Jump to content

Przegląd imprezy przy 90k km

Trolololo
 Share

Recommended Posts

Cześć Forumowiczom.

Mam zamiar umówić sie do ASO na przegląd samochodu i zastanawiam się, co powinno się robić / sprawdzać poza standardowymi czynnosciami przy 90k km.

Mój samochód dla przypomnienia to Impreza WRX '08 z pierwszego miotu, czyli 2007 rok produkcji.

Styl jazdy, dynamiczny ale nie mylić z "upalaniem". Samochód służy bardziej do przemieszczania się

z pkt A do B.

Dla swojej ciekawosci sprawdzalem ostatnio efektywność tlumienia amortyzatorow, przód wyszedł na poziomie 85-80 procent a tył 75-70 procent. Myśle ze jest niezłe jak na 3 letni samochód. Normy spalin tez są w normie wiec nie stwierdzono aby samochód brał olej.

Co jeszcze powinienem posprawdzac lub zwrócić uwagę, oprócz wymian oleju tak żeby autku dogodzic i ja żebym nie miał niespodzianek ? Samochód chce tak przygotować by następny właściciel miał jak najmniej do dokladania i miał igle względem technicznym a żebym Ja miał czyste sumienie sprzedając "Pustaczka".

Dzięki i pozdrawiam

Kuba

• 2 months later...
Zakres przeglądu po 90.000 km obejmuje wymianę oleju w silniku, filtra oleju , filtra pyłkowego , filtra powietrza , filtra paliwa,

płyn hamulcowy ,płyn chłodniczy .czyszczenie i sprawdzenie zacisków i klocków hamulcowych.

Sprawdzenie zawieszenia , oświetlenia , układu kierowniczego , mycie i sprzątanie

Koszt przeglądu wynosi 1625 pln brutto.

• Upvote 1

Koszt przeglądu wynosi 1625 pln brutto.

Według mnie to z materialami +-1150zł.

Takie info dostałem od ASO jakiś czas temu... poza tym tabela z cenami przeglądów okresowych również pokazuje taką cenę [ 1332 + 22% = 1625 zł ].

Może promocja jakieś, a może 'przypadkowa' rozbieżność cen?

1625 zł dotyczy Imprezy 2005, a w przypadku 2008 w tabeli jest 1407 netto ( 1716 zł ).