Skocz do zawartości

klimatyzacja R12 a R134?


Slawo

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem napelnic klime z ktorej spuszczono gaz. Schody pojawily sie, gdy wyszlo na jaw, ze uwolniono R12. Serwisy nie maja ani R12 ani koncowek do napelnienia tej klimy.

Podobno mozna od biedy nabic R134(o ile nie pokrecilem cyferek), ale efekt nie jest pewny.

Jak ktos zna cudotworce z okolic Krakowa, ktory rozwiaze ten problem bede bardzo wdzieczny.

Pozdr,

Slawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Albo dam Ci namiar.

To ja poprosze o namar.i pomecze goscia, ale mam jeszcze cicha nadzieje, ze znajde cos blizej Krakowa.

 

Udalo mi sie jedynie sprawdzic, ze sa zamienniki R12, a nie polsrodki typu R134a. Jeden to R413a, drugi o handlowej nazwie freeze12, ale to moze byc to samo.

Obdzwonilem x warsztatow i tego nie maja. Nawet w google informacje na temat w/w zamiennikow sa prawie wylacznie po angielsku i niemiecku.

 

Moja klima dzialala do chwili spuszczenia gazu jak nowka sztuka, wiec mam podejrzenie, ze musiala byc czyms dopelniana po wprowadzeniu zakazu stosowania R12.

Pozdr,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Albo dam Ci namiar.

To ja poprosze o namar.i pomecze goscia, ale mam jeszcze cicha nadzieje, ze znajde cos blizej Krakowa.

 

Udalo mi sie jedynie sprawdzic, ze sa zamienniki R12, a nie polsrodki typu R134a. Jeden to R413a, drugi o handlowej nazwie freeze12, ale to moze byc to samo.

Obdzwonilem x warsztatow i tego nie maja. Nawet w google informacje na temat w/w zamiennikow sa prawie wylacznie po angielsku i niemiecku.

 

Moja klima dzialala do chwili spuszczenia gazu jak nowka sztuka, wiec mam podejrzenie, ze musiala byc czyms dopelniana po wprowadzeniu zakazu stosowania R12.

Pozdr,

Slawo.

 

Gaz R12 jest szkodliwy dla srodowiska i nikt oficjalnie nie przyzna sie,ze napelnia rowniez klime gazem R12.Sa ludzie ktorzy zmienili z R12 na R134a jezdza i jest ok,ale sa tacy,ktorym klima po prostu sie rozszczelnila(destrukcyjny wplyw gazu R134a na oringi,ktore sa inne przy ukladzie pracujacym z gazem R12 i inne przy R134a)

Mysle,ze w kazdym wiekszym serwisie z ukl.klimatyzacji napelnia ci klime R12 tylko trzeba odpowiednio zmotywowac czlowieka :)

Przypomina mi sie rozmowa telefoniczna znajomego,ktory chcial napelnic ukl.klimatyzacji gazem R12 i wygladalo to mniej wiecej tak:

-Dzien dobry,chcialem nabic klimatyzacje gazem R12,jaki jest koszt?

-Prosze pana,takiej usulgi sie juz nie wykonuje,to jest nielegalne...

-Ja sie nie pytam czy jest legalne czy nie tylko ile kosztuje?

-150

 

:mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...