Skocz do zawartości

Jak to jest z tym wydechem?


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

BartZ, jak nie wsadzisz 3 calowej rury z szerokim kołnierzem przy downpipe, tylko przelocik o seryjnej średnicy (2,2 cala wewnętrznej średnicy, chociaż niektórzy twierdzą, że to 2,5, ja mam jednakże fotki na poparcie mojej tezy) to nic się nie będzie działo, doładowanie wzrośnie o jakieś 0,03~0,05 bara, nie ma się czym przejmować, zamawiaj i zakładaj.

Remap sobie odpuść, chyba, że chciesz zmienić też turbinę i zrobić sobie 200+ KM i pójść w dodatkowe koszty rzędu kilku (5?) tys. zł.

 

Srednica seryjnej rurki wydechowej z GT/WRX - zakładam, że w S-Turbo jest taka sama:

IMG_0118.JPG

 

 

Enzo, skontaktuj się z forumowiczem o ksywie "jako".

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, jak chcesz miec super brzmienie to moge polecic ci H&S 8) http://www.haywardandscott.com/subaru/forester.html :twisted:

Bardzo ładne, tylko czemu downpipe jest taki drogi? :shock: rozumiem back box, ale ten kawałek rury...

Bo H&S to taki kawior i musi tyle kosztowac :) ja jak sie dorobie swojego sTForka w PL to zakladam pelen przelot wlasnie H&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: no kawior,ale postaraj sie jeszcze o center pipe :twisted: bedzie lepiej :mrgreen:

 

Dlaczego? zapytam lamersko :P

robisz tzw. catback czyli czesciowo odtykasz wydech,lepiej i szybciej spaliny wydostaja sie do srodowiska :mrgreen:

center pipe to kolejne 1,2kZl :lol:

:shock: to dosc drogo, dlatego ja proponuje Ci zamowic ten wydech od producenta 8) zaoszczedzisz pare stoweczek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, nie potrzebujesz :mrgreen: zmiescilem sie w limicie slow? Heheheh.

To jest rura z katalizatorem. Po co Ci katalizator w turbawce? Jego brak strojenia nie zaburzy (bo zakladam ze nie masz sondy za katalizatorem), a wylot spalin bedzie swobodniejszy. Choc pewnie po zrobieniu CALEGO wydechu remap sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, nie potrzebujesz :mrgreen: zmiescilem sie w limicie slow? Heheheh.

Ależ oczywiście :mrgreen:

 

To jest rura z katalizatorem. Po co Ci katalizator w turbawce? Jego brak strojenia nie zaburzy (bo zakladam ze nie masz sondy za katalizatorem), a wylot spalin bedzie swobodniejszy. Choc pewnie po zrobieniu CALEGO wydechu remap sie przyda.

No to teraz mam już pełny, by nie powiedzieć przelotowy obraz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...