Skocz do zawartości

Zalamka


JED

Rekomendowane odpowiedzi

AZeby nie bylo ze narzekam to bardzo lubie jezdzic Subaru ale nie popadam w bezgraniczny fanatyzm. Jak bym nie mogl sobie pozwolic na GT jako 2-3 auto to nigdy bym go nie kupil.

 

 

 

 

Troche lat upłynęło zanim miałem pierwsze Subaru zaczynając od malucha 900 w KJS poprzez fiata 125 p 2000,poloneza 2000, Fiata ritmo Abartch 130 ,R5 turbo,Lancia delta, itd itp.

Ciekaw jestem od czego ty zaczynałeś przygode z motoryzacją

To poco kupiłeś SI hmm........... poto żeby stwierdzić że nie umiesz jej wykorzystać ??

 

Przygode z motoryzacja zaczalem jak wiekszosc PF 126p, pozniej mialem rozne auta raczej cywilne jedne szybkie inne nie specjalnie. A SI kupilem zeby sie nauczyc pokory i szacunku dla auta. Moze i nie umiej jej wykorzystac ale staram sie :D

 

Raczej jak mniejszość podejrzewam na tym forum a jak byś pojezdził jakimś autem z haldexem(octavia 4x4) itp itd to może byś wtedy nabrał szacunku i pokory do SI i jej doskonałego napędu 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 330
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

AZeby nie bylo ze narzekam to bardzo lubie jezdzic Subaru ale nie popadam w bezgraniczny fanatyzm. Jak bym nie mogl sobie pozwolic na GT jako 2-3 auto to nigdy bym go nie kupil.

 

 

 

 

Troche lat upłynęło zanim miałem pierwsze Subaru zaczynając od malucha 900 w KJS poprzez fiata 125 p 2000,poloneza 2000, Fiata ritmo Abartch 130 ,R5 turbo,Lancia delta, itd itp.

Ciekaw jestem od czego ty zaczynałeś przygode z motoryzacją

To poco kupiłeś SI hmm........... poto żeby stwierdzić że nie umiesz jej wykorzystać ??

 

Przygode z motoryzacja zaczalem jak wiekszosc PF 126p, pozniej mialem rozne auta raczej cywilne jedne szybkie inne nie specjalnie. A SI kupilem zeby sie nauczyc pokory i szacunku dla auta. Moze i nie umiej jej wykorzystac ale staram sie :D

 

Raczej jak mniejszość podejrzewam na tym forum a jak byś pojezdził jakimś autem z haldexem(octavia 4x4) itp itd to może byś wtedy nabrał szacunku i pokory do SI i jej doskonałego napędu 4x4

 

Moge prosic bardziej po polsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo jasne się wszystko stało, a szczególnie to zdanie TomkaEl że Subaru jest najmniej uniwersalne. A mi się do dziś wydawało żę jednak AWD jest najbardziej uniwersalne tym bardziej dla nas, którzy nie mamy tak poszatkowanego szerokimi prostymi autostradami kraju jak np. niemcy. Ale może ja się mylę może ja nie widzę tych autostrad a drogi są proste szerokie i deszcz prawie nie pada, a śniegu zimą nie uświadczysz.

 

:twisted:

Może miało być: najbardziej uniwersalne :?:

 

Ja kupując subaru potrzebowałem samochodu uniwersalnego i za take to auto uważam.

Mam kombi z napędem na dwie osie, z niezłym przyśpieszeniem na asfalcie i dobrą trakcją jak drogowcy zimą śpią. To jest uniwersalne. A S.I ma 5 drzwi, bagażnik normalej wielkości,

a własciwości jezdne prawie takie jak sportowy samochódu. (żeby nikogo nie urazić-sportowy to wg mnie rajdowy, wyśigowy, nie jeżdzacy po drogach publicznych) Forester to też taki uniwersalny, ciut terenowy-na Polskie poligony drogowe, w sam raz samochód.

Kompromisowy,uniwersalny jak to Subaru.

Takie oczywistości piszę mi sie wydaje :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miało być...... Moze i bym zapier.... ale jakbym miał taki budżet jak TomekEI

 

No teraz, to wszystko jasne...

:shock: :?: :?: :?: :roll: :!:

skoro stać go na 3 auta to mnie by spokojnie było stać jezdzić jakimś chociarz pucharowym 106 no w tamtych czasach pucharowym Cinquecento

 

bylbym jednak za bardzo umiarkowanym rozliczaniem kogos z jego pieniedzy/wydatkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż muszę się przyłączyć do dyskusji.. Ktoś napisał, że jadąc na urlop tdi objeżdża Subaru :shock: Może czas przestawić oparcie siedzenia na kąt prost i zorientować się, że to była tylko Nexia. Tak ode mnie: Mam passata tdi 130 i jest bardzo fajny,elastyczny,itd... Mam też puga 106 s16 i jak ładnie redukuję to Leon tdi 150 zostaje w tyle i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde auto jest inne ale Subaru jest najmniej uniwersalne. Np. TDI pojade tanio na urlop z rodzina, komfort nieporownywalny a i jak sie trafi WRX to mu dokopie na trasie :D

Zeby nie bylo ze narzekam to bardzo lubie jezdzic Subaru ale nie popadam w bezgraniczny fanatyzm. Jak bym nie mogl sobie pozwolic na GT jako 2-3 auto to nigdy bym go nie kupil.

1. Jak cie stac na trzy auta, co sie przejmujesz ile Ci pali na wakacjach.

2. jeszcze sie TDi nie trafil, ktory mi dokopal, a wlasnie przejechalem cale niemcy 200 i 200+. I wiele aut sie staralo. Nie dali rady.

Kiedys pod Krakowem jechalem razem z A8 z jakims wielim dieslem, szlismy rowno. Moim zdaniem on staral sie odejsc. BO ZAWSZE JEST TA KWESTIA< CZY KTOS SIE SCIGA CZY NIE. Bo nigdy nie wiadomo, co mu zona obok kaze.

3.Ja jezdza WRX Kombi na wakacje w trzy osoby plus wielki pies i zyjemy. Z trumna na dachu, oczywiscie. jest uniwersalny. A jak sie jedzie na naty po lodzie, sniegu, syfie, to nic sie nawet nie zbliza w bezpieczenstwie. Ojciec mial Skode 4x4 i ten naped wlacza sie dopiero, jak sie przy 180 usligniesz.

4. Do fanatyzmu mi daleko, bo sie nad roznymi markami teraz zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie, ale proces decyzyjny przebiega u mnie wyjatkowo dlugo ( moj wlasny proces decyzyjny). Auto firmowe, moze warto inna marke sprobowac? Ale te inne marki troche mocno kłują w ślepia.

Zastnawiam sie rowniez nad SpecemB i 2.5xt, no i oczywiscie Seatem po Liftingu, czyli Impreza 2006. jak to sie skonczy, nie wie nikt.

Haczyk jest w tym, ze sie obywatel przyzwyczaja do roznych rzeczy, jezdzi sie tym autem jezdzi i co nagle sie mysli, ze wszystkie tak sie szosy trzymaja, maja taki uklad kierowniczy itde, a to jak wiemy nieprawda.

 

Co wiecej, latwo sie wziac na lep luksusowego wygladu i niepotrzebnych bajerow typu: drzwi zamykajace sie jak w Rollsie a nie jak w syrence, tzw SPASOWANIE deski rozdzielczy. Na szczescie - tfu - przy drozejacej benzynie podobno ma nieproporcjonalnie zrodzec ropa. I tak sie czlowiek miota, ale przy zmiji pewnie zostane. NeoAdder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie, ale proces decyzyjny przebiega u mnie wyjatkowo dlugo ( moj wlasny proces decyzyjny). Auto firmowe, moze warto inna marke sprobowac? Ale te inne marki troche mocno kłują w ślepia.

No to masz problem... :lol:

 

Zastnawiam sie rowniez nad SpecemB i 2.5xt, no i oczywiscie Seatem po Liftingu, czyli Impreza 2006. jak to sie skonczy, nie wie nikt.

Koper ma spec.B i 2.5XT - można potestować

 

Haczyk jest w tym, ze sie obywatel przyzwyczaja do roznych rzeczy, jezdzi sie tym autem jezdzi i co nagle sie mysli, ze wszystkie tak sie szosy trzymaja, maja taki uklad kierowniczy itde, a to jak wiemy nieprawda.

Eee, parę alternatyw jest - Quattro, nowa Legend chociażby (co prawda na razie tylko w US, ale może będzie u nas w przyszłym roku - trzeba by się w Hondzie zapytać).

 

To miły okres, jak się samochód wybiera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jeździsz OBK :mrgreen: ...

No to garbaty jestem...? :wink:

 

 

Kupisz następne Subaru?

Całkiem możliwe. Na razie poza hamulcami i audio jestem zadowolony. Ale jak zrobią Legend - kombi (nie zrobią :cry: ) albo jak nowy Allroad mi się spodoba (a może) to nie będę wybrzydzał, że to nie Subaru... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam - jak wygląda napęd quattro w Audi? To stały, taki sam jak w Subaru?

Stały ale nie taki sam bo na Torsenie a nie na wiskozie. Torsen jest rozwiązaniem "uważanym" za lepsze. Było już o tym parę dyskusji. W nowej Legend zdaje się jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie zamiłowanie do kombi? Sedany duuuużo ładniejsze... Często psa wozisz, czy co? :)

Primo po pierwsze - ja wolę rude. Bo są duuuużo ładniejsze. Albo, po prostu mi się bardziej podobają...

Primo po drugie - woże psy, dzieci, worki z cementem, rynny, beczki, telewizory, kolumny, śpię w samochodzie, przewożę stół do pingponga, narty, rower... Co-mi-akurat-pasuje. I w kombi łatwiej.

 

Uprzedzając ewentualne pytanie - dzieci również niekiedy w bagażniku. W sedanie nie chciały. Mało powietrza, czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, parę alternatyw jest - Quattro, nowa Legend chociażby (co prawda na razie tylko w US, ale może będzie u nas w przyszłym roku - trzeba by się w Hondzie zapytać).

 

W przyszlym roku bedzie nowy Legend w Polsce - potwierdzone info. Poki co mialem przyjemnosc jezdzic Acura Legend i musze przyznac, iz jest to fenomenalny samochod. Zdecydowanie lepszy od Legacy sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, parę alternatyw jest - Quattro, nowa Legend chociażby (co prawda na razie tylko w US, ale może będzie u nas w przyszłym roku - trzeba by się w Hondzie zapytać).

 

W przyszlym roku bedzie nowy Legend w Polsce - potwierdzone info. Poki co mialem przyjemnosc jezdzic Acura Legend i musze przyznac, iz jest to fenomenalny samochod. Zdecydowanie lepszy od Legacy sedan.

 

Ale nie ma kombi. I nigdy nie było. I pewnie nie będzie, bo w Hondzie chyba sobie wymyślili, że w klasie E nie można robić kombi, bo to "psuje wizerunek"... :lol: I nie zauważyli, że inni już tak nie myślą i mają całkiem sporo klientów na taką wersję.

A ja lubię kombi. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...