Skocz do zawartości

Stuki z tyłu auta na nierówościach


mrowa

Rekomendowane odpowiedzi

I kolejny techniczny pytajnik :?: :arrow: z tyłu po najechaniu na nierówności słychać taki stuk czasami jakby np. śruba udeżała o ścianki bagażnika, ot taki tępy odgłos udeżenia. 2 miesiące temu auto miałą badanie tech i amorki były w super stanie, ale tak mi coś w duszy podpowaida zę to mogą być łączniki stabilizatora albo coś w ten deseń.

 

Na gładkiej nawieżchni objawów brak.

 

Dobrze się domyślam czy może to być wieksza sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam lewarek 8)

 

aaaa właśnie, że nie :mrgreen: ostatnio był w użyciu i został "rozkręcony" tak żeby się dobrze żablokował, ale tak mnie teraz natchnąłeś, ale to baaaaaaaaardzo mało prawdopodobne: pod pokryciem dojazdówki jest rączka od lewarka i może ona się jakoś obija ale to na 99,9% nie tobo to wyraźne uderzenie i z prawej strony a lewarek jest z lewej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pomysł na co wymieniać, o ile to to?

 

Na łączniki "nieurywki" z aluminium :arrow: produkuje je pewna firma z Australii, jakoś Biała Linia* czy inna Czarna Kreska :mrgreen:

 

 

 

 

* Intencją autora posta nie było zachęcanie do korzystania z jakichkolwiek używek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraźne udeżenie i z prawej strony a lewarek jest z lewej

 

I to właśnie może być złudzenie dzwiękowe .

 

Lewarek jest stabilny, sprawdzałem, to na 100% nie to

 

a moze to lewarek :?: :P

 

wyjmij go i sie przejedz, to potwierdzi na 100%

 

Szarpałem to badziewie i ani drgnie, :mrgreen:, ale jutro wykonam test i zdam relację będzie potwierdzenie choć na mój gust to coś innego bo te stuki się nasiliły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadkola przegmerane. wszystko powyciągałem i nadal się coś tam odzywa. pewnie jednak łączniki. zawsze to lepiej niż np. amorki :wink: poczekam jeszcze trochę jak się zacznie głośniej tłuc to będę kombinował a przed zimą i tak będzie trzeba to zrobić bo woda i niska temp. zrobią swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś klapę bagażnika i poruszaj nią na boki. U mnie podobne stuki występowały z prawego tyłu na poprzecznych nierównościach.

Zaczęły się po zmianie zawiasu. Sprawdzono zawieszenie + amortyzatory a okazało się, ze to klapa stuka. Sprężyny już nie nowe a usztywnienie zawieszenie spowodowało taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadz kogoś do bagażnika i się przejedz

 

:mrgreen: masz kogoś chętnego, albo kogoś nie lubisz może?

 

-- 3 wrz 2010, o 08:16 --

 

Podnieś klapę bagażnika i poruszaj nią na boki. U mnie podobne stuki występowały z prawego tyłu na poprzecznych nierównościach.

Zaczęły się po zmianie zawiasu. Sprawdzono zawieszenie + amortyzatory a okazało się, ze to klapa stuka. Sprężyny już nie nowe a usztywnienie zawieszenie spowodowało taki efekt.

 

dzięki. Weekend tuż tuż za rogiem to będę kombinował 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo...przeszukalem cała klape, podkleilem wszystkie kable i posciagalem trytytkami i dalej potrafi zastukac;) może to klapa może nie....do przyzwyczajenia bo dzieje się tak sporadycznie;)

 

Dwaj nowi właściciele Bugów i takie same objawy :) widocznie tak musi być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się na działce trochę szybciej, a tam droga deczko bardziej dziurawa.

 

Efekt uzyskany: troszkę częściej stuki.

 

Patrzyłem nic nie lata w nadkolach i bagażniku.

 

Duże prawdopodobieństwo, że to jednak łączniki. Czekam do zimowego przeglądu to wtedy sprawdzimy. Jak na razie będę jeździł, a jak coś się urwie to wtedy będziemy działać :mrgreen:

 

Oczywiście o efektach będę informował.

 

Dziękuję też za wszystkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukaja Ci amortyzatory w gornym mocowaniu w budzie, to standart w wrx i sti!!!!

można to ominac bez wymiany, ale tylko na jakis czas dopoki znowu sie nie wybija.... :twisted:

 

żeby to potwierdzić wystarczy zdjąć kanapę. Stuki są wyraźne od górnego kielicha. Lekarstwo : zdemontować amor i dać podkładkę od góry przy mocowaniu w amortyzatorze.

Czasami gwint jest za krótki i nie trzyma dobrze.

 

pzdr.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...