Jump to content

Co należy wymienić?

R2D2

Recommended Posts

Cześć,

za 10 dni będę miał OBK MY2006 MT wolnyssak z przebiegiem 92tkm. Auto ponoć było serwisowane, ale nie ma wpisów w książce. Przy 90tkm wymieniono pasek rozrządu (fv). Poradźcie co należy wymienić i jakie czekają mnie wydatki: świece? olej w mostach? płyny?

Cześć,

za 10 dni będę miał OBK MY2006 MT wolnyssak z przebiegiem 92tkm. Auto ponoć było serwisowane, ale nie ma wpisów w książce. Przy 90tkm wymieniono pasek rozrządu (fv). Poradźcie co należy wymienić i jakie czekają mnie wydatki: świece? olej w mostach? płyny?

Sam pasek wymieniono? :shock:

Rozrząd w tym modelu wymienia się chyba przy 105 tys. km.

Jeśli ktoś wymienia przy 90 tys. czyli jakieś 8 miesięcy wcześniej, to należy zastosować duuuuużą dozę nieufności i warto to potwierdzić jeśli tylko się da.

tutaj masz tabelę serwisową co wg.ASO należy wymienić przy danym przebiegu :

http://img819.imageshack.us/img819/5665/przeglady.jpg

IMHO jeżeli nie masz wpisów w książce i potwierdzonych faktur, to dla własnego spokoju i zdrowia OBKa machaj to co należy wg. ksiązki serwisowej. Rozrząd tylko full, jeżeli masz wymieniony sam pasek to szykuj się na full'a. Świece, oleje, filtry to niewielki koszt w porównaniu do rozrządu i wpisany w obsługę auta.

Pozdr.

W 2.5MT MY06 rozrząd jest do wymiany przy 105k km.

- świece przy 95k km.

- olej w skrzyni + wiskoza ( co 60k km )

- filtr paliwa co 60k km

No i olej +filtr + wszystkie płyny ( chłodzenia, hamulcowy )

Sprawdź również filtr kabinowy ( wyjmuje się go przez schowek pasażera ).

Niestety parę złotych będzie to kosztowało.

A czy wiecie jakie są orientacyjne koszty, czy robić to tylko i wyłącznie w ASO, czy mój wujek mechanik, który ma kompa poradzi sobie z rozrządem, świecami, płynami, itp.?

czy mój wujek mechanik, który ma kompa poradzi sobie z rozrządem, świecami, płynami, itp.?

Z filtrami, płynami i świecami (?) pewnie poradzi :)

Rozrząd dałbym komuś doświadczonemu w subarowych bokserach.

Mądry mechanik poradzi sobie nawet z Subarowym rozrządem. Doświadczony w Subaru zrobi to szybciej i nie będzie miał wątpliwości do prawidłowości ustawienia.

a co będzie jak się pomyli ...... różnica w kosztach ASO / mechanik to pewnie wyjdzie 500 -600 pln a koszt remontu silnika 5.000 - 6.000 pln.....

nie mówiąc już o gwarancji na części i usługę.. ...