Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu


Szymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio nabyłem imprezkę 2.0 Gl i jestem bardzo zadowolony, ale pojawiło się pytanie.

Auto ma już 195 000 km, a poprzedni właściciele mówili, że auto miało wymieniony rozrząd 50 000 temu (wcześniejszy właściciel wymienił i zrobił 30, a ostatni zrobili 20 tys.). Zacząłem się zatem zastanawiać czy go teraz wymienić czy poczekać jeszcze, czy jak wymieniać to wymieniać wszystko wraz z pompą wody czy można coś pominąć? Z tego co się zorientowałem (w pon oddaje auto na przegląd) to nie da się ocenić organoleptycznie czy rozrząd jest zużyty, ale sam nie chce się ładować w niepotrzebne koszty.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualna awaria rozrządu jest bardzo kosztowna, więc trzeba uważać, a rozrząd do Twojego auta jest o około połowę tańszy niż do wersji Turbo, jeżeli poprzedni właściciel jest w stanie jakoś udowodnić wymianę, nie tylko mówi o niej, to masz jeszcze co najmniej z 50k km do przejechania, natomiast jeżeli nie masz pewności co do wymiany, lepiej wymień, niż masz potem szukac motoru albo go naprawiać....wymienia się z zasady wszystko, aczkolwiek jest szkoła która twierdzi, że można zostawić pompę wody i napinacz (najdroższe w rozrządzie) na drugi pasek....ale to już musi zweryfikować i wziąć na swoją odpowiedzialność mechanik, który będzie to robił. zalecenie producenta jest - wymienić całość co chyba 105k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel nie ma mi jak udowodnić tego że rozrząd został wymieniany bo został wymieniony przez wcześniejszego właściciela (podobno).

Właśnie się zastanawiałem czy można opuścić wymianę napinacza i pompy wody, tak żeby przejechać jeszcze z 40 kkm a później wymienić już wszystko. Teoretycznie jak wszystko było wymienione tak jak powiedział mi to poprzedni właściciel to nawet na tym pasku zrobiłbym jeszcze z 50 kkm, więc chyba w niczym to nie przeszkodzi jak wymienię pasek na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaoszczędzisz parę złotych, a możesz stracić więcej....w swoim aucie, jak wiesz, co masz, możesz sobie czasem tak zrobić, wymienić sam pasek, ale jak masz nową furę, ja bym nie ryzykował...jak popopopoporzedni właściciel też zaoszczędził i wymienił sam pasek....tego nie wiesz, jak nie masz rachunków ani wpisu w książce serwisowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
zalecenie producenta jest - wymienić całość co chyba 105k km

do ilu tys km ten okres należy skrócić przy GC STI używanym jedynie "sportowo"?

czy są jakieś objawy "kończącego się" rozrządu / pompy wody?

czy można sprawdzić stan rozrządu w warsztacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...