Skocz do zawartości

Ciśnienie w ogumieniu


Wesoly

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wyznaje zasade, ze najlepiej dobiera sie cisnienie metoda prob i bledow... Dopompuj sobie mocniej, smignij kilka zakretow troche szybciej i juz bedziesz wiedzial czy Ci sie podoba czy nie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim legacy na piętnastkach pompowałem średnie 2,1 i po roku pozbyłem się prawie bieżnika na zewnętrznych i wewnętrznych brzegach opon przednich.

 

Na dzień dziesiejszy 2,3 opony zamienione przód z tyłem i jak na razie po 4 miesiącach nie widzę aby się wycierały.

 

Pozdrawiam,

jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim legacy na piętnastkach pompowałem średnie 2,1 i po roku pozbyłem się prawie bieżnika na zewnętrznych i wewnętrznych brzegach opon przednich.

 

Na dzień dziesiejszy 2,3 opony zamienione przód z tyłem i jak na razie po 4 miesiącach nie widzę aby się wycierały.

 

Pozdrawiam,

jako

 

Wiele zalezy od opon jak się ździerają.

Ja mam tak jak Kuba pisał, tyle, że na na 15 calach. Choć 2,3 przód, 2,1 lub 2,2 tył też było ok.

Przy 16 calach podobnie, ze wskazaniem na 2,3 przód 2,1 tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w moim staruszku ogumienie 205/60 – na 205/55.

 

Czy w związku z powyższym powinno wzrosnąć ciśnienie w nowym ogumieniu w porównaniu do serii, i ile?

 

Pozdrawiam

Wesoły

 

Panie Wesoły, jest tak:

Osobiście używam ogumienia rozmiar " średni europejski" No ale "mój staruszek" ni mam 60 ani nawet 55. A czasem to se lubie nawet bez ogumienia....... pośmigać.

Bez względu na to czy zajmuję się "przodem" czy "tyłem", ciśnienie u mię występuje jednakowe, znaczy .... jak w wężu hudraulicznym od koparki.....cóś tam ...pare barów.

 

mamusia

 

ps zazdroszczę rozmiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...