Skocz do zawartości

Forester MY'03 2.0 N/A - kabel wysokiego napięcia


misiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podłączyłem się pod inny temat ale w związku że temat inny założyłem nowy:

Forester MY'03 2.0 N/A. Padł mi jeden z kabelków wysokiego napięcia - całkowicie przepalony, poszarpany, zgroza... Wymieniłem go na coś co pasowało (kupiłem w norauto) - stwierdziłem że do przeglądu wytrzyma... niestety po dwóch dniach to samo spalony całkowicie. Co to może być? jakieś przebicie na świecy? cewka? ...poradźcie coś błagam

 

mb

 

ps. pozostałe kabelki są ok jak nóweczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam,

 

ja też podłączam sie pod ten temat.

Poszukuje kabli do mojego Forka 2.0 2003 wolnossący.

Kupiłem kable NGK dobierając wg rocznika na części4cars:

http://www.czesci.4cars.pl/samochodowe/SUBARU,FORESTER,FORESTER_SG,2005,16032,Elektryka,Przewody_wysokiego_napiecia,0,0.php

Okazało się, że inne są koncówki od strony cewki (krótkie zamiast długich). O ile dobrze odczytuję rysunki poniżej w podanym linku, to powinieniem mieć:

 

świeca zapłonowa Złącze SAE

Cewka zapłonowa Złącze SAE

 

a dostałem

Rozdzielacz zapłonu / Palec rozdzielacza Złącze DIN

Przewód zapłonowy Złącze SAE

 

Teraz przed ponownym zakupem chciałbym mieć pewność, że zamawiam właściwe.

Nie pasują RC-EF1201

Ale czy na pewno odpowiedni jest RC-FX51? A możeRC-FX67?

 

Możecie potwierdzic jaki jest typ kabla moim forku (nr części SUBSARU). Wtedy znajdę zamiennik.

A najlepiej to numer części NGK (tańsze niz oryginały) i źródełko zakupu.

 

Pozdrawiam

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile na tych zamiennikach zaoszczędzisz pieniędzy? Komplet oryginalnych w ASO nie jest może najtańszy, ale różnica w cenie w porównaniu do dobrego zamiennika nie powalała (jakieś 100 zł), za to masz dobre kabel i nie wozisz się z niepasującymi końcówkami. A jak masz jeszcze LPG to w ogóle szkoda się zastanawiać i eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC-EF1201 to są właśnie te, które mają końcowki do cewki krótkie. Zobacz mój link powyżej.

Chyba te złącza to są DIN (miedziana część wystaje z osłony na ok 5mm, całe złacze ma ok. 4-5cm)

U mnie potrzebne są długie złącza od strony cewki (miedziana częśc nie wystaje z osłony, całe złącze ma ok. 8cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, właśnie o takie końcówki chodziło mi. Teraz poszukam sklepu z BERU.

Jędrek

InterCars je ma :wink:

 

niestety aktualnie nima :roll: też takie chciałem kupić - 183pln za dobre (podobno) kable to niedużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, właśnie o takie końcówki chodziło mi. Teraz poszukam sklepu z BERU.

Jędrek

InterCars je ma :wink:

 

niestety aktualnie nima :roll: też takie chciałem kupić - 183pln za dobre (podobno) kable to niedużo

Ooo, to jestem zdziwiony :shock: . Jak zamawiałem w tamtym roku to nie było żadnych problemów (do s-turbo kosztowały coś ok. 220)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj udało mi się zamówić w tym sklepie

ściągają specjalnie dla mnie więc może jak szybko zamówisz to i dla ciebie domówią :lol:

 

Dzięki wielkie za pomoc

W międzyczasie podjechałem do lesniczego007 w Kiełczowie k/Wrocławia i już mi ściąga BERU.

 

Pozdrawiam

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...