ogrzewania miejsc wycieraczek i lusterek. Z tych trzech co tam mam, to tylko od przeciwmgielnych przednich po wciśnięciu/właczeniu pozostaje lekko "wciśnięty".

 

Te dwa pierwsze (przeciwmgielne tył i ogrzewanie) są takie bo ich działanie można deaktywować nie dotykając ich. Przeciwmgielne tylne wyłaczy się jak wyłaczysz przednie mijania, bez właczonych ich nie właczysz, a ogrzewanie się samo wyłaczy po jakimś czasie.

 

Mam nadzieję że wyczerpująco Ci wyjaśniłem temat.

 

A dlaczego Ci nie działa??? Nie wiem. Do wymiany żarówki nie trzeba rozbierać włacznika. Trzeba tylko przekręcić żarówką i ją jakoś odessać :D

A może działa tylko nie zapaliłeś świateł mijania (może starczy tylko zapalić postojowe).

 

Powodzenia

W razie problemów pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z tego co pamiętam byłą różnica przy załączaniu. jak był włączony to był troszkę niżej. Tak mi się wydaję (nie jestem na 1000% przekonany). Żaróweczka załączana była tylko w samym przełączniku. Przełącznik załącza przekaźnik który jest zasilany z bezpiecznika z tablicy pod kierownicą. Sam włącznik jest zasilany pod warunkiem że są włączone światła mijania ( długie muszą być wyłączone).

 

pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...