Skocz do zawartości

Wycieraczki do Tribeci


pitgolf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

w my08 miałem spore problemy z dobraniem - w końcu kupiłem same gumki w US :mrgreen: do swojej mam zapas gumek ale do my06-7 są inne (węższe) gumki na pasażera. Dobranie piórka na stronę kierowcy kiedyś graniczyło z cudem - chyba coś od ciężarówek pasuje - grubsze/szersze ramię jest o czym żaden sprzedawca nie wie i patrzą tylko na długość 26" :idea: :? całe piórko na stronę pasażera dobierzesz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony kierowcy 65 cm od pasażera 52 cm (50 też pasuje).

Kupujesz pełne pióra, takie zwykłe i zamieniasz same gumki z blaszkami. 10 minut pracy i działa. Ja ostatnio wymieniałem na takie zwykłe, nawet nie bardzo markowe, ale sprawdzone. Wytrzymują spokojnie zimę i później znowu wymiana. Koszt mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zamówiłem w Niemczech spec komplet piór do Tribeki i były takie sobie - oczywiście lewa nie pasowała, dosłana kolejna lewa (uznano reklamację :o ) - niby OK była zbyt długa i brakowało docisku, generalnie szybko padły obie, zesztywniały zimą itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribeca MY 06-7:

 

26" piórko: 86542XA02A, gumka: SOA591U326R

20" piórko: 86542XA07A, gumka: SOA591U320R

 

Tribeca MY-08->

26" piórko: 86542XA04A, gumka: SOA591U326R

20" piórko: SOA591U220, gumka: SOA591U220R

 

tył 14" jednakowy w obu modelach

piórko: 86542XA09A, gumka: SOA591U314R

 

komplet piórek na przód w US kosztuje <80usd (podobnie jak w ASO) a komplet gumek <15usd - w PL niedostępne a szkoda.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że podają ten sam nr katalogowy dla gumek 20" dla MY06-7 i MY08+ bo z moich doświadczeń wynika, że gumkę OEM z MY08 (idealnie tu pasującą) ciężko wsunąć w piórko od MY06-7 a rozginanie uchwytów/zaczepów to trochę "druciarstwo" wg mnie bo jak farba odpryśnie to po zimie pewnie piórka rude będą :idea: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony pasazera nie ma problemu powinno pasowac (szerokosc ramienia 3/8 cala czyli okolo10 mm) natomiast od strony kierowcy jest problem (szerokosc ramienia 1/2 cala czyli 12,7 mm)[tribeca 08].Chyba tylko SUBARU robi takie szerokie w TRIBECA'ch. Nie spotkalem sie wczesniej z takimi szerokimi.Sprawdze jeszcze z kolega wczesniejszy model moze da sie cos wykombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony pasazera nie ma problemu powinno pasowac (szerokosc ramienia 3/8 cala czyli okolo10 mm) natomiast od strony kierowcy jest problem (szerokosc ramienia 1/2 cala czyli 12,7 mm)[tribeca 08].Chyba tylko SUBARU robi takie szerokie w TRIBECA'ch. Nie spotkalem sie wczesniej z takimi szerokimi.Sprawdze jeszcze z kolega wczesniejszy model moze da sie cos wykombinowac.

Ja mam tribece 2007 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie, problem wycieraczki kierowcy rozwiazany :D

 

Po odrobinie czasu spedzonej nad googlami oraz katalogiem InterCarsu znalazłem wycieraczkę od strony kierowcy.

Jest to wycieraczka Bosch Twin o numerze 3 397 018 963-8V2 pasująca do takich legend motoryzacji, jak

:arrow: Iveco EuroCargo 91→00

:arrow: Iveco Stralis 02→

:arrow: Mercedes Atego 98→

:arrow: Volvo FH 93→99

:mrgreen:

 

Kosztowała jakieś 60pln w InterCars.

Co do samej wycieraczki tylnej- bałem się tego, że zapinka wycieraczki jest zintegrowana z ramieniem i kupiłem zestaw gumek wycieraczki. Kosztowały w Auchan jakieś 8pln za 2 listwy po 70cm. Po docięciu (5min) i przymiarce okazało się, że są OK, takze mam zestaw na 4 wymiany tylnej wycieraczki po 2pln za sztuke :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piórkiem wycieraczki pasażera nie ma problemu - byle długość była OK - mocowanie jest typowe. Jeśli jednak ktoś chciałby same gumki wymieniać to uwaga bo w 3.0 gumki do wycieraczki pasażera są minimalnie cieńsze od analogicznych w 3.6 :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Panowie, problem wycieraczki kierowcy rozwiazany :D

 

Po odrobinie czasu spedzonej nad googlami oraz katalogiem InterCarsu znalazłem wycieraczkę od strony kierowcy.

Jest to wycieraczka Bosch Twin o numerze 3 397 018 963-8V2

 

Kosztowała jakieś 60pln w InterCars.

Co do samej wycieraczki tylnej- bałem się tego, że zapinka wycieraczki jest zintegrowana z ramieniem i kupiłem zestaw gumek wycieraczki. Kosztowały w Auchan jakieś 8pln za 2 listwy po 70cm. Po docięciu (5min) i przymiarce okazało się, że są OK, takze mam zestaw na 4 wymiany tylnej wycieraczki po 2pln za sztuke :lol:

 

:( niestetety do mojej nie pasuje. Skończyło się na podmianie gumek...dobre choć co. Mocowanie w amerykańskiej jest takie przesuwane, a w tych typowe na zaczep.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...