Skocz do zawartości

Swiatlo przeciwmgielne


maxhill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupilem Subaru Forestera 2008 wersja US i zastanawiam sie czy nie bede mial problemu na kolejnym przegladzie diagnostycznym poniewaz nie posiadam tylnego swiatla przeciwmgielnego. Czy moglby ktos podzielic sie doswiadczeniem w tym temacie?

Czy ktos zna inny sposob na zamontowanie tego swiatla, inny niz przerobka tylej lewej lampy?

Bede wdzieczny za podpowiedzi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem Subaru Forestera 2008 wersja US i zastanawiam sie czy nie bede mial problemu na kolejnym przegladzie diagnostycznym poniewaz nie posiadam tylnego swiatla przeciwmgielnego. Czy moglby ktos podzielic sie doswiadczeniem w tym temacie?

Czy ktos zna inny sposob na zamontowanie tego swiatla, inny niz przerobka tylej lewej lampy?

Bede wdzieczny za podpowiedzi :)

Pozdrawiam

No to wymień lampy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irazu, na to ze tylna lampe mozna wymienic to wpadlem dawno temu. Zasiegnalem informacji jeszcze przed zakupem.

Ale to najprostsze i najkosztowniejsze rozwiazanie, niekonecznie chce je zastosowac.

Wczesniej chce sie upewnic ze juz nic innego nie mozna zrobic.

Premier gdzie jest ten spec od przerobki lampy za 150zl?

Mozesz sie podzielic informacja na priv?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxhill Mnie zawsze zastanawia :

1. Dlaczego osoba jadąca drogim samochodem rozmawia przez telefon trzymając go w ręku ?

2. Dlaczego ktoś kupuje samochód za 50 tyś , a potem zastanawia się jak uniknąć wydatku za 500 zł .

Przecież zawsze można się ratować używką . Moim zdaniem nie stać Cię było na ten samochód , skoro szukasz takich oszczędności . W razie kolizji , możesz być uznany sprawcą . Ten najeżdżający na Twój zderzak może to wykorzystać . Co z badaniami technicznymi ? Co powie zorientowany policjant na widok takiej hamerykańskiej lampy ? Kłopotów może być bardzo dużo - wystarczy że trafisz na służbistę policjanta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być jakiś mega spec. Wystarczy przyzwoity auto elektryk.

150 zł kosztowało mnie dorobienie przeciwmgielnego do Mazdy Cx-7.

IRAZU - jakoś jeszcze nie trafiłem na policjanta służbistę.

Mój sąsiad musiał płacić za naprawę auta , bo ten który na niego najechał twierdził , że to światło go oślepiło . Lampa nie ma homologacji i tyle . Wyraziłem tylko swoje zdanie . Trzydzieści lat mam prawo jazdy - wiele widziałem . Ubezpieczyciel też powinien brać pod uwagę homologację lampy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU: No tak, jak bede mial 30 lat prawo jazdy to tez mnie beda takie rzeczy zastanawialy i tez bede chcial zablysnac tanim polotem i oklepanym stwierdzeniem:)) Poki co mam prawo jazdy 18 lat i szukam innego, nie koniecznie najdrozszego rozwiazania. Na takie zawsze moge sie zdecydowac. Ale mimo wszystko i tak dziekuje Ci za te cenne porady :wink:

Jak juz zdecyduje sie na jakies rozwiazanie, napisze Ci ile za to zaplacilem, zebys mogl ocenic czy kupujac auto za 50 tys, nie poszukalem oszczednosci:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zdecyduje sie na jakies rozwiazanie, napisze Ci ile za to zaplacilem, zebys mogl ocenic czy kupujac auto za 50 tys, nie poszukalem oszczednosci:)))

 

Mało mnie interesuje koszt . Uważam że oszczędność nie jest warta ryzyka . O polocie mogłeś sobie darować . Dla mnie to druciarstwo - tak samo jak jazda LEXUSEM za 300 tyś z gazem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być jakiś mega spec. Wystarczy przyzwoity auto elektryk.

150 zł kosztowało mnie dorobienie przeciwmgielnego do Mazdy Cx-7.

IRAZU - jakoś jeszcze nie trafiłem na policjanta służbistę.

Mój sąsiad musiał płacić za naprawę auta , bo ten który na niego najechał twierdził , że to światło go oślepiło . Lampa nie ma homologacji i tyle . Wyraziłem tylko swoje zdanie . Trzydzieści lat mam prawo jazdy - wiele widziałem . Ubezpieczyciel też powinien brać pod uwagę homologację lampy .

 

 

To masz Marku sąsiada - cipę, bo w 99% przypadków winien jest ten, który najechał, niezależnie jakie światła miał najechany...ale najwygodniejszym, najszybszym i chyba najestetyczniejszym rozwiązaniem jest chyba zmiana lamp....dokładanie jakiejś przeciwmgielnej lampki w zderzak czy pod nim na ogół pachnie lipą....albo drutem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz Marku sąsiada - cipę, bo w 99% przypadków winien jest ten, który najechał, niezależnie jakie światła miał najechany...ale najwygodniejszym, najszybszym i chyba najestetyczniejszym rozwiązaniem jest chyba zmiana lamp....dokładanie jakiejś przeciwmgielnej lampki w zderzak czy pod nim na ogół pachnie lipą....albo drutem... :lol:

 

Nie Elku ! Ten co najechał to "papuga" i na dodatek fan motoryzacyjny . Sprawa trafiła do sądu i sąd przyznał mu rację . Moim zdaniem słusznie postąpili , bo co by było gdyby ktoś np. włożył żarówki 21W w miejsce pozycyjnych . Co by było gdyby ktoś pomalował farbą wsteczne światło na czerwono i używał jako przeciwmgielne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem Subaru Forestera 2008 wersja US i zastanawiam sie czy nie bede mial problemu na kolejnym przegladzie diagnostycznym poniewaz nie posiadam tylnego swiatla przeciwmgielnego. Czy moglby ktos podzielic sie doswiadczeniem w tym temacie?

Czy ktos zna inny sposob na zamontowanie tego swiatla, inny niz przerobka tylej lewej lampy?

Bede wdzieczny za podpowiedzi :)

Pozdrawiam

Ja kupiłem używaną (raczej niedługo) tylną lewą lampę EU i elektryk zamontował mi ją oraz włącznik świecący na pomarańczowo-myslę, że to najlepsze, choć dość drogie rozwiązanie (większość niesubaroholików nie widzi różnicy między EU a US w moim przypadku, mam również na myśli naszych stróżów prawa :wink: ) - koszt 500zł+100zł robótka.

Widziałem nowego forka US, który miał zamontowaną jakąś tanią lampkę (chyba od malucha) w zderzak-wyglądało to kiepsko, dlatego ja "nie poszedłem tą drogą".

Takie rozwiązanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopuję temat bo też mnie to czeka... Tylną lewą lampę z EU mam już upatrzoną, ale co z włączaniem tej żarówki przeciwmgielnej?? Trzeba kombinować jakiś dodatkowy pstryczek? Czy jest tam wiązka na tę trzecią żarówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...