Jump to content

Nauka Nurburgrig cąg dalszy

Pablito

Recommended Posts

Witam!

Mimo że nadal odpowiedniej bryki brak, nie zrażony dalej próbuję uczyć się tego toru.

Poruszałem już ten temat w tym wątku:

viewtopic.php?f=29&t=138148&view=unread#unread

Ostatnio kolega kupił sobie najnowsze GranTurismo i będę z nim jeździł.

Zastanawiam się, jak czasy z GT mają się do rzeczywistych, oczywiście wziąwszy pod uwagę różnicie wynikające np. z opon, których wybór w GT jest trochę trudny do odtworzenia w realu.

Kolega za trzecim przejazdem (podczas pierwszych dwóch wywaliło go pod koniec ostatniej prostej, tam jest taka górka a potem ostry skręt, o którym kolega nie wiedział, bo nie oglądał onboardów) wykręcił czas 9.40.

Wydaje mi się, że jest to niemożliwe do zrobienia w realu.

Może ktoś ma jakieś porównania, własne doświadczenia. Chętnie poczytam(-y)

Pozdrawiam,

Witam!

Mimo że nadal odpowiedniej bryki brak, nie zrażony dalej próbuję uczyć się tego toru.

Poruszałem już ten temat w tym wątku:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.ph ... ead#unread

Ostatnio kolega kupił sobie najnowsze GranTurismo i będę z nim jeździł.

Zastanawiam się, jak czasy z GT mają się do rzeczywistych, oczywiście wziąwszy pod uwagę różnicie wynikające np. z opon, których wybór w GT jest trochę trudny do odtworzenia w realu.

Kolega za trzecim przejazdem (podczas pierwszych dwóch wywaliło go pod koniec ostatniej prostej, tam jest taka górka a potem ostry skręt, o którym kolega nie wiedział, bo nie oglądał onboardów) wykręcił czas 9.40.

Wydaje mi się, że jest to niemożliwe do zrobienia w realu.

Może ktoś ma jakieś porównania, własne doświadczenia. Chętnie poczytam(-y)

Pozdrawiam,

Troche OT:

Piszesz o 'Nordschleife' ?

Ten wariant Nürburgring'u byl w GT4, jest w Forzy3, ale kurcze ..... nie znalazłem go na razie w GT5 .....

Gdzie to to mozna znaleźć?

Pablito, nie gralem w GT5, ale w GT4 te czasy maja sie niestety nijak. Wynika to wg mnie z dwoch czynnikow:

1) gra, w ktorej jest taka masa samochodow, choc moze zostac nazwana symulatorem, nigdy nie odzwierciedli tego, jak sie zachowa dokladnie ten samochod na dokladnie tym torze

2) wedlug mnie bardziej istotne: w grze nie masz bariery psychologicznej ;) przeciez jedziesz z nastawieniem, ze coz - najwyzej wypakujesz. a w realu jest zgoła inaczej, szczególnie jak zdajesz sobie sprawe z tego, ze wlasnie zapieprzasz ponad dwie paki na waskiej drozce a po bokach sa tylko twarde bandy i las...

Dla przykladu: w GT4 pobilem rzeczywisty rekord Imprezy STi Spec.C o jakies 20 sekund. Nie sądzę, żebym się w rzeczywistości zbliżył do rekordu chociaż na minutę :mrgreen:

mile, wiesz, w zestawieniu z takimi grami jak NfS czy innymi arkadówkami, to spokojnie na to miano zasługują ;) Poza tym w światku graczy w kwestii genre jest też wyraźny podział, w którym te drugie nazywane są "arcade racing games", a GT i Forza "racing simulator". Ponadto są one tworzone z zamysłem jak najbardziej realistycznego odtworzenia zachowania prawdziwych samochodów, czyli symulacji. A czy to się udaje czy nie, to już każdy sam sobie ocenia.

Junior,

Masz absolutną rację, kiedy piszesz, że:

2) wedlug mnie bardziej istotne: w grze nie masz bariery psychologicznej przeciez jedziesz z nastawieniem, ze cóż - najwyzej wypakujesz. a w realu jest zgoła inaczej, szczególnie jak zdajesz sobie sprawe z tego, ze wlasnie zapieprzasz ponad dwie paki na waskiej drozce a po bokach sa tylko twarde bandy i las...

Dlatego właśnie nie ma szans, żeby uzyskać podobny czas. Kolega właśnie dzisiaj EVOX wykręcił czas 7.06 i tym samym pobił ostatni rekord T.Makkinena w STi 2011!!!!!

Może jutro uda mi się w końcu do niego wpaść na parę godzin i sprawdzić to na własne oczy i porównać z onboardami z youtube.

Oby jak najszybciej znaleźć się tam w realu.