Jump to content

Przytarte wentulatory


Bronx

Recommended Posts

Nie będę się rozpisywał jak to się stało, ale zawaliła firma montująca LPG. Nie odpowietrzyli układu chłodzącego i doszło do chwilowego przegrzania. Wskazówka temperatury powędrowała pod czerwone pole, potem spadła i znowu wróciła, ale nie weszła na czerwone pole. Firma zapakowała OBK na lawetę i zawieźli do ASO, gdzie samochód ma być naprawiony z ubezpieczenia firmy, która zawaliła. I tu rzecz ciekawa. Przegląd samochodu skończył się takim oto stwierdzeniem cyt.: „..niesprawne-przytarte-wentylatory chłodnicy cieczy-teraz działają. Test Co2 pozytywny-podejrzenie uszkodzenia uszczelek pod głowicami- do weryfikacji. W momencie przyjęcia auta układ chłodzenia był odpowietrzony…” Moje pytanie jest takie : co oznacza stwierdzenie, że wentylatory są przytarte i są niesprawne? A jeśli tak to stoi to w sprzeczności z następnym stwierdzaniem, że „…teraz działają…”. Niczego, podczas przeglądu nie naprawiano. Dodam jeszcze, że samochodem jeżdżę od 2 lat i nigdy temperatura mi nie wzrosła ponad normę. Szukałem w necie, ale nigdzie nie spotkałem się z przytartymi wentylatorami w subaru. Auto ma cztery lata i na liczniku 14000 mil. Czy możliwe jest, aby podczas przegrzania silnika mogło dojść do „przytarcia” wentylatorów”. Odnoszę wrażenie, że jest to próba przerzucenie odpowiedzialności na klienta i stan techniczny OBK.

Link to comment
Share on other sites

co oznacza stwierdzenie, że wentylatory są przytarte i są niesprawne?

 

Najłatwiej spytać autora tekstu co miał na myśli...

 

Szukałem w necie, ale nigdzie nie spotkałem się z przytartymi wentylatorami w subaru.

 

Mi zatarł się prawy wentylator, co dawało podobne objawy :arrow: wskaźnik wędrował w górę i w dół.

Link to comment
Share on other sites

„..niesprawne-przytarte-wentylatory chłodnicy cieczy-teraz działają.

zdarzało się w niektórych typach wentylatorów , "przytarcie :?: " które uniemożliwiało start , po puknieciu , uderzeniu czymś .....pracował normalnie. (2005-2007 :?: nie mam pewnosci)

Trzeba je wymienić :idea: ? chyba , że jakis magik to rozbierze i cos ustali -ale wygladaja na nierozbieralne , jednorazowe zagotowanie nie ma wiekszego wpływu na dalszą eksploatacje. OBK i Leg. jak pamietam miały ten problem (turbo nie ..widocznie częściej sie włączały :wink: )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wszystko to ciekawe. . . bo po przeczytaniu tego watku zwrocilem uwage u siebie ale nie slysze zeby sie wentylatory wlaczaly, moze przez temperatury bo teraz u mnie sa w granicach 10 stopni. Wskaznik temperatury po rozgrzaniu silnika stoi jak zolnierz rowno w polowie skali i nigdy nie wyszedl powyzej wiec mysle ze narazie nie mam sie czym martwic :).

 

Mam jeszcze pytanko do szczura75 jak zatarl sie u Ciebie wentylator, to nie dzialal woogole?

Czy wlaczal sie czasami bo napisales ze wskazowka wedrowala do gory a pozniej w dol?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...