Skocz do zawartości

Laika kilka pytan nt subaru ;)


pakarod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam sie do kupna subaru sti z 2.0T. Najbardziej odpowiadajaca mi specyfikacja to niebieska impreza z ostatnim wypustem silnika 2.0T (z nowa deska rozdzielcza) z dccd. Niestety obserwuje rynek od dwoch miesiecy i ciezko cos trafic do budzetu jaki mam czyli kolo 60k zl. Nie mniej jednak sadze, ze z pewnych elementow moge zrezygnowac jesli cos mozna 'dolozyc' pozniej. I tak myslalem ze moglbym wziasc rocznik 2003-2004 a pozniej przelozyc deske czy dorzucic dccd. Wczoraj jednak doczytalem czy sa jednak wieksze roznice miedzy tymi rocznikami np rozstaw srub.

 

- Czy zaszly jeszcze jakies wieksze zmiany?

- czy warto jednak poczekac dluzej i znalezc auto z takiej daty?

- I no wlasnie jakie sa koszty czesci i robocizny zeby pozniej dorzucic dccd. Zalezy mi na takim montazu aby wygladalo to w pelni seryjnie (jesli to mozliwe)?

- czy jesli sie okaze ze jednak kupie rocznik 2004 ale jescze przed liftem to czy jest problemem zmiany kokpitu ? Nie bede ukrywal, ze ten starszy wyglada jak w poczatkowych rocznikach forda Ka czy innego gowna. Jakie to koszta?

- czy po zrobieniu wydechu (od kolektora wydechowego) i dorzuceniu blow offa trzeba robic remap ? Jezdzilem takim egzemplarzem i jezdzilem seryjnym egzemplarzem. Mam odczucie spadku mocy

- czy duzym problemem jest zrobienia remapu kompa z prodrive? Czy wiarze sie to z wymiana sterownika czy firmy sobie spokojnie z tym radza?

- Czy wersja prodrive jest atrakcyjniejsza w sprzedazy niz "zwykla" ?

 

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli koniecznie chcesz STI z DCCD może dozbieraj jeszcze trochę bo w tych pieniądzach ciężko będzie Ci trafić dobrze utrzymany samochód.

Ja deskę mam obszytą alcantarą i jest git :mrgreen: niestety, mówimy o autach 6-7letnich które limuzynami nie są więc trudno wymagać finezji od projektantów.

Jeśli uwolnisz wydech remap jest konieczny, poczytaj na forum o blow-off'ie bo różne opinie tu spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze nie ma co prowadzic dyskusji nt wyposazenia, jest jakie jest. W moim passacie z 99r mam o niebo lepsze a auto jakies 50k mniej kosztuje ;) Nie mniej jednak wnetrze te po sierpniu 2004 wyglada ciut lepiej wiec dlaczego mam sobie takiego nie sprawic? Wydajac 60k na auto 6-7letnie mam prawo troche pogrymasic ;) Odpowie ktos na techniczne pytania z dokladaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat to innego rodzaju auto więc możesz od niego wymagać, aż dziw że w STI jest klima :P

 

STI to nie Passat, nie trafisz go u każdego handlarza więc z tym grymaszeniem to nie przesadzaj :wink:

nie chcę przez to powiedzieć "bierz co jest" ale odpowiedz sobie na pytanie ile SI jeździ po naszych drogach ??

W tym ile modeli STI i namów teraz właściciela by je oddał, gdy SIP w alternatywie oferuje nówkę za 240tys. i dłuugo, długo nie ma nic dopiero Foka RS :P jest w przyzwoitych pieniądzach.

 

Sam myślałem o zamianie mojego STI bo do klientów dziwnie nim jeździć ale co kupię ??

Postanowiłem żonie na wiosnę kupić jakiś mały dupowóz, a sam się przesiądę do dyszla.

Może zacznę wówczas jeździć do kościoła co by STI z garażu wyprowadzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mont bez urazy ale zachowujesz sie jak użytkownik windowsa ograniczony wyobraźnią programistów ;)

Ktoś kto płaci 240tyś za nowe subaru może chyba wydać jeszcze te kilka tysi na taki nowatorski gadget jak tempomat, podgrzewane fotele, radio na cd czy climatronic ;) Czasy kiedy subaru czy evo było przeznaczone tylko dla kierowców rajdowo/sportowych minął i dziś te auta są kierowane dla troche bardziej zamozniejszych ludzi, ktorzy chca miec frajde z jezdzenia na codzien. Mozna wiele o tym dyskutowac. Przesiadajac sie z auta lepiej wyposazone tanszego 5razy chcialbym zachowac minimum wygody. Dlatego tez mysle o dostepnosci foteli z solberga zeby sobie grzac dupe jak bede wsiadal do auta ze stoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto płaci 240tyś za nowe subaru może chyba wydać jeszcze te kilka tysi na taki nowatorski gadget jak tempomat, podgrzewane fotele, radio na cd czy climatronic ;) Czasy kiedy subaru czy evo było przeznaczone tylko dla kierowców rajdowo/sportowych minął i dziś te auta są kierowane dla troche bardziej zamozniejszych ludzi, ktorzy chca miec frajde z jezdzenia na codzien.

 

piszesz o modelu ad.2010, a Ty masz trochę okrojony budżet i kupujesz samochód z pierwszej połowy kończącej się dekady :P ale jak się przesiadasz z passata to masz prawo wymagać.

już się zamykam, nie moja sprawa - powodzenia w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować starszego rocznika i później przerabiać go na MY05. Po pierwsze zrobisz z tego jakiś dziwny ulepek, a po drugie będzie to bardzo drogie.

Jeśli decydujesz się na STi z tych lat (najlepszych :P:mrgreen: ) pamiętaj, że to ostatnie z porządnych cywilnych rajdówek spod znaku Subaru. Ciężko tam o jakieś kompromisy i wygody. Dla większości ludzi wykończenie jest spartańskie, zawieszenie twarde, a wydech zbyt głośny.

Trzeba mieć na uwadze parę drobnych ciekawostek -> z czasem coś zaczenie skrzypieć (szczególnie jeżdżąc po polskich drogach), coś szumieć, coś wyć i tak na okrągło :mrgreen: Potem zaczynają się pytania na forum typu "wtf?!?" a w odpowiedzi najczęściej dostaniesz "ten typ tak ma" :mrgreen: i to jest piękne :mrgreen:

Dobrze się nad tym zakupem zastanów, bardziej mi dla Ciebie pasuje tzw. Lanos czyli model 2008 lub ewentualnie inna marka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko kwestia skrzyni, sterownika i dyfra?

 

tylko?

 

Oczywiście jest jeszcze parę innych pierdół typu przełącznik, zegary itp.

Poza tym MY05 różni się od swoich poprzedników innym rozstawem osi i kół tylnych, inną szperą z przodu, rozstawem 5x114,3 a to przy okazji "przeszczepu" oznacza wymianę zawieszenia, hamulców i masy innych rzeczy o których teraz nie pamiętam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...