Skocz do zawartości

prośba i pytanie - jak u Was działa centralny zamek


szamcio11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po wizycie w serwisie 0mam już zaprogramowany drugi kluczyk, ale i pytania bez odpowiedzi jak pownien działać ten zamek

dowiedziałem się, że kluczykiem nie mogę zamknąć wszystkich drzwi, tylko kierowcy, podobnie z otwieraniem - kluczykime otworzę tylko drzwi kierowcy - czy u Was funkcjonuje to podobnie?

czy działa u Was dwustopniowe otwieranie auta - tzn jedno naciśnięcie tylko drzwi kierowcy, a drugie otwiera pozostałe zamki?

Będę wdzięczny za odpowiedź, bo nie wiem, czy mam dręczyć serwis, czy ten typ tak ma?

Pozdrawiam serdecznie z Wawelu i okolic

szamcio

legacy kombi MY06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo, sprawdziłem w kombi MY'05 a więc:

 

- kluczykiem zamykam i otwieram tylko drzwi kierowcy, pozostałe nie reagują na centralny

 

- jednokrotne naciśnięcie przycisku open na pilocie otwiera wszystkie drzwi

 

Podsumowując gdy furę zamykasz z kluczyka, zamykają się tylko drzwi kierowcy. Pozostałe drzwi musisz zamknąć mechanicznie korzystając z indywidulanej blokady drzwi . Nie pytaj co z bagażnikiem w kombi :) bo nie mam pojęcia.

 

Jeżeli fura ma aktywny Antyhijack system wówczas nieco inaczej działa otwieranie z pilota.

A mianowicie jednokrotne naciśnięcie open na pilocie otwiera wyłącznie drzwi kierowcy, powtórne naciśnięcie w ciągu 5 sek. - otwarcie pozostałych drzwi.

 

Funkcję te ponoć można zmieniać, oczywiście w ASO no chyba że masz fabryczną Navi wówczas ponoć samemu. Istnieje również coś takiego jak "podwójna blokada drzwi" i wówczas jak zrozumiałem z instrukcji kluczykiem zamyka się wszystko ale ja nie mam pojęcia jak to zrobić :(

 

Pozdr.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

potwierdza to to, co usłyszałem w serwisie gdy aktywowali drugi kluczyk

Ciekawe jest to, że jak przytrzymam dłużej kluczyk w pozycji otwierania drzwi (w zamku w drzwiach), to otwierają się wszystkie drzwi. Ale przy zamykaniu to już nie działa!

Funkcję otwierania dwustopniowego z pilota spróbuję uruchomić w serwisie - zobaczymy co wyjdzie

Bagażnik - muszę kiedyś sprawdzić, bo wg słów serwisu, można go zamknąć WYŁĄCZNIE z pilota?

Podwójna blokada drzwi - ja zrozumiałem, że to chodzi o to, że jak zamkniesz przycisk blokady na podłokietniku, to nie można już otworzyć zamków za klamkę od wewnątrz. uruchamia się to z pilota, i ma służyć temu, że nawet jak Ci wybiją szybę, to nie otworzą drzwi od środka. Przynajmniej taka idea była w Fordach - tam rzeczywiście nie działały wtedy żadne klamki. Muszę kiedyś to sprawdzić w Legacy

Ale dzięki za info

szamcio11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

zamykanie bagażnika - jeżeli jest tylko z pilota i padnie Ci "ako" albo wyciągniesz je do ładowania, to oznacza że bagażnika nie zamkniesz :? , przynajmniej ja nie wiem jak.

Gdy będziesz w serwisie możesz dopytać i podzielić się później info.:)

 

Dzięki za info, o tej podwójnej blokadzie :),niby używałem ale bez zrozumienia :D

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójna blokada drzwi - ja zrozumiałem, że to chodzi o to, że jak zamkniesz przycisk blokady na podłokietniku, to nie można już otworzyć zamków za klamkę od wewnątrz. uruchamia się to z pilota, i ma służyć temu, że nawet jak Ci wybiją szybę, to nie otworzą drzwi od środka. Przynajmniej taka idea była w Fordach - tam rzeczywiście nie działały wtedy żadne klamki. Muszę kiedyś to sprawdzić w Legacy

 

Nie będziesz chyba szyby poświęcał :wink:

 

Ja zamykam/otwieram wszystkie drzwi jednocześnie. Kiedyś otwierałam dwustopniowo, ale to zmieniłam, nie pamiętam w jaki sposób. Mam navi, więc może tam???

Zamykając wszystkie drzwi przyciskiem na drzwiach kierowcy nie ma możliwości otwarcia żadnych z nich klamką, trzeba je najpierw odblokować tym samym guzikiem, albo każde z osobna. Ciekawe, że w Megance'96 po zablokowaniu wszystkich drzwi mogłam swoje otworzyć klamką. Tutaj nie mam możliwości szybkiej ucieczki z auta, więc najczęściej mam zamknięte wszystkie drzwi oprócz swoich.

 

Ciekawa jestem jak to jest z bagażnikiem :idea: Czekam na info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby nie będę poświęcał, ale spróbuję zamknąć z otwartą szybą, i zobaczę - czy da się od środka otworzyć auto.

W fordach ten patent podwójnej blokady działał tak, że po uruchomieniu jej, można ją było wyłączyć wyłącznie kluczykiem, a ona sama uniemożliwiała otwarcie od środka i z zewnątrz przy pomocy klamki. Jak zona wróci, sprawdzę jak to jest w Legacy - chyba, że ktoś to już próbował

Co do klapy tylnej - w serwisie usłyszałem, że jedyny sposób zamknięcia to przy pomocy pilota!

inna sprawa - ale to teraz pomyślałem, że jeżeli otwieranie klapy nastepuje poprzez siłownik, i jest sterowane elektrycznie, to i mechanicznie nie można go otworzyć. ale to by znaczyło, że na rozładowanym aku nie da się go otworzyć??? też dziwne?

wygląda na to, że stare systemy z dziurką na kluczyk były trochę bardziej uniwersalne?

Co do bezpieczeństwa - jeżdzenie z nie zablokowanymi zamkami jest "bezpieczniejsze" w razie konieczności szybkiego opuszczenia auta, ale z kolei pozostawia pole do działania amatorom cudzej własności. Napisałem w tej sprawie zapytanie do dyrekcji - na razie bez odpowiedzi.

Niby to drobiazg, ale jak się nad tym zastanowić, to można miec mieszane uczucia?

Z żalem muszę przyznać, że w innych, niektórych markach, jest to lepiej rozwiązane - tzn można mieć zablokowane drzwi, łacznie z klapą bagażnik, ale z możliwością otwarcia od środka.

niby zawsze można zastosować jakiś dodatkowy moduł alarmu itp - ale to chyba nie tędy droga.

szamcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezpieczeństwa - jeżdzenie z nie zablokowanymi zamkami jest "bezpieczniejsze" w razie konieczności szybkiego opuszczenia auta, ale z kolei pozostawia pole do działania amatorom cudzej własności.

Amator cudzej własności jak ma zablokowane drzwi to wybija szybę - jest na to przygotowany, i tak nikt nie zdąży zareagować a otwarte drzwi nie blokują ucieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea tego miała być tak chyba, że nawet jak wybije szybę, to będzie musiał przez tą szybę dostać się do środka - w założeniu, że widok człowieka pakującego się do auta przez szybę ma wzbudzić podejrzenie

szmacio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żalem muszę przyznać, że w innych, niektórych markach, jest to lepiej rozwiązane - tzn można mieć zablokowane drzwi, łacznie z klapą bagażnik, ale z możliwością otwarcia od środka.

szamcio

 

powiem dokładniej nawet miejskie cytronety /C3/ mają funkcje automatycznego zamykania drzwi po przekroczeniu pewnej prędkości, bodaj 25 km/h , nie trzeba o tym pamietać a fura się zamyka i z zewnątrz nikt Cię nie wysadzi a w przypadku kolizji, wypadku następuje automatyczne odblokowanie drzwi :) .....ot i można przykład wziąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby nie będę poświęcał, ale spróbuję zamknąć z otwartą szybą, i zobaczę - czy da się od środka otworzyć auto.

W fordach ten patent podwójnej blokady działał tak, że po uruchomieniu jej, można ją było wyłączyć wyłącznie kluczykiem, a ona sama uniemożliwiała otwarcie od środka i z zewnątrz przy pomocy klamki. Jak zona wróci, sprawdzę jak to jest w Legacy - chyba, że ktoś to już próbował

 

Procedurka "check double look operation" na stronie 92 :http://www.subaru-car.ru/leg4/leg4_gen.pdf nie przewiduje użycia żony :wink:

 

psss....żartowałem :mrgreen: rozumiem, że samochodzikiem jeździ żona,

u mnie też więc nie mam kiedy sprawdzić....więc jak możesz to sprawdzaj i daj info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyżej pisałam, że się nie da, ignora macie na mnie czy co :lol::P

 

Zamykając wszystkie drzwi przyciskiem na drzwiach kierowcy nie ma możliwości otwarcia żadnych z nich klamką, trzeba je najpierw odblokować tym samym guzikiem, albo każde z osobna.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyżej pisałam, że się nie da, ignora macie na mnie czy co :lol::P

 

Zamykając wszystkie drzwi przyciskiem na drzwiach kierowcy nie ma możliwości otwarcia żadnych z nich klamką, trzeba je najpierw odblokować tym samym guzikiem, albo każde z osobna.

 

:wink:

 

OKi Ago, kumam jak działa i potrafię obsługiwać /klik przycisk na drzwiach i żadne drzwi od środka się nie otworzą / :mrgreen: , ale :P

wydawało mi się, że podwójna blokada to coś dodatkowego, dodatkowo włączanego lub nie, w taki sposób że nawet po wybiciu szyby drzwi nie idzie otworzyć od środka...a to oznaczałoby że albo ja nie wiem jak to właczyć albo włącza się to samoczynnie podczas zwykłego zamykania pojazdu, dlatego poprosiłem Szymcia o sprawdzenie tego z otwartymi oknami :) .....ot tak poprostu, żeby raz na zawsze zmknąć pojecie podwójnej blokady.

 

ps.

Jej wielkość Dr Forumowatość,ignora od początkujących, nie śmiałbym,szesnaście razy czytałem,zanim coś napisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przyjechało całe (żona też), szyby nie poświęcałam, ale udało mi się sprawdzić co następuje:

drzwi zamknięte z pilota na kluczyku, włączyła się "podwójna blokada' - cokolwiek to nie oznacza.

drzwi nie da się od środka otworzyć - ani klamką, ani przyciskiem blokowania, ALE DOTYCZY TO TYLKO DRZWI POZOSTAŁYCH A NIE U KIEROWCY

drzwi kierowcy - można spokojnie przyciskiem UNLOCK na podłokietniku wyłączyć blokadę i otworzyć wszystkie drzwi.

Czyli funkcja ochrony antykrawdzieżowej bardzo iluzoryczna!

szmacio

przyszła mi jeszcze jedna myśl - może trzeba poczekać aż się to "uzbroi"??? poczekam jak przestanie padać i zejdę później jeszcze raz to sprawdzić

Aga - nie mam ignora, więcej - jestem bardzo wdzięczny za pomoc, ale chciałem sprawdzić czy to faktycznie działa jako zabezpieczenie antykradzieżowe.

Zastosowane tutaj rozwiązanie - wg mnie - jest trochę bezsensowne, bo nie różni się niczym od dzialania normalnego centrlanego zamka - ot, zamyka wszystkie drzwi i tyle.

Dyrekcja milczy w tej kwestii. Ciekawe, czy podobne rozwiązania są w nowych subaru?

szamcio

Ponowna próba - przy otwartej szybie kierowcy zamknąłem drzwi z pilota na kluczyku - czyli włączyła się podwójna blokada, odczekałem kilka minut - spokojnie można od środka otworzyć przy pomocy klawica centralnej blokady drzwi. Ciekawe - czy to tylko u mnie tak działa? Chyba wybiorę się ponownie do serwisu w krakowie, bo instrukcja określa inaczej działanie podwójnej blokady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wiemy coś więcej, przynajmniej ja :lol: , wczoraj też zrobiłem podejście do "podwójnej blokady" ale niestety nie mogę pozostawić otwartego okna :) i zamknąć fury, gdyż w kilka chwil po zamknięciu auta, szyby zamykają się automatycznie,....nawet szybki Lopez by nie zdążył :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi zamknięte z pilota na kluczyku, włączyła się "podwójna blokada' - cokolwiek to nie oznacza.

drzwi nie da się od środka otworzyć - ani klamką, ani przyciskiem blokowania, ALE DOTYCZY TO TYLKO DRZWI POZOSTAŁYCH A NIE U KIEROWCY

drzwi kierowcy - można spokojnie przyciskiem UNLOCK na podłokietniku wyłączyć blokadę i otworzyć wszystkie drzwi.

 

Aaaa.... tego ja nie sprawdzałam, spróbuję i opiszę wrażenia :wink:

 

BTW Subaru ponoć nie kradną :mrgreen:

 

 

szamcio11, skany dzisiaj porobię i podeślę za jakąś chwilkę, wczoraj się nie wyrobiłam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - dzięki, pewnie niedługo dojdą

okeyten - u mnie nie ma automatycznego zamykania okien, więc nie ma problemu zamknąć z otwartymi. U Ciebie to funkcja alarmu fabrycznego, czy jakiś dodatkowy moduł?

Ciekawe - może Subaru ma funkcję wykrywania otwartych szyb? nie podejrzewam tego, ale szyby nie będę rozbijał żeby to sprawdzić.

W serwisie, przez telefon powiedzieli mi, że prawdopodobnie tak ma być, tzn że względy bezpieczeństwa wymuszają możliwość otwarcia z wewnątrz auta, cos o jakiś czujnikach wagi w fotelach, a ogólnie to trzeba przyjechać, bo muszą to sprawdzić na komputerze i takie tam tego typu. ogólnie - nie, żebym ich oczerniał, ale chyba mało się orientują w tym temacie!

szamcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...