Skocz do zawartości

Nauka Nurburgrig cąg dalszy


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mimo że nadal odpowiedniej bryki brak, nie zrażony dalej próbuję uczyć się tego toru.

Poruszałem już ten temat w tym wątku:

viewtopic.php?f=29&t=138148&view=unread#unread

Ostatnio kolega kupił sobie najnowsze GranTurismo i będę z nim jeździł.

Zastanawiam się, jak czasy z GT mają się do rzeczywistych, oczywiście wziąwszy pod uwagę różnicie wynikające np. z opon, których wybór w GT jest trochę trudny do odtworzenia w realu.

Kolega za trzecim przejazdem (podczas pierwszych dwóch wywaliło go pod koniec ostatniej prostej, tam jest taka górka a potem ostry skręt, o którym kolega nie wiedział, bo nie oglądał onboardów) wykręcił czas 9.40.

Wydaje mi się, że jest to niemożliwe do zrobienia w realu.

Może ktoś ma jakieś porównania, własne doświadczenia. Chętnie poczytam(-y)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mimo że nadal odpowiedniej bryki brak, nie zrażony dalej próbuję uczyć się tego toru.

Poruszałem już ten temat w tym wątku:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.ph ... ead#unread

Ostatnio kolega kupił sobie najnowsze GranTurismo i będę z nim jeździł.

Zastanawiam się, jak czasy z GT mają się do rzeczywistych, oczywiście wziąwszy pod uwagę różnicie wynikające np. z opon, których wybór w GT jest trochę trudny do odtworzenia w realu.

Kolega za trzecim przejazdem (podczas pierwszych dwóch wywaliło go pod koniec ostatniej prostej, tam jest taka górka a potem ostry skręt, o którym kolega nie wiedział, bo nie oglądał onboardów) wykręcił czas 9.40.

Wydaje mi się, że jest to niemożliwe do zrobienia w realu.

Może ktoś ma jakieś porównania, własne doświadczenia. Chętnie poczytam(-y)

Pozdrawiam,

 

Troche OT:

Piszesz o 'Nordschleife' ?

Ten wariant Nürburgring'u byl w GT4, jest w Forzy3, ale kurcze ..... nie znalazłem go na razie w GT5 .....

Gdzie to to mozna znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablito, nie gralem w GT5, ale w GT4 te czasy maja sie niestety nijak. Wynika to wg mnie z dwoch czynnikow:

 

1) gra, w ktorej jest taka masa samochodow, choc moze zostac nazwana symulatorem, nigdy nie odzwierciedli tego, jak sie zachowa dokladnie ten samochod na dokladnie tym torze

 

2) wedlug mnie bardziej istotne: w grze nie masz bariery psychologicznej ;) przeciez jedziesz z nastawieniem, ze coz - najwyzej wypakujesz. a w realu jest zgoła inaczej, szczególnie jak zdajesz sobie sprawe z tego, ze wlasnie zapieprzasz ponad dwie paki na waskiej drozce a po bokach sa tylko twarde bandy i las...

 

Dla przykladu: w GT4 pobilem rzeczywisty rekord Imprezy STi Spec.C o jakies 20 sekund. Nie sądzę, żebym się w rzeczywistości zbliżył do rekordu chociaż na minutę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mile, wiesz, w zestawieniu z takimi grami jak NfS czy innymi arkadówkami, to spokojnie na to miano zasługują ;) Poza tym w światku graczy w kwestii genre jest też wyraźny podział, w którym te drugie nazywane są "arcade racing games", a GT i Forza "racing simulator". Ponadto są one tworzone z zamysłem jak najbardziej realistycznego odtworzenia zachowania prawdziwych samochodów, czyli symulacji. A czy to się udaje czy nie, to już każdy sam sobie ocenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior,

Masz absolutną rację, kiedy piszesz, że:

2) wedlug mnie bardziej istotne: w grze nie masz bariery psychologicznej przeciez jedziesz z nastawieniem, ze cóż - najwyzej wypakujesz. a w realu jest zgoła inaczej, szczególnie jak zdajesz sobie sprawe z tego, ze wlasnie zapieprzasz ponad dwie paki na waskiej drozce a po bokach sa tylko twarde bandy i las...

 

Dlatego właśnie nie ma szans, żeby uzyskać podobny czas. Kolega właśnie dzisiaj EVOX wykręcił czas 7.06 i tym samym pobił ostatni rekord T.Makkinena w STi 2011!!!!!

 

Może jutro uda mi się w końcu do niego wpaść na parę godzin i sprawdzić to na własne oczy i porównać z onboardami z youtube.

Oby jak najszybciej znaleźć się tam w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...