Skocz do zawartości

Przytarte wentulatory


Bronx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się rozpisywał jak to się stało, ale zawaliła firma montująca LPG. Nie odpowietrzyli układu chłodzącego i doszło do chwilowego przegrzania. Wskazówka temperatury powędrowała pod czerwone pole, potem spadła i znowu wróciła, ale nie weszła na czerwone pole. Firma zapakowała OBK na lawetę i zawieźli do ASO, gdzie samochód ma być naprawiony z ubezpieczenia firmy, która zawaliła. I tu rzecz ciekawa. Przegląd samochodu skończył się takim oto stwierdzeniem cyt.: „..niesprawne-przytarte-wentylatory chłodnicy cieczy-teraz działają. Test Co2 pozytywny-podejrzenie uszkodzenia uszczelek pod głowicami- do weryfikacji. W momencie przyjęcia auta układ chłodzenia był odpowietrzony…” Moje pytanie jest takie : co oznacza stwierdzenie, że wentylatory są przytarte i są niesprawne? A jeśli tak to stoi to w sprzeczności z następnym stwierdzaniem, że „…teraz działają…”. Niczego, podczas przeglądu nie naprawiano. Dodam jeszcze, że samochodem jeżdżę od 2 lat i nigdy temperatura mi nie wzrosła ponad normę. Szukałem w necie, ale nigdzie nie spotkałem się z przytartymi wentylatorami w subaru. Auto ma cztery lata i na liczniku 14000 mil. Czy możliwe jest, aby podczas przegrzania silnika mogło dojść do „przytarcia” wentylatorów”. Odnoszę wrażenie, że jest to próba przerzucenie odpowiedzialności na klienta i stan techniczny OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza stwierdzenie, że wentylatory są przytarte i są niesprawne?

 

Najłatwiej spytać autora tekstu co miał na myśli...

 

Szukałem w necie, ale nigdzie nie spotkałem się z przytartymi wentylatorami w subaru.

 

Mi zatarł się prawy wentylator, co dawało podobne objawy :arrow: wskaźnik wędrował w górę i w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„..niesprawne-przytarte-wentylatory chłodnicy cieczy-teraz działają.

zdarzało się w niektórych typach wentylatorów , "przytarcie :?: " które uniemożliwiało start , po puknieciu , uderzeniu czymś .....pracował normalnie. (2005-2007 :?: nie mam pewnosci)

Trzeba je wymienić :idea: ? chyba , że jakis magik to rozbierze i cos ustali -ale wygladaja na nierozbieralne , jednorazowe zagotowanie nie ma wiekszego wpływu na dalszą eksploatacje. OBK i Leg. jak pamietam miały ten problem (turbo nie ..widocznie częściej sie włączały :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko to ciekawe. . . bo po przeczytaniu tego watku zwrocilem uwage u siebie ale nie slysze zeby sie wentylatory wlaczaly, moze przez temperatury bo teraz u mnie sa w granicach 10 stopni. Wskaznik temperatury po rozgrzaniu silnika stoi jak zolnierz rowno w polowie skali i nigdy nie wyszedl powyzej wiec mysle ze narazie nie mam sie czym martwic :).

 

Mam jeszcze pytanko do szczura75 jak zatarl sie u Ciebie wentylator, to nie dzialal woogole?

Czy wlaczal sie czasami bo napisales ze wskazowka wedrowala do gory a pozniej w dol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...