Jump to content

Stuki z tyłu auta na nierówościach

mrowa

Recommended Posts

I kolejny techniczny pytajnik :?: :arrow: z tyłu po najechaniu na nierówności słychać taki stuk czasami jakby np. śruba udeżała o ścianki bagażnika, ot taki tępy odgłos udeżenia. 2 miesiące temu auto miałą badanie tech i amorki były w super stanie, ale tak mi coś w duszy podpowaida zę to mogą być łączniki stabilizatora albo coś w ten deseń.

Na gładkiej nawieżchni objawów brak.

Dobrze się domyślam czy może to być wieksza sprawa?

obstawiam lewarek 8)

aaaa właśnie, że nie :mrgreen: ostatnio był w użyciu i został "rozkręcony" tak żeby się dobrze żablokował, ale tak mnie teraz natchnąłeś, ale to baaaaaaaaardzo mało prawdopodobne: pod pokryciem dojazdówki jest rączka od lewarka i może ona się jakoś obija ale to na 99,9% nie tobo to wyraźne uderzenie i z prawej strony a lewarek jest z lewej

Jakiś pomysł na co wymieniać, o ile to to?

Na łączniki "nieurywki" z aluminium :arrow: produkuje je pewna firma z Australii, jakoś Biała Linia* czy inna Czarna Kreska :mrgreen:

* Intencją autora posta nie było zachęcanie do korzystania z jakichkolwiek używek :lol:

wyraźne udeżenie i z prawej strony a lewarek jest z lewej

I to właśnie może być złudzenie dzwiękowe .

Lewarek jest stabilny, sprawdzałem, to na 100% nie to

a moze to lewarek :?: :P

wyjmij go i sie przejedz, to potwierdzi na 100%

wyraźne udeżenie i z prawej strony a lewarek jest z lewej

I to właśnie może być złudzenie dzwiękowe .

Lewarek jest stabilny, sprawdzałem, to na 100% nie to

a moze to lewarek :?: :P

wyjmij go i sie przejedz, to potwierdzi na 100%

Szarpałem to badziewie i ani drgnie, :mrgreen:, ale jutro wykonam test i zdam relację będzie potwierdzenie choć na mój gust to coś innego bo te stuki się nasiliły

nadkola przegmerane. wszystko powyciągałem i nadal się coś tam odzywa. pewnie jednak łączniki. zawsze to lepiej niż np. amorki :wink: poczekam jeszcze trochę jak się zacznie głośniej tłuc to będę kombinował a przed zimą i tak będzie trzeba to zrobić bo woda i niska temp. zrobią swoje

Podnieś klapę bagażnika i poruszaj nią na boki. U mnie podobne stuki występowały z prawego tyłu na poprzecznych nierównościach.

Zaczęły się po zmianie zawiasu. Sprawdzono zawieszenie + amortyzatory a okazało się, ze to klapa stuka. Sprężyny już nie nowe a usztywnienie zawieszenie spowodowało taki efekt.

Wsadz kogoś do bagażnika i się przejedz

:mrgreen: masz kogoś chętnego, albo kogoś nie lubisz może?

-- 3 wrz 2010, o 08:16 --

Podnieś klapę bagażnika i poruszaj nią na boki. U mnie podobne stuki występowały z prawego tyłu na poprzecznych nierównościach.

Zaczęły się po zmianie zawiasu. Sprawdzono zawieszenie + amortyzatory a okazało się, ze to klapa stuka. Sprężyny już nie nowe a usztywnienie zawieszenie spowodowało taki efekt.

dzięki. Weekend tuż tuż za rogiem to będę kombinował 8)

Mam tak samo...przeszukalem cała klape, podkleilem wszystkie kable i posciagalem trytytkami i dalej potrafi zastukac;) może to klapa może nie....do przyzwyczajenia bo dzieje się tak sporadycznie;)

Dwaj nowi właściciele Bugów i takie same objawy :) widocznie tak musi być :D

Przejechałem się na działce trochę szybciej, a tam droga deczko bardziej dziurawa.

Efekt uzyskany: troszkę częściej stuki.

Patrzyłem nic nie lata w nadkolach i bagażniku.

Duże prawdopodobieństwo, że to jednak łączniki. Czekam do zimowego przeglądu to wtedy sprawdzimy. Jak na razie będę jeździł, a jak coś się urwie to wtedy będziemy działać :mrgreen:

Oczywiście o efektach będę informował.

Dziękuję też za wszystkie sugestie :)

Stukaja Ci amortyzatory w gornym mocowaniu w budzie, to standart w wrx i sti!!!!

można to ominac bez wymiany, ale tylko na jakis czas dopoki znowu sie nie wybija.... :twisted:

żeby to potwierdzić wystarczy zdjąć kanapę. Stuki są wyraźne od górnego kielicha. Lekarstwo : zdemontować amor i dać podkładkę od góry przy mocowaniu w amortyzatorze.

Czasami gwint jest za krótki i nie trzyma dobrze.

pzdr.

• Upvote 1