Skocz do zawartości

Ferodo DS Performance


nor-b

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża sie czas wymiany klocków i zastanawima sie nad Ferodo DS Performance.

Znajomy jednak twierdzi, że hamuja ok, ale strasznie piszczą. Czy może ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tymi klockami np. w SI WRX 01?

Z góry dziękuje za wszystkie opinie

 

Pozdrawima

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie prawie na temat :-)

 

Prawie bo nie do WRX'a a do GT i nie na przód a na tył (bo pewnie szukasz na przód) :-)

 

Jakiś czas temu męczyłem się z piszczeniem klocków z tyłu (po odpuszczeniu hamulca !! - fakt, że po paru ostrych hamowaniach jak się klocki porządnie zgrzały). Klocki z tyłu miałem jakieś "zwykłe" (sporo osób twierdzi, że tył i tak mniej hamuje więc nie trzeba tam pchać niesamowitych klocków).

Kilka razy czyściłem tłoczki, itp.

 

W akcie desperacji wymieniłem klocki właśnie na Ferodo Performance - i jak ręką odjął. Fakt, że nie odczułem jakoś poprawy w hamowaniu (a niektórzy twierdzili, że będzie to mocno odczuwalne względem no-name'ów) ale skończyły się moje problemy z piszczeniem.

Prawdopodobnie zwykłe klocki puchły po paru hamowaniach i mimo, że nadal dobrze działały to jednak piszczały. Z tymi jak na razie nie zaobserwowałem takiego faktu.

 

No i na pewno nie piszczą także przy hamowaniu (przynajmniej u mnie).

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

mam u siebie (WRX 00) DS Performance + tarcze EBC i nic nie piszczy.

W stosunku do serii u mnie duża poprawa.

Jedynie jak są zimne słabiej hamują. Po 2-3 lekkich hamowaniach zaczynają być skuteczne.

 

Wytrzymują jakieś 20tys na przodzie.

 

Pozdrowienia

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża sie czas wymiany klocków i zastanawima sie nad Ferodo DS Performance.

Znajomy jednak twierdzi, że hamuja ok, ale strasznie piszczą. Czy może ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tymi klockami np. w SI WRX 01?

 

Jezdze na klockach Ferodo od 5 lat non stop (na Premierach, DSach 2000 DSach 3000 DSach 4003 i na DSach Performance) Przez caly ten czas ani razu nie zdarzylo sie zeby cokolwiek i kiedykolwiek piszczalo mowie o glosnym piszczeniu (uzywane w autach typu 106 Rallye, S16, Saxo VTS 206 GTi S16). Piszczaly mi natomiast Pagidy i Mintexy. Co do EBC sie nie wypowiadam bo jak dla mnie to porazka (nie nadaje sie to do wyczynu)

Jesli chodzi o zuzycie to trzeba sie liczyc z tym ze szybciej bedzie wcinac klocki i tarcze ale jakosc hamowania jest nieporownywalna (pamietaj ze jesli zalozysz na przyklad nacinane i nawiercane tarcze musisz miec twardsze klocki) Jesli chodzi o rozgrzewanie to Premierow i DSow 2000 czy DSow Preformance rozgrzewac nie musisz, 3000 juz trzeba i moim zdaniem nadaja sie do wyczynu a nie na codzien ...

Jesli chodzi o piszczenie to Ferodo nigdy glosno nie piszczaly (tak jak na przyklad piszcza rajdowki w RSMP czy RSMS) raczej jest to dzwiek mocniejszego tarcia, casem jak sie cos zle ulozy to zapiszczy ale bardzo delikatnie, nie jest to dzwiek drazniacy.

 

Jak juz bedziesz wymienial klocki to pomysl o jakis fajnych tarczach i mocniejszym plynie typu dot 5.1 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam DS Performance i nic nie piszczy, hamuje lepiej od serii (STi) ale nie jest to jeszcze taki hamulec na 100 %, i się trochę szybciej zużywa klocek i tarcza. Za to jak założyłem DS-y z tarczami Brembo max do Focusa to rewelacja (po prostu seryjny Focus to te hamulce ma takie sobie. Generalnie myślę że do jazdy "normalnej" za tę cenę to ok. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie ferodo ds performance + tarcze zimmermann nawiercane, i Twoj znajomy ma racje fajnie hamuja ale piszcza jak diabli tragedia z tymi dzwiekami. Natepny zakup bedzie DS2500 ponoc lepiej hamuja, wolniej sie scieraja i mniej piszcza :), ale za to sa 2x drozsze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...